کنگره ۸۰۰۰ شهید استان همدان مهرماه برگزار می‌شود

انتهای پیام 

منبع: https://www.isna.ir/news/1402041308190/%DA%A9%D9%86%DA%AF%D8%B1%D9%87-%DB%B8%DB%B0%DB%B0%DB%B0-%D8%B4%D9%87%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D9%87%D9%85%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%87%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF

سردار مهدی فرجی سه‌شنبه ۱۳ تیرماه در جلسه هماهنگی و ستاد پشتیبانی کنگره ملی شهدای استان همدان، اظهار کرد: دومین کنگره ۸۰۰۰ شهید استان همدان در راستای تبیین و آشنایی نسل امروز جامعه با فرهنگ اصیل و ناب دوران دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

مشاور فرمانده سپاه استان همدان یادآور شد: آزادسازی ۸۰۰۰ زندانی، ساخت ۸۰۰۰ منزل مسکونی، توزیع ۸۰۰۰ جهیزیه و کاشت بیش از ۲۴ هزار نهال به نیت ۸۰۰۰ شهید گرانقدر استان همدان بخش دیگری از فعالیت‌های اجتماعی ستاد این کنگره خواهد بود.

ایسنا/همدان دبیر اجرایی دومین کنگره ۸۰۰۰ شهید والامقام استان همدان گفت: این کنگره شهدا با رویکرد تجلیل از خانواده معظم شهدا مهرماه امسال برگزار خواهد شد.

فرجی با بیان اینکه امسال مردم دارالمومنین همدان در انتظار برگزاری بزرگترین رویداد فرهنگی استان با عنوان دومین کنگره ملی ۸۰۰۰ شهید استان همدان هستند، خاطرنشان کرد: ستاد اجرایی این کنگره متشکل از ۲۳ کمیته است که هر کدام کارهای تخصصی خود را پیگیری خواهند کرد و اجلاسیه ۸۰۰۰ شهید استان هم مهرماه برگزار خواهد شد.

وی در ادامه بیان کرد: تولید مستند، انیمیشن، پادکست، اینفوگرافی شهدا، برگزاری یادواره‌ها در نقاط مختلف استان به منظور پاسداشت مقام شامخ شهدا و بیان روایت‌های مختلف از ادبیات دفاع مقدس بخشی از برنامه‌های ستاد دومین کنگره ملی ۸۰۰۰ شهید استان همدان در راستای تبیین و آشنایی نسل امروز جامعه با فرهنگ اصیل و ناب دوران دفاع مقدس خواهد بود.

دبیر اجرایی دومین کنگره ۸۰۰۰ شهید والامقام استان همدان با بیان اینکه برنامه فصل شیدایی در قالب کنگره برگزار خواهد شد، ادامه داد: این نمایش با حمایت‌های شهرداری همدان و سازمان هنری اوج در مرکز استان اجرا خواهد شد که ۳۰ دقیقه از این نمایش با محوریت همدان و در قالب موضوعات مختلف از جمله زندگی‌نامه شهدا و بمباران استادیوم قدس است.

  درگذشت نویسنده جنجالی - ایسنا

به گزارش ایسنا به نقل از کمیته اطلاع رسانی دومین کنگره ملی هشت هزار شهید استان همدان، دبیر اجرایی دومین کنگره ۸۰۰۰ شهید والامقام استان همدان اضافه کرد: به‌منظور ایجاد شور و اشتیاق و ارائه معارف دفاع مقدس، یادواره شهدای ورزشکار با حضور حداکثری نوجوانان و جوانان و باحضور خانواده معظم شهدای ورزشکار برگزار شده است.

فرجی با بیان اینکه مخاطب اصلی این کنگره نوجوانان و جوانان هستند، تصریح کرد: در این راستا با پیگیری‌های اداره کل آموزش و پرورش استان و سازمان بسیج دانش آموزی استان، یادواره‌های متعددی در سطح مدارس استان همدان تاکنون انجام شده و دانش آموزان همدانی توانسته‌اند از مرکز فرهنگی باغ موزه دفاع مقدس استان به‌صورت رایگان بازدید کنند.

وی در ادامه از برگزاری جشنواره‌های فرهنگی، هنری، چاپ و نشر ماهنامه جادوانه‌ها، فصل‌نامه زنگ حماسه با رویکرد کودک و نوجوان، برپایی موکب در ایام اربعین و محرم و صفر، تجلیل از فرزندان نخبه شهدا و ایثارگران، شناسایی و حمایت از سرپرستان خانوار در این کنگره خبر داد.

وی با بیان اینکه این کنگره با رویکرد تجلیل از خانواده معظم شهدا برگزار می‌شود، افزود: سرکشی و بازدید از خانواده معظم شهدا از سوم خردادماه سال جاری آغاز شده و با حضور مسئولان، به‌منظور تجلیل از خانواده معظم ۸۰۰۰ شهید استان، مدالی به نام و اسم شهدا تهیه شده که تقدیم این عزیزان می‌شود.