کل این مراحل، پاکسازی محل ساخت نامیده می شود

از پرکاربردترین مصالح ساختمانی نوین می توانیم بتن اسفنجی، پنل های گچی پیش ساخته، ورق پلی کربنات، کاشی حرارتی و شیشه مات شونده هوشمند را نام ببریم. پلکان : برای نصب پلکان، به توصیه های متخصصین عمل کنید و پله ها را در جهت شمالی-جنوبی یا غربی – شرقی و یا، در پله های مارپیچی، در جهت عقربههای ساعت نصب کنید. فکر پرداخت شارژ و مدیریت هزینه های ساختمان های مسکونی و اداری برای هر مدیری سخت و زمان بر است ، امروزه اکثر مدیران هنوز از روش های سنتی محاسبه و نوشتن سهم شارژ هر واحد روی کاغذ و نصب آن روی تابلوی اعلانات استفاده می کنند که ضریب خطا ، اتلاف وقت و هزینه را در بر دارد. در میان مصالح ساختمانی، بتن یکی از مستحکم ترین موارد است که به منظور مقاوم سازی ساختمان از آن استفاده می شود. بتن ها در ساخت پل، تونل، سدسازی و کف سازی کاربرد زیادی دارند. این قوانین را می توان با دانلود نرم افزار مدیریت ساختمان و راه اندازی آن، در اپلیکیشن نهادینه ساخت. با این اپلیکیشن مدیران ساختمان می توانند هر ماه شارژ واحدهای ساختمان خود را به سادگی محاسبه نموده و در همان لحظه به تمامی ساکنین اطلاع رسانی نمایند.

سیمان از ترکیب مواد آهکی نظیر آلومینیوم اکسید و سیلیسیم ساخته می شود. از مخلوط کردن سیمان و آب، بتن به دست می آید. اشتراک آپارتمانا بصورت سالانه و به ازای هر واحد ۱۵،۷۰۰ تومان می باشد .به عنوان مثال برای یک ساختمان ۲۰ واحدی اشتراک یکساله آپارتمانا مبلغ ۳۱۴،۰۰۰ تومان خواهد بود. چراکه کاملا رایگان است و برای تمامی واحدهای مسکونی و اداری و تجاری با هر تعداد واحد رایگان است. همچنین این مرحله برای جلوگیری از پولشویی تعبیه شده است. بزرگ ترین ایراد آهن، مقاومت پایین در برابر خوردگی و زنگ زدگی می باشد که به منظور برطرف کردن این ایراد، انواع روکش برای آن به کار گرفته می شود. مصالح درجا، مصالحی هستند که در محل اجرای پروژه ساختمانی تولیدشده و به کار گرفته می شوند. پاکسازی محل ساخت : قبل از اجرای پروژه ساختمان محل ساخت را از چمن، قلوه سنگ و … کل این مراحل، پاکسازی محل ساخت نامیده می شود. به طورکلی با در نظر گرفتن جنس مصالح ساختمانی، آن ها به دو دسته «مصالح ساده» و «مصالح مرکب» تقسیم می شوند. به عنوان نمونه، هزينههاي مربوط به سرايدار، نگهبان، باغبان، متصدي آسانسور، هزينة نگهداري تأسيسات، تزئينات قسمتهاي مشترك از جمله هزينههاي ثابت هستند كه صرف نظر از زيربناي اختصاصي واحدها، به طور مساوي تعيين و دريافت مي شود.

انرژي هاي گوناگون گرمايشي و سرمايشي، برق مشترك راهروها، راه پلهها، حياط و پاركينگ، از جمله مواردي است كه به طور مشترك مورد استفاده مالكين قرار ميگيرد و قسمتي از درآمد ساختمان براي اين نوع هزينهها تخصيص مي يابد. گچ در دسته مصالح زودگیر قرار می گیرد و در ساخت ملات، سفیدکاری سقف و دیوار و ساخت پنل های پیش ساخته کاربرد دارد. ساکنین ساختمان با دانلود نرم افزار مدیریت ساختمان و شارژ کیف اعتباری هومتیک می توانند هر نوع هزینه ای مثل شارژ ساختمان را پرداخت نمایند و همچنین در مواقعی که ساکنین در مسافرت های خارجی می باشند این دسترسی را برای مدیر فراهم می نمایند که هزینه های واحد مربوطه را از کیف اعتباری ساکن، نزد هومتیک برداشت نماید. • هر نوع خرابی ای که مسبب آن مستاجر باشد . به همین دلیل افراد شاغل در حوزه ساختمان سازی باید شناخت کافی از مواد و مصالح ساختمان سازی داشته باشند تا بتوانند سازه ای بهینه و مطابق با اصول استاندارد احداث کنند. چوب های مصنوعی از فراوری چوب طبیعی به دست می آیند و به دلیل داشتن مزایایی نظیر تنوع بالا، قیمت پایین تر نسبت به چوب طبیعی و مقاومت بالا در برابر آب و نفوذ حرارت، پرکاربردتر از چوب طبیعی می باشند.

استفاده هرچه بیشتر از مصالح پیش ساخته در ساختمان سازی، ضمن کاهش دادن هزینه کلی ساخت وساز، زمان اجرای پروژه را نیز سایت senaghsh کاهش می دهد. از طرفی استفاده از این نوع مصالح، ضایعات ساختمانی را کاهش می دهد. فوندانسیون: قسمت تحتانی ساختمان که وزن کل سازه را به زمین منتقل می کند. خاک برداری و کندن فوندانسیون: پس از پاکسازی و جمع آوری نخاله های محل ساخت، طرح ساختاری فوندانسیون ساختمان را با گودبرداری زمین و حفر گودال پی بگیرید. حال که به طورکلی مصالح ساختمانی را تعریف کرده و دسته بندی های آن ها را معرفی کردیم، در ادامه به برخی از پرکاربردترین مصالح و ویژگی های آن ها می پردازیم. مثلا همه باید در پرداخت ایزوگام کردن پشت بام مشارکت کرده و برای آن هزینه کنند. سطح بنای ساختمان : اعضای مختلف مانند ستون ها و تیرها، باید طبق برنامه طراحی شده، جهت پشتیبانی از استحکام لازم برای حمل بار مرده و بار زنده که انتظار می رود در قسمت های مختلف سازه بصورت ایمن و به خوبی توزیع شوند، ایجاد شود. برای مثال می توان از دال بتنی پیش ساخته، پنل های گچی پیش ساخته، کاشی و سرامیک، آجر و دیوارهای بتنی پیش ساخته به عنوان مصالح پیش ساخته نام برد.

مصالحی نظیر MDF، نئوپان و پلی وود مثال هایی از چوب مصنوعی هستند. مصالح ساختمانی متداول: مواردی نظیر پلاستیک، بتن، چوب، سیمان، گچ، آهن و … معمولاً از آلیاژهای آهن در ساختمان سازی استفاده می شود. از آهن در شکل های مختلف در صنعت ساختمان سازی استفاده می شود. در اینجا تلاش کردیم ضمن تعریف ماهیت کلی مصالح ساختمانی، ویژگی های هرکدام را توضیح دهیم تا خواننده بتواند بامطالعه این متن دید کلی نسبت به مصالح ساختمانی موجود در بازار و مشخصات هر یک از آن ها به دست آورد. لازم است که هر فرد پس از خروج از حیاط در را کامل ببندد و به کودکان خود نیز این موارد را یادآور شود. با گسترش روزافزون استفاده از اینترنت و تلفنهای هوشمند، مدیریت ساختمان همانند دیگر عرصههای زندگی، به سمت استفاده بیشتر از تکنولوژی رفته است. با پیشرفت در تکنولوژی هوشمندسازی ساختمان و مهم تر شدنِ بهینه سازی مصرف انرژی، نیاز به استفاده از مصالح بهینه سازی شده در صنعت ساختمان سازی احساس می شود. از چوب در مواردی نظیر ساختن درب و پنجره، کف پوش و دیوارپوش و راه پله، در ساختمان سازی استفاده می شود. از گذشته های دور تا به امروز، متداول ترین مصالح به کار گرفته شده در احداث ساختمان، اقلامی نظیر چوب، سیمان، آجر و بتن بوده است.

در ادامه این متن به معرفی مصالح پرکاربرد و شناخته شده و همچنین ارائه خصوصیات آن ها می پردازیم. شناخته شده ترین آلیاژهای آهن در کاربردهای ساختمانی فولاد، مس، چدن و آلومینیوم می باشد. برخی از شناخته شدن ترین انواع مصالح آهنی عبارت اند از: تیرآهن، انواع میلگرد و انواع درب ها. یکی دیگر از پرمصرف ترین مصالح ساختمانی، سیمان است. مصالحی مانند شن، آجر، سیمان و بلوک در این دسته قرار می گیرند. یکی از امکاناتی که شارژمان در اختیار اهالی ساختمان قرار میدهد، امکان پرداخت آنلاین شارژ بوده که این مورد مشمول کارمزد است. دانلود نرم افزار مدیریت ساختمان هومتیک، راه حل مناسبی است که می تواند علاوه بر مدیریت ساختمان و حل اختلافات بین ساکنین در یک مجتمع، هزینه های جاری را بر اساس متراژ، تعداد افراد ساکن در یک واحد و تعداد پارکینگ، محاسبه و مبلغ شارژ را مشخص و به سادگی فیش صادر نماید. مصالح پیش ساخته، مصالحی هستند که در کارخانه ها و کارگاه های مختلف تولیدشده و پس ازآن به صورت تولیدشده به محل ساختمان سازی انتقال داده شده و استفاده می شوند.

پشتیبانی و امکانات اپلیکیشن نیز معیار مهمی به شمار می رود ، بنابراین در ادامه به معرفی 5 مورد از بهترین اپلیکیشن های مدیریت ساختمان می پردازیم. بهترین پیشنهاد در جهت حفظ آسایش ساکنین و بهره مندی هرچه بیشتر از نظم، دانلود نرم افزار مدیریت ساختمان و تعریف دستورالعمل هایی ساده و قابل اجرا برای تمامی اعضا با عنوان قوانین ساختمان است تا مرجعی برای رعایت حقوق ساکنین و بر طرف نمودن تنش ها باشد. یکی از اصلی ترین دلایل پرکاربرد بودن سنگ در ساختمان سازی، در دسترس بودن آن است. از مزایای استفاده از سنگ در ساختمان سازی می توان به قیمت نسبتاً پایین، بالا بودن مقاومت و در دسترس بودن اشاره کرد. با افزایش میزان ساخت وساز در کشور و همچنین تولید مصالح ساختمانی جدید و به روز، فعالان صنعت ساختمان سازی باید شناخت کافی از مصالح موجود داشته باشند تا مناسب ترین موارد را برای استفاده در پروژه هایشان انتخاب کنند. از گذشته تا به امروز، مصالح به کار گرفته شده در ساختمان سازی همواره در حال تغییر و بهینه شدن بوده اند و امروزه بسته به نوع ساختمان و شرایط اقلیمی، می توان مصالح مناسب را برای کار ساختمان سازی انتخاب کرد.

استفاده از سیمان در ساخت قطعات پیش ساخته، پل ها، تونل ها و راه سازی متداول است. سیمانی که در ساخت بتن از آن استفاده می شود، سیمان پرتلند می باشد. از جمله دیگر مواردی که در مقررات آپارتمان نشینی ذکر شده است نظافت ساختمان می باشد زیرا رعایت نظافت جزو مهمترین مواردی است که موجب حفظ آرامش و در نتیجه رضایت ساکنین می شود. می توان گفت برقراری امنیت یکی از مهمترین مواردی است که برای تمامی ساکنان یک ساختمان و مجتمع آپارتمانی حائز اهمیت می باشد. ازآنجایی که امروزه حفظ دمای داخل ساختمان در فصول تابستان و زمستان از اهمیت بالایی برخوردار است، استفاده از خاک رس می تواند تا حد زیادی در تثبیت هوای ساختمان مؤثر بوده و باعث صرفه جویی در مصرف انرژی شود. خاک رس برای تولید مصالح متنوعی نظیر کاشی، سرامیک، ملات گچ وخاک، آجر، کاه گل و سفال کاربرد دارد. به طورکلی خاک ها در دودسته ی چسبنده و غیر چسبنده قرار می گیرند؛ خاک رس که یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی است، در دسته خاک های چسبنده جای دارد. یکی از مهم ترین ویژگی های خاک رس، مناسب بودن آن برای کنترل دمای ساختمان می باشد. از دلایل اصلی پرکاربرد بودن این ماده در تولید مصالح می توان به مناسب بودن قیمت، سهولت استفاده و کندگیر بودن آن اشاره کرد.

البته در ساختمان سازی مدرن، از مصالح نوین استفاده می شود که در مقایسه با مصالح قدیمی از مزایای بسیاری برخوردارند. یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی از زمان انسان های نخستین تا به امروز، سنگ می باشد. در اختیار داشتن شناخت کافی از این مصالح برای ترسیم نقشه های ساختمانی و اجرای هرچه بهتر آن ها، امری ضروری است. از همه مهم تر یکی از امکاناتی که دانلود نرم افزار مدیریت ساختمان در اختیار اهالی ساختمان قرار میدهد، امکان پرداخت آنلاین شارژ است. دانلود نرم افزار مدیریت ساختمان هومتیک با صدور فاکتور، محاسبه شارژ و اطلاع رسانی آن به تمامی ساکنین، راه جدیدی را در مدیریت شارژ ساختمان بنا نهاده و در صورت دیرکرد در پرداخت هزینه ها، درصدی جریمه با نظر مدیر، قرار داده است. گچ یکی از مصالح ساختمانی طبیعی است که به طور مستقیم از سنگ گچ به دست می آید و هیچ ماده افزودنی با آن ترکیب نمی شود. به دلیل در دسترس بودن سنگ، از این ماده در ساختمان سازی استفاده زیادی می شود. همان طور که می بینید، دلیل اینکه نام این چنینی برای این مصالح انتخاب شده است مشخص است. پس از پرداخت صورتحساب شارژ توسط ساکنین ، مبلغ پرداخت شده به شماره شبایی که مدیر در مشخصات ساختمان ، وارد نموده است ، اصطلاحا شبا می شود و پول به حساب آپارتمانا واریز نمی شود .شبا یا همان ساتنا پیرو قوانین بانکی کشور در دو نوبت در روز (یکی عصر و یکی صبح زود ) به حساب مقصد واریز می شود.

از این دسته می توان به انواع ملات، بتن و ایزوگام اشاره کرد. این ماده به عنوان پودری نرم تولید می شود که ترکیب آن با سیمان، ماده ای مستحکم به نام بتن را به وجود می آورد؛ ماده ای که همه از نقش پررنگ آن در مقاوم سازی ساختمان ها آگاه هستند. سنگ ها به طورکلی مواد جامد و سختی هستند که از پیوند یک یا چند کانی به وجود آمده اند و در سه دسته ی سنگ های رسوبی، سنگ های آذرین و سنگ های دگرگون جای می گیرند. عمق، طول و عرض و نوع فوندانسیون باید مطابق با نقشه های اجرایی مهندس مشاور طرح ریزی شود. جمع آوری شود. در صورت وجود یک تپه خاک روی زمین، باید آن را از میان برداشت و در صورت وجود گودال، باید آن را پر کرد. اما به دلیل محدودیت هایی که در طراحی ساختمان وجود دارد، همیشه نمی توان از این توصیه ها پیروی کرد. در احداث یک ساختمان یا سازه، از مصالح مختلفی استفاده می شود که هرکدام دارای ویژگی هایی هستند.