ویژگی های معماری ساختمان تجاری

البته که کار شما فراتر از طراحی یک سرویس بهداشتی یا راهپله میباشد. البته تعهد به انجام وظایف، همچنان پابرجا است. البته سوال سوم، علاوه بر اطلاعات در حوزه معماری، نیاز به دانش روانشناختی و جامعه شناختی هم دارد و اتفاقا مسالهای است که معماران باسواد و با تجربه و حرفهای را از دیگران متمایز میکند. وجود آب های سطحی و عمقی با هم تفاوت دارند، فرق می کند. پیمانکار بعد از امضای قرارداد موظف است که به تمام بندهای نوشته شده در این بخش عمل کند و مسئولیت آنها را بپذیرد. کارفرما بعد از امضای قرارداد موظف است که به این تعهدات و وظایف عمل کند. در این بخش از قرارداد، زمان دقیق شروع و پایان پروژه مشخص میشود. و با کمترین نیروی جانبی به ویژه زلزلههای خفیف نیز شروع به لرزش خواهد کرد. تهیه مصالح و ابراز، همچنن استخدام نیروی کار و هزینههای احتمالی به عهده پیمانکار است و از آن مبلغی که کارفرما در ابتدا در اختیار او گذاشته است، پرداخت میکند.

حالا تحلیل کنید که با رعایت چه نکاتی در معماری آن بنا، میتوانید بهترین و بیشترین تاثیر را بر آنها بگذارید. پس حالا که ضرورت تحلیل و بررسی این شکل از معماری مشخص شد، شما را به مطالعه ادامه این مطلب دعوت میکنیم. حالا زمان اقدام برای ساخت و ساز رسیده و ما میخواهیم به صورت خلاصه مراحلی را به ترتیب و به صورت کاربردی معرفی کنیم. 4. ما بقی هزینه و مبلغ قرارداد نیز بعد از اتمام کار به پیمانکار پرداخت میشود. اگر پیمانکار بدون اطلاع کارفرما پروژه را به شخص دیگری بسپارد. اگر پیمانکار پروژه را بدون اطلاع کارفرما و بدون دلیل موجه تعطیل یا متوقف کند. همچنین اگر پیمانکار برای انجام پروژه شرطی داشته باشد، در این بخش نوشته میشود و کارفرما موظف میشود که به شروط و توقعات پیمانکار عمل کند. طبق قراری که از قبل با آقای مهدوی داشتیم و زمانی که برای این قرار تعیین کرده بودیم، آقای مهدوی به رکلا آمدند.

بعد از معرفی بخشهای تشکیلدهنده این نوع ساختمانها، باید بررسی کنیم که چطور میتوان در معماری آنها موفق ظاهر شد. در ابتدای این قرارداد، عنوان قرارداد دارای اهمیت است. این نوع از قرارداد از مناسبترین قراردادها برای تعمیرات و بازسازی ساختمان است. به عبارت دیگر، توقعاتی که از کارفرما انتظار میرود در این بخش از قرارداد نوشته میشود. در این بخش از قرارداد، وظایف و توقعاتی که از پیمانکار وجود دارد، در چند بند نوشته میشود. این اختلاف شیب نسبت به زمین های ماسه ای به علت چسبندگی دانه های خاک رس است. به خصوص در مورد عمق های معمولی بسیار کم است. آن طور که خودشان گفتند، منزل پدرشان ساختمانی ویلایی و دو طبقه است. به آن فضا تعلق خاطر پیدا کنند و از خرید کردن داخلش، احساس آرامش بدست آورند. چنانچه شدت ریزش زیاد و عمق پی نیز نسبتاً زیاد باشد پی کنی با شیب عملی و مقرون به صرفه نمی باشد. بازسازی و تعمیرات ساختمان از مواردی است که امروزه، زیاد مورد توجه قرار میگیرد. ساخت و ساز بسیار هزینهبر و زمانبر است. این قرارداد ضمانت و سند معتبری برای شما است.

حتی ممکن است بعضی از مردم خیلی به این مساله توجه نداشته باشند که معماری بناهای تجاری نیز هر ساله تغییر میکند و طرحهای جدیدتر و زیباتری در دنیا معرفی سایت senaghsh میشوند. این قرارداد برای کارفرمایانی که میخواهند در خرید مصالح صرفهجویی کنند یا هزینه بازسازی را بیشتر کنترل کنند، بسیار مناسب است. قرارداد بازسازی و تعمیرات ساختمان با مصالح ، که میتواند در قالب قرارداد بازسازی درصدی نیز باشد، نوعی از قرارداد بین کارفرما و پیمانکار ساختمانی است. اجاره بهای طبقه دوم، به نوعی منبع درآمد مادرشان است. آقای مهدوی میگفتند که چند سال اخیر، گهگاه تعمیرات جزئی انجام شده است اما احساس میکنند که خانه واقعاً نیازمند بازسازی و تعمیرات اساسی است. گاهی معماران با استفاده از قوه خلاقیتشان، بخشهای جدید و جالبی را برای این گونه ساختمانها ایجاد میکنند و موجب میشوند تا آن شکل خاص به صورت مد در بیاید. در قرارداد شما، میتوان از عنوان قرارداد تعمیرات و بازسازی ساختمان استفاده کرد. از چه ابزار و مصالحی و به چه میزان استفاده شود و بسیاری دیگر از مشخصات فنی که به صورت تخصصی در این بخش از قرارداد نوشته میشود.

مثلا اگر در این مجتمع تجاری قرار است که پوشاک کالای اصلی برای فروش باشد، راهکارهای مناسبی برای افزایش کارایی آن ساختمان پیدا خواهید کرد. اما در نوع تجاری، پارکینگ، سیرکولاسیون، فضاهای تفریحی، فضای ویژه فروش و انبار به صورت اختصاصی معماری میشوند. در حالیکه طرحهای معماری بناهای مسکونی به خاطر همهگیر بودن، بیشتر مورد نقد و بررسی قرار میگیرند، طرحهای تجاری گاها با بیتوجهی مواجه میشوند. با شنیدن صحبتهایشان توضیح دادم که امروزه بسیاری از افرادی که مانند آنها خانههای قدیمی دارند، برای تعمیر و مقاوم سازی ساختمان قدیمیشان یا محبور میشوند مراحل بازسازی خانه را انجام دهند، یا خانه را تخریب میکنند. آقای مهدوی در ادامه گفتند که گاهی به تخریب ساختمان و ساخت مجدد آن با نقشهای دیگر، فکر میکنند و بسیار دو دل هستند که کدام یک از این دو روش را برای خانه پدریشان در نظر بگیرند. این ساختمان زمینی مثلثی شکل دارد که باعث شده نوع قرارگیری ساختمان و دسترسیاش به خیابانهای اطراف مناسب باشد. زمانی که با این نوع درخواستها مواجه میشویم، با درخواست دهنده تماس میگیریم تا بتوانیم به بهترین و بهینهترین شکل ممکن فرم خام قرارداد بازسازی ساختمان را برایشان تنظیم کنیم.

با نوشتن عنوان کارفرما یا پیمانکار روبهروی اطلاعات هر کدام از آنها، میتوانید طرفین قرارداد را مشخص کنید. و سایر مواردی که طرفین قرارداد، خودشان به توافق برسند. پیمانکار با توافق قبلی، مبلغی را بایت انجام کار دریافت میکند. نحوه پرداخت مبلغ مورد نظر، به توافق طرفین بستگی دارد. هیچ کدام از طرفین نمیتوانند بدون دلیل خاص و مهم و صرفاً از روی تمایل شخصی، یک طرفه قرارداد را فسخ کنند. در قرارداد بازسازی و تعمیرات ساختمان بدون مصالح ، تهیه مصالح و ابزار مورد نظر برای کار بازسازی بهعهده کارفرما است. این کار باعث میشود که به طور دقیق مشخص شود چه کسانی در قرارداد حضور دارند و چه کسانی مسئولیت این قرارداد را بهعهده دارند. بنابراین در این مقاله قصد داریم شرایط، ضوابط و اصول معماری یک ساختمان یا مجتمع تجاری را بررسی کنیم. بنابراین عمق پی کنی در مناطق مختلف، ممکن است متفاوت باشد. ولی چون به زمین دست نخورده مقاوم برخورد میشود کاری اصولی و صحیح است. ۲- چگونه و از طریق چه کارهایی میتوان به طرحی دست پیدا کرد که مشتریان به آنجا تعلق خاطر پیدا کنند و حین حضور در آنجا حس خوشایندی داشته باشند؟

در این بخش از قرارداد، با توجه موضوع قرارداد و پروژهای که قرار است انجام شود، مشخصات فنی پروژه نوشته میشود. در این موارد باید مقدار تراکم و مقاومت خاک به تایید آزمایشگاه های مکانیک خاک برسد. شاید این مورد اندکی اغراقشده به نظر برسد. البته باید تمام کاغذهای خرید و فاکتورها به دست کارفرما برسد. در مقایسه با هزینهها و زمان لازم برای ساخت مجدد ساختمان، بازسازی خانه که به دست پیمانکار بازسازی ساختمان انجام شود، بسیار معقولتر و کم هزینهتر میباشد. با بررسی دقیق عکسهای این ساختمان، موارد دیگری را هم به عنوان الگوهای معماری ساختمان تجاری تشخیص خواهید داد. به جز ۳ مورد ذکر شده، موارد دیگری هم هستند که اهمیت دارند، مانند: تهویه هوای مناسب، ایجاد بیشترین کاربری برای ساختمان، داشتن یک پارکینگ استاندارد که خیال مشتریان را از ماشینشان راحت کند، داشتن دسترسی خوب و بی دردسر به خیابانهای اطراف. در این موارد زاویه شیب برحسب شدت ریزش حداکثر به ۴۵ درجه افزایش خواهد یافت. عمق پی کنی در اینگونه زمین ها معمولاً بین ۸۰ تا ۱۰۰ سانتیمتر و در بعضی موارد ۱۲۰ سانتی متر است. مثلا یکی از کارهایی که میتواند به شما یاری برساند، این است که هر بخش از ساختمان را در جایی قرار بدهید که به دیگر بخشهای مرتبط دسترسی داشته باشد.

در این قرارداد، صفر تا صد تعمیرات و بازسازی ساختمان به عهده پیمانکار است. این عامل پی یا فوندانسیون نام دارد. اطلاعاتی مانند نام، نام خانوادگی، نام پدر، شماره شناسنامه، شماره ملی، نشانی دقیق محل اقامت، کد پستی و شماره تماس از اطلاعاتی هستند که باید در این بخش از قرارداد نوشته شوند. در این بخش از قرارداد، مواردی نام برده میشود که در صورت بروز آنها، امکان فسخ قرارداد وجود دارد. نورپردازی مناسب به کار بردن آینه در نماهای داخلی و تعبیه ویترینهای جذاب و کارآمد، سه مولفه مهم در این مثال هستند. یا درصدی از کل مبلغی که در اختیار پیمانکار قرار میگیرد به عنوان حق الزحمه نیروی کار او در نظر گرفته میشود. در این قرارداد کارفرما در ابتدا با تخمین هزینهها و مبلغ مورد نظر برای کار و بر اساس عرف درصد مدیریت پیمان بازسازی ، مبلغی را در اختیار پیمانکار پروژه قرار میدهد. سالها است که طبقه دوم این خانه را اجاره میدهند. توضیح دادم که مراحل ساخت منزل مسکونی بسیار زمانبر است. در این میان، مادرشان گفتند که زمان انجام این کار برایشان بسیار با اهمیت است. این اطمینان خاطر را دادم که حتما به صورت مفصل و با جزئیات درباره قرارداد تعمیرات و بازسازی ساختمان برایشان توضیح خواهم داد.

ولی در مناطق گرمسیر می توان آن را تا ۵۰ سانتی متر تقلیل داد. علاوه بر نمای بیرونی بنا که بسیار زیبا و دلربا میباشد، طراحی داخلی آن هم بسیار عالی کار شده است. برای احتمال افزایش یا کاهش قیمتها و به هم خوردگی بازار، معمولاً 25 درصد بیشتر یا کمتر از کل مبلغ توافق شده را در نظر میگیرند. بعد از توافق نهایی بر سر میزان آن، هزینه کلی توافق شده، باید به صورت کلی در قرارداد نوشته شود. تاکنون دیدی کلی نسبت به معماری بناهای تجاری بدست آوردهاید. این ارتباط تصویری مشتریان را یاری میکند که یک پلان کلی از محیط آنجا را در ذهن خود داشته باشند. در این دیدار، مادر و برادر کوچکترشان نیز همراهشان بودند. اضافه عرض پی برای قالب بندی در این نوع زمین حدود ۱۵ سانتی متر در هر طرف است. پیمانکار موظف است در این بازه زمانی، کار را به اتمام برساند.

عبارتی کوتاه و کلی که درباره محتوای قرارداد توضیحات روشنی میدهد و مشخص میکند که قرارداد حاضر درباره چه چیزی است. آقای مهدوی گفتند که همانطور که در تماس تلفنی که با هم داشتیم خدمتتان عرض کردم، منزل پدریمان بسیار قدیمی است و نیازمند بازسازی و تعمیرات است. البته تعدادی از اینها در ساختمانهای اداری و مسکونی هم وجود دارند. البته برایشان مهم است که طبقه بالای خانه کمی نوسازی و بازسازی شود تا مستاجر پسند کند و از این جهت درآمد داشته باشند. در ادامه خواستند که درباره نمونه قرارداد بازسازی ساختمان برایشان توضیح دهم. توضیح دادم که چه بخواهید ساختمانی چند طبقه را بازسازی کنید، چه کار شما مربوط به بازسازی آپارتمان کوچک باشد یا بازسازی خانه ویلایی پدرتان را در نظر داشته باشید، از مهمترین کارها و ابتداییترین کاری که باید انجام دهید، تنظیم و امضای نمونه قرارداد تعمیرات داخلی ساختمان است. در انتهای توضیحاتم درباره انواع قرارداد بازسازی ، آقای مهدوی تشکر کردند و گفتند که با توجه به صحبتهایی که شد، به نظرشان بهترین گزینه برای آنها نمونه قرارداد بازسازی ساختمان ، آن هم به صورت قرارداد بازسازی درصدی است. به صحبتهای آقای مهدوی با دقت گوش میدادم و سوالات و نکاتی که مد نظرشان بود را در برگهای یادداشت میکردم که در انتهای صحبتشان به توضیح درباره آنها بپردازم.

بزرگترین هدف شما باید این باشد که طوری این مسیرهای پیچ در پیچ را طراحی نمایید که مشتریان بتوانند به راحتی به مقصد مورد نظرشان برسند و از گیج شدن و گمراهی آنها جلوگیری شود. ۳- یک ساختمان تجاری چگونه میتواند بر نوع رفتار و سبک زندگی مشتریان و کارکنان تاثیر بگذارد؟ ساختمان تجاری- اداری پارمیدا که در شهر کرج قرار گرفته، یک نمونه الهامبخش برای معماری تجاری اصولی به شمار میآید. چگونه در معماری یک ساختمان یا مجتمع تجاری موفق شویم؟ گفتند که سوالات زیادی دارند که لازم میدانند حتماً با یک مشاور حقوقی متخصص درباره آن صحبت کنند. در چنین مواردی لازم است گونههای پی با چوب بست و با قالب بندی مهار شود. پس از آنکه از وضعیت و مقاومت خاک بر سر ساختمان اطمینان لازم حاصل گردید اکنون زمان ساخت پی آغاز می شود. پیش از آنکه به بحث انواع پی بپردازیم ابتدا به تعریف پی و کاربرد آن خواهیم پرداخت. مطمئنا چیزی که اجازه چنین کاری را به طراح داخلی آنجا داده، معماری حساب شده و اصولی آن مکان بوده است. موضوع قرارداد، عملیاتی است که باید در پروژه نوسازی و تعمیرات ساختمان مورد نظر انجام شود. هفته پیش در سایت رکلا ، درخواستی برای تنظیم نمونه قرارداد تعمیرات و بازسازی ساختمان داشتیم.

آقای مهدوی میگفتند که خودشان تاکید دارند که تعمیرات و بازسازی به وسیله پیمانکار و با نمونه قرارداد پیمانکاری تعمیرات ساختمان انجام شود و خودشان نمیتوانند تعمیرات ساختمان را بهعهده بگیرند. در صورت بروز هر گونه مشکل یا اختلاف، افرادی که نامشان در قرارداد آمده است، موظف هستند که مسئولیت اتفاقات را بهعهده بگیرند و پاسخگو باشند. حق الزحمه نیروی کار پیمانکار نیز به دو صورت قابل پرداخت است. یا مجموع مبلغ قرارداد بدون محاسبه حقوق کارگران پیمانکار به ایشان پرداخت میشود و خودش موظف به پرداخت حقوق کارگران است. در تماسی که با درخواست دهنده محترم قرارداد تعمیرات و بازسازی ساختمان داشتم، با ایشان بیشتر آشنا شدم. از ایشان خواستم که درباره ساختمان و شرایط آن و همچنین درباره شرایط خودشان برایم توضیح مختصری بدهند که تا حدودی در جریان امور قرار بگیرم و با هم به نتیجه برسیم و درک کنیم که بهترین روش قراردادنویسی برای آنها چیست. آنها این فضا را به اطرافیان خود پیشنهاد میدهند و در گفتوگوهای دوستانه از آن دفاع میکنند. دقیقاً زمانی که 50 درصد کار پیش رفته است، مبلغ مشخصی را به پیمانکار پرداخت میکنند.

قرارداد بازسازی ساختمان ، از انواع قراردادهای پیمانکاری در زمینه ساخت و ساز است. شخصی که قرارداد را بیدلیل فسخ کرده است مجبور میشود که خسارت بپردازد. همچنین ذکر میشود که کدام ساختمان یا مکان و خانهای را برای بازسازی و تعمیرات در نظر داریم. همچنین زمان مورد نیاز برای بازسازی بسیار کمتر از زمان ساخت و ساز است. این چند مورد همانند خطوطی هستند که قرار است چارچوب کار شما را تعیین کنند. شاید تصور شود زمین سنگی فوق العاده مقاوم است و در این صورت ساختمان نیاز به پی نخواهد داشت. برای شما که تاکید دارید تعمیرات ساختمان به سرعت انجام شود و میخواهید که با آمدن مستاجر منبع در آمدی داشته باشید، بهترین گزینه انواع قرارداد بازسازی و تعمیرات ساختمان است. در این بخش، پیرو بخش قبلی، درباره نحوه پرداخت مبلغ نمونه قرارداد بازسازی ساختمان توضیح داده میشود. حال که به این سوالات پاسخهای روشنی دادید، باید براساس آنها اقدام کنید.

در این بخش از قرارداد، وظایف، تعهدات و مسئولیتهای کارفرما نوشته میشود. 2. درصدی از مبلغ مورد نظر، بعد از انجام 25 درصد از کار پرداخت میشود. 3. درصدی از مبلغ مورد نظر، بعد از انجام نیمی از کار پرداخت میشود. 1. درصدی از مبلغ مورد نظر، در زمان انعقاد قرارداد و بعد از امضای آن، به عنوان پیش پرداخت به پیمانکار پرداخت میشود. 5. درصدی از مبلغ قرارداد به عنوان ضمانت حسن انجام کار و تضمین کیفیت کار، نزد کارفرما باقی میماند و بعد از تایید نهایی به پیمانکار پرداخت میشود. بعد از عنوان قرارداد، مشخصات و اطلاعات کامل طرفین قرارداد که همان کارفرما و پیمانکار محسوب میشوند، نوشته میشود. همچنین، باید سمت طرفین قرارداد نیز مشخص شود. و باید با ماشین آلات مکانیکی و متههای کمپرسوری انجام گیرد. از طرفی برادرشان نیز میگویند که بهتر است ساختمان تخریب شده و با نقشهای دیگر مجدد ساخته شود. مبلغ قرارداد، برای طرفین، موضوع مهمی است. برای محافظت پی ساختمان و جلوگیری از اثرات جوی مانند یخ زدگی و نیروهای جانبی. عمق پی را بیشتر از مناطق معتدل و گرمسیری در نظر می گیرند. در ادامه، هزینه مورد نظر برای هر بخش از کار نیز به صورت تفکیک شده نوشته میشود.

ما نیز به دلیل انتخاب و اعتمادشان به رکلا تشکر کردیم و قرار بر این شد که نمونه قرارداد بازسازی ساختمان را در سریع ترین زمان ممکن برایشان تنظیم کنیم. پهنای گسترده زمین و انتخاب ارتفاع ساختمان به نسبت زمین، کمک کرده تا بنایی به این عظمت و هیبت خلق شود. و به کمک چهار تراش و با بهره گیری از گوه های چوبی، الوارها مهار می شوند. شما عزیزان میتوانید تمامی قسمت های منتشر شده از این سری مقالات را در لینک های زیر مشاهده نمایید. در این بخش از قرارداد، توضیح داده میشود که باید به چه صورت و به چه میزانی، بازسازی و تعمیرات صورت بگیرد. هزینههای بالای ساخت و ساز و زمانبر بودن این کار باعث میشود که شغل بازسازی ساختمان اهمیت ویژهای پیدا کند و مورد توجه قرار بگیرد. برای مثال، تغییر در کدام دیوارها و چه بخشهایی با چه میزان صورت بگیرد. اگر ساختمان مورد نظر، برای شما خاطراتی از گذشته به همراه دارد که نمیخواهید شکل کلی بنا تغییر کند یا مایل نیستید برای تخریب و ساخت مجدد خانه هزینه بکنید یا اگر زمان اتمام پروژه برایتان مهم است، بهترین گزینه برای شما، قرارداد بازسازی واحد مسکونی است. در ادامه، نحوه تنظیم قرارداد بازسازی واحد مسکونی یا به طور کلی نمونه قرارداد بازسازی ساختمان را شرح دادم.