معماری ساختمان اداری-تجاری هیترا ، دفتر معمار هوبا طرح

این ساختمان در سال ۱۹۷۳ و در بندرگاه بنولونگ پوینت افتتاح شده که هرساله میزبان بیش از ۸ میلیون نفر بازدیدکننده ای می باشد که برای تماشای بیش از ۱۵۰۰ اجرای سالانه ای که در تالار برگزار می شود، می آیند. البته درهای این معبد به روی همه مذاهب باز است و هرکسی فارغ از هر مذهب، قومیت و یا جنسیتی که دارد می تواند به آن وارد شود. شما می توانید از طریق یک پل خصوصی به ساختمان و جزیره کوچکی که ساختمان روی آن بناشده، دسترسی داشته باشید. ویلا ساوا، نمونه ای کلاسیک از سبک بین المللی معماری می باشد که در اوایل دهه ۱۹۲۰ ظهور کرد. که زیرمجموعه ای از مهندسی عمران است. بین رشته های حرفه ای معماری و مهندسی سازه رابطه قوی وجود دارد. از این کاخ، بین سال های ۱۴۲۰ تا ۱۹۱۲ به عنوان کاخ امپراتوری چین (از سلسله مینگ تا پایان سلسله کینگینگ) استفاده شده است. این موزه در محلی ساخته شده که بین سال های ۱۸۹۸ تا ۱۹۰۰ ایستگاه راه آهن بوده است. این کلیسای لوتران در درسدن آلمان در محلی واقع شده است که درگذشته یک کلیسای کاتولیک وجود داشته که بعداً در قرن هجدهم با مذهب لوتریانیسم، به یک کلیسای پروتستان تبدیل شده است.

اندازه قاب ها بر اساس موقعیت آنها در نما متفاوت است. همانطور که قبلا ذکر شد، دو مورد از ملاحظات اصلی ایجاد یک حجم یکپارچه و ارزیابی مجدد شیشه ۴۰ درصدی استفاده شده در نما بود. علاوه بر این، پنجره های شیشه ای پیوسته در لایه داخلی دو پوسته امکان نفوذ نور خورشید به واحدهای اداری را فراهم می کند و مصرف برق را در کل ساختمان کاهش می دهد. این مورفولوژی جدید سطح ساختمان در تماس با شهر را افزایش می دهد و افراد را از طریق ورودی خوشایند ایجاد شده به منطقه اداری متصل می کند. این برج دیدبانی با ۱۸۴ متر ارتفاع، ۴۲ متر عرض و ۸۶۶۰ تن وزن، علاوه بر داشتن ۲۵ میله برق گیر، می تواند در مقابل وزش باد ۸۹ متر بر ثانیه یا ۳۲۰ کیلومتر در ساعت و همچنین زمین لرزه هایی به بزرگی ۹.۱ ریشتر مقاومت کند. برج ایفل، برجی فلزی در میدان شان دو مارس و در کنار رود سن واقع در شهر پاریس است که نام خود را از سازنده و طراحش، گوستاو ایفل، دریافت کرده است. درواقع، بیگ بن، نام زنگ بزرگ سیزده تنی است که در داخل برج قرار دارد و سر هر ساعت هم به صدا درمی آید.

شهرک سازی می توانست از حدود ۹۰۰۰ سال قبل از میلاد مسیح در منطقه آغازشده باشد. این دروازه، نماد صلح و وحدت در اروپا می شود. این مسجد، نشان مخصوص کشور مالی نیز می باشد که از اهمیت زیادی برخوردار است. کاخ وست مینستر، محل برگزاری جلسات مجلس عوام بریتانیا و مجلس اعیان بریتانیا است که در شهر وست مینستر در ناحیه لندن بزرگ و در بخش شمالی رود تیمز قرار دارد. این دیوار، از مرز فعلی چین و روسیه در شمال تا چینگهای در جنوب امتدادیافته و بخش اعظم ساختار حفظ شده تا به امروز آن، متعلق به سلسله مینگ است. طراحی فعلی باروک این ساختمان، در قرن ۱۷ و در پی آتش سوزی بزرگ لندن، توسط کریستوفر رن انجام گرفته است. نام دیگر این موزه، MAC می باشد و توسط اسکار نیمایر طراحی شده است. این ساختمان مربعی، در شهر مکه در عربستان سعودی واقع شده و با یک پوشش پنبه و ابریشمی سیاه رنگ پوشیده شده است. این ارگ باستانی، در بالای شهر یونان آتن واقع شده و شامل بقایای بناهای باستانی و شاهکارهای مهم معماری یونان می باشد.

این موزه در شهر نیتروی، ریو دوژانیرو، برزیل واقع شده است و یکی از اماکن فرهنگی مهم شهر محسوب می شود. این بنا از آجرهای خاکی خشک شده در آفتاب، ملات هایی از ماسه و بانکو یا خشت خام ساخته شده است. طراحی سازه بخشی از مهندسی سازه است. البته تعدادی از این ساختمان ها در این لیست، توسط معماران مشهوری مانند فرانک لوید رایت، لو کوربوزیه و اسکار نیمایر طراحی شده اند. امروز در این موزه بیش از ۳۸۰۰۰۰ شیء و ۳۵۰۰۰ اثر هنری در معرض نمایش قرار دارند. سالانه، بیش از یک میلیون نفر مسافر برای بازدید از آکروپولیس و قدم زدن در خرابه های باستانی آن، به آتن می آیند. مردم شهر، سالانه طی مراسمی با همدیگر، تعمیرات و مرمت های موردنیاز ساختمان را انجام می دهند. این پلت فرم ها با سطوح خیابان در دو طرف ساختمان همسو شده اند تا یک میدان شهری برای عموم ایجاد کنند.

معیارهای اصلی معماری ساختمان اداری-تجاری هیترا ، ارزیابی مجدد مورفولوژی یک ساختمان اداری عادی جهت بهبود کیفیت نور طبیعی و دید بدون تغییر مساحت ساخت بهینه ساختمان سایت senaghsh بود. منطقه تجاری و ورودی ها برای ایجاد پاسیوهای سبز در فضای باز جهت استراحت جانمایی شده بودند. حجم اولیه پروژه با جابجایی فضای خالی داخلی به سطح شکل گرفته است. بر اساس این ایده، توده ای همگن شکل گرفت که بر اساس موقعیت مکانی و زاویه دید بینندگان، ترکیبی متفاوت از رنگ های آجری و فیروزه ای را برای بینندگان ایجاد می کند. تالار اپرای سیدنی، در سال ۲۰۰۷ در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت. این ساختمان، در سال ۱۹۸۴، به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته و بعدها در سال ۲۰۱۳ به دفتر اصلی بنیاد کاتالونیا لا پدریرا (Fundacio Catalunya La Pedrera) تبدیل شد. این بنا، توسط کارشناسان بین المللی مورد استقبال قرارگرفته است و به عنوان یکی از مهم ترین آثاری که در سال ۱۹۸۰ در بررسی معماری جهانی به پایان رسیده، برگزیده شد. کاخ جدید، با زیربنای ۱۱۲,۴۷۶ متری، بیش از ۱۱۰۰ اتاق دارد که به صورت متقارن به دور دو مجموعه از حیاط های مرکزی قرارگرفته اند. در مقابل معماری خشک دوران شوروی که در باکو بسیار رواج داشته، قرارگرفته است و به جرئت آن را در هم می شکند.

قلعه پلز، یکی دیگر از موزه های تاریخی رومانی می باشد که در کوه های کارپاسیان، در نزدیکی شهر سینایا قرار دارد. دوازده ستون دروازه براندنبورگ (۶ ستون در هر سمت) که به سبک دُریک ساخته شده اند، پنج راه عبور و مرور را تشکیل داده اند. مجسمه ارابه چهار اسبه موجود بر فراز دروازه نیز مربوط به ویکتوریا الهه پیروزی رومیان باستان است. نام دیگر این اثر مهم تاریخی، دروازه صلح می باشد. این بنا توسط معمار فنلاندی-آمریکایی Eero Saarinen در سال ۱۹۴۷ طراحی شده و ۱۳ میلیون دلار خرج برداشته است. مسجد سلطان احمد، یکی از زیباترین شاهکارهای معماری اسلامی است که به علت وجود کاشی های آبی رنگ در طراحی داخلی آن، به «مسجد آبی» نیز شهرت دارد. داستان ها می گویند که مریم مقدس دخترک کر و ناشنوا را درمان می کند. این دهانه ها دسترسی به پوسته بیرونی ساختمان را فراهم می کند. این ساختمان، توسط هنرمند دانمارکی ـ ایسلندی، الافور الیاسون، هنینگ لارسن و معماران “Batteri” طراحی شده است. در مخالفت با توسعه شهری رایج در شهر که اکثر ساختمان ها بر اساس منافع شخصی طراحی می شوند، این پروژه سعی دارد با ایجاد فضای عمومی محلی در شهری مانند تهران که به شدت مورد نیاز است، فرصتی را هم برای واحدهای تجاری و هم برای شهر ایجاد کند.

مرحله ساخت وساز از اول آوریل ۱۹۹۴ آغاز شد و طراحی داخلی در تاریخ ۱ ژانویه ۱۹۹۶ به طور کامل به اتمام رسید. ساخت وساز این ساختمان، در روز سنت پاتریک از سال ۱۹۳۰ آغاز شد و ۴۱۰ روز بعد به اتمام رسید. در این بخش از خط معمار با معرفی پروژه معماری ساختمان اداری-تجاری هیترا از دفتر معمار هوبا طرح، همراه کاربران عزیز و گرامی هستیم. این خانه، در سال ۱۹۶۶ به عنوان یک مکان تاریخی و ملی ثبت شد و روزنامه تایم نیز همچنین آن را “زیباترین کار” فرانک لوید رایت معرفی کرد. به گفته باستان شناسان، این مجموعه برای پاچاکوتی، امپراتور اینکا، ساخته شده است و نماد آن تمدن به شمار می رود. گفته می شود که سفر تنها کالایی است که در صورت خرید آن، ثروتمندتر می شوید! معبد آنگکور وات، یکی از بزرگ ترین بناهای تاریخی مذهبی در جهان است که مساحتی بیش از ۱۶۲.۶ هکتار مساحت دارد. این هتل، یکی از اماکن تاریخی کانادا محسوب می شود که توسط هتل ها و استراحتگاه های فرمونت اداره می شود.

علاوه بر این، اجتناب از اشکالی که باعث ایجاد اختلال در شهر می شوند، مهم بود. در پروژه کهن سرام، ماموریت طراحان ایجاد حداقل اختلال صوری در سطح شهر بود. یکی دیگر از معیارها، ایجاد سیستم یکپارچه برای مناطق تجاری و اداری بود. به دنبال شیب موجود سایت، منطقه تجاری پروژه در سه سطح تشکیل شد. سپس به محل پارلمان انگلیس تبدیل شد تا اینکه در سال ۱۸۳۴ آتش دیگری، تقریباً کل معماری آن را نابود کرد. امپراتورها، با ایجاد نبرد بین برده ها و گلادیاتورها یک نمایش سرگرم کننده برای مردم فراهم می کردند که البته این نمایش، به کشته شدن بیش از ۴۰۰۰۰۰ نفر و یک میلیون حیوان در پایان منجر می شد. مهندسان سازه با تجزیه و تحلیل سازه ای تعیین می کنند که چه نیروهای داخلی و خارجی می توانند بر سازه تأثیر بگذارند ، سپس سازه ای را با مواد و تقویت کننده مناسب برای برآوردن الزامات طراحی می کنند. تضمین کننده ایمنی سازه ساختمان. طراحی سازه یک حوزه بسیار تخصصی مهندسی عمران است. تا از اجرای صحیح طراحی سازه اطمینان حاصل شود.

برج های دوقلو با احتساب آنتن بالای آن ها، ۴۵۲ متر بلندی دارند و توسط سزار پلی به سبک پست مدرن طراحی شده اند. گنبد طلایی قبه در سال ۱۹۵۹ روی آن نصب شد که البته در سال ۱۹۹۳ دوباره مرمت شد. ویکتور هوگو در اثر خود به نام «گوژپشت نتردام»، این کلیسا را محور داستان گویی خود قرار داد که بازدید بیش ازحد عموم از کلیسا متعاقباً منجر به یک پروژه بزرگ بازسازی بین سال های ۱۸۴۴ و ۱۸۶۴ شد. می توان آن را مجموعه ای از روش ها یا ابزارها توصیف کرد که برای تعیین مشخصات ایمن و مقرون به صرفه برای یک سازه مورد استفاده قرار می گیرد و اطمینان حاصل می شود که یک ساختار برنامه ریزی شده به اندازه کافی قوی است تا بار مورد نظر خود را حمل کند. برج پیزا، با چهار درجه انحراف، در حقیقت ساختمان ناقوس کلیسای جامع پیزا است که علت کج شدگی آن در طول ساخت در قرن دوازدهم، به خاطر خاک ماسه ای اسفنجی زیر آن است که ازیک طرف قادر به تحمل وزن برج نبود. در طول فرآیند طراحی، در نظر گرفتن این اثر متقابل برای ایجاد یک رابطه بین ساختمان و شهر بسیار مهم است. با در نظر گرفتن تمامی معیارهای فوق، یک نمای دو پوسته یکپارچه با پوسته متخلخل بیرونی که توسط قاب های فلزی آجری تشکیل شده بود، ایجاد شد.

این مرکز، سی ویک فضای داخلی و خارجی دارد و سالانه میزبان حدود ۵ میلیون بازدیدکننده می باشد. این فضای خالی نه تنها ورودی اصلی را تشکیل می دهد، بلکه نور و دید واحدهای مرکزی را نیز فراهم می کند. کلیسای جامع کلن، پربازدیدی ترین نقطه دیدنی آلمان است و سالانه هزاران بازدیدکننده را به خود جلب می کند. این ساختمان با ۱۳۰۰ فوت ارتفاع، خود در ارتفاع ۳۳۰۰ متری قرار دارد. سالانه بیش از دو میلیون گردشگر از این معبد بازدید می کنند که این میزان بازدید، تأثیر مثبتی در تأمین هزینه ها برای بازسازی داشته است. سازه ای تولید شود که بتواند در طول عمر مفید خود بدون شکست در برابر همه بارهای وارد شده مقاومت کند. رن در سال ۱۶۶۶ کار خود را در خیابان Paul آغاز کرد؛ طراحی او برای این کلیسا، ۹ سال طول کشید و مراحل ساخت هم ۳۵ سال دیگر زمان برد. مراحل ساخت وساز نیز از سال ۱۷۹۲ تا ۱۸۰۰ ادامه یافت. این موزه، یکی از موزه های مهم در آمریکای لاتین است که از طرفی، نماد اصلی معماری مدرن برزیل نیز محسوب می شود. این پل، به عنوان عکاسی ترین پل معلق جهان، شهر سانفرانسیسکو را به شهرستان مارین پیوند می دهد و همچنین توسط انجمن مهندسان عمران آمریکا به عنوان یکی از شگفتی های دنیای مدرن نام گذاری شده است.

ترکیب قاب های آجری و فلزی ماژول هایی را تشکیل می دهد که بازشوهای بزرگ تری را در نما ایجاد می کند. نام اصلی این مکان، خانه باکینگهام بوده است تا اینکه پادشاه جرج سوم این ملک را زمانی که یک خانه کوچک آجری قرمز بود، به تملک خود درآورد و به خانه شخصی ملکه شارلوت تبدیل کرد. خانه آبشار، خانه ی شخصی است که معمار معروف آمریکایی، فرانک لوید رایت، در سال ۱۹۳۵ در پنسیلوانیای آمریکا طراحی کرده است. خانه رقص که از آن به عنوان Fred و Ginger یاد می شود، نامی بود که به ساختمان Nationale-Nederlanden واقع در جاده Rašín در پراگ داده شد. موزه ها، کلیساها و سایر نقاط دیدنی که رونوشت و تصاویر آن ها در فروشگاه های خرید سوغاتی و عکس های یادگاری موجود است، ازجمله اماکن دیدنی دنیا هستند. قلعه برن، از قلعه های قرون وسطی و یکی از ترسناک ترین قلعه های جهان است که در مرکز رومانی قرار دارد.

در سال ۷۸۴، عبدالرحمن اول دستور ساخت مسجد بزرگی را صادر کرد که بعدها در سال ۱۲۳۶ به حکومت مسیحیان بازگشت. کلیسای سَکرِه کُر یا کلیسای باسلیکای قلب مقدس پاریس، یک کلیسای کاتولیک رومی و ماینور باسیلیکا است که فلسفه ساخت آن، هدیه به قلب مقدس عیسی، برای سپاسگزاری و درخواست بخشش گناهان می باشد. ماچو پیچو در ۷۰ کیلومتری شمال غربی کوسکو، در منطقه ماچو پیچو، استان ارووبامبا قرار دارد که در انتها به رودخانه ی اوروباما می رسد. ۲ متر باشد. طبق این قانون، معمولاً بخشی از زمین به عنوان چشمه نور مرکزی برای تامین نور واحدهای مرکزی استفاده می شود. در اینجا، عناصر قراردادی در هر دو بخش کلی و مجزا مورد استفاده قرار گرفتند. رویکرد طراحان به هر یک از پروژه هایشان به نوعی با این معیار مطابقت داشته است. دو ورودی (شمال و جنوبی) به بخش اداری وجود دارد که هر دو به لابی اداری مجموعه متصل می شوند. کلیسای واسیلی مقدس مسکو که به عنوان کلیسای جامع سنت باسیل نیز شناخته می شود، در میدان سرخ مسکو واقع شده و به عنوان شناخته شده ترین و قابل تحسین ترین ساختمان روسیه، نماد این کشور نیز محسوب می شود. مسجد جامع کوردوبا، واقع در منطقه ی خودمختار اندلس اسپانیا، درگذشته کلیسای کاتولیک سنت وینسنت لرین بوده است.

موزه لوور در پاریس، بزرگ ترین موزه هنر جهان و یک بنای تاریخی ارزشمند است. این مکان، در آیین یهود نیز مقدس است؛ زیرا یهودیان معتقدند سنگی که جهان با آن بناشده و اولین انسان خلق شده، در آنجا قرار دارد. این کلیسا در سال ۲۰۱۹ به مدت ۱۵ ساعت در شعله های آتش سوخت که درنتیجه آن، آسیب جدی به قسمت های داخلی کلیسا و تزئینات آن وارد شد. این ساختمان، به طور خاص برای این منظور طراحی و ساخته شده بود و با ۷۷ طبقه تجاری، در قسمت شرقی بخش منهتن از شهر نیویورک قرار دارد. این هتل با مجموعاً ۱۵۳۹ اتاق در دو بال شرقی و غربی خود، اولین اقامتگاهی است که در این جزیره ساخته شده است. این موزه که در شهر میلواکی در ویسکانسین قرار دارد، در سال ۱۸۸۲ توسط معمار مشهور اسپانیایی، سانتیاگو کالاتراوا طراحی شده است. در حالی که معماران معمولاً وظیفه طراحی ویژگی های بصری یک پروژه را بر عهده دارند ، مهندسان سازه هنگام طراحی یک ساختمان بر قدرت ، دوام و ایمنی تمرکز می کنند. مهندسان سازه آموزش دیده اند تا عناصر سازه را به طور دقیق طراحی کرده و در حین ساخت نظارت کنند.

فرعونیان مصری اعتقاد داشتند که آن ها پس از مرگ، به صورت خدایان به زندگی خود ادامه خواهند داد؛ بنابراین اهرام Khufu، Khafre و Menkaure به گونه ای ساخته شده اند تا همه چیزهایی را که آن ها در زندگی بعدی خود بدان نیاز دارند، شامل شود. پس از جنگ داخلی اسپانیا، بخش اعظم آن در دهه ۱۹۵۰ مرمت و بازسازی شد. این پلتفرم های عمومی کوچک، محله های تهران را به فضاهای پویاتر تبدیل می کند که در آن مناطق تجاری ارتباط بیشتری با مناطق شهری اطراف دارند. ساختمان تجاری – اداری هیترا در تقاطع شیبدار دو خیابان اصلی در محله ولنجک تهران واقع شده است. آتلانتیس، نام هتلی است که در رأس جزیره مصنوعی نخل جمیرا در دبی، واقع شده است. برج العرب، نام هتلی در جزیره ای مصنوعی در دبی است که با ۳۲۱ متر ارتفاع، سومین هتل بلند دنیا محسوب می شود. موزه هنر سائوپائولو، یک موزه مهم و معروف در سائوپائولو، واقع در خیابان پائولیستا می باشد که ساختمان اصلی آن، با ساختاری بتونی و شیشه ای در سال ۱۹۶۸ توسط لینا بو بردی طراحی شده است. همچنین نسبت مجاز شیشه به سایر مصالح به کار رفته در نما ۴۰ درصد است.

این پل که کار ساختش در ۱۸۸۶ آغاز و در ۱۸۹۴ به پایان رسید در نزدیکی پل لندن و برج لندن قرار دارد؛ اما ازآنجاکه این سازه، در نزدیکی برج لندن واقع شده است، این دو مکان فرهنگی مهم گاهی اوقات با یکدیگر اشتباه گرفته می شوند. این ساختمان، یک از نوسازترین ساختمان های این لیست می باشد که ساختش در سال ۲۰۱۲ به پایان رسیده است. معمار ایرلندی این ساختمان، جیمز هوبان بود که طراحی آن را بر پایه معماری نئوکلاسیک پیاده کرد. از آن زمان، برخی از بهترین معماران جهان، مانند جان نش و ادموند بلور، در این عمارت کارکرده اند تا به ظاهر امروز خود برسد. زها حدید، جایزه بهترین طرح معماری سال ۲۰۱۴ را از سوی موزه طراحی برای طراحی ساختارشکن مرکز فرهنگی حیدر علی اف در باکو دریافت کرد. مرکز فرهنگی حیدر علی اف، یک مجموعه فرهنگی در باکوی آذربایجان است که توسط زها حدید، معمار بریتانیایی-عراقی، طراحی شده است. کاخ سفید، محل کار و اقامتگاه رسمی رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا در واشنگتن دی سی می باشد که بنای آن، یکی از مشهورترین ساختمان های تاریخی در جهان محسوب می شود.