«محمد بهرامی» درگذشت – اخبار سینمای ایران و جهان

محمد بهرامی، طراح گرافیک، نقاش و نگارگر و از پایه‌گذاران گرافیک نوین ایران بود که در سال ۱۳۰۵ در شهر رودبار به دنیا آمد.

سینماپرس: محمد بهرامی، طراح، گرافیست، نگارگر و از پایه‌گذاران گرافیک نوین ایران در سن ٩٧ سالگی چشم از جهان فرو بست.

این گرافیست و نگارگر توانست در انستیتو عکاسی نیویورک دوره عکاسی را سپری کرده و درجه ممتازی آن را دریافت کند و در اواسط دهه ۲۰ هجری شمسی، با همکاری شاگرد خود، آتلیه‌ای در خیابان لاله زار تهران تأسیس کرد که در زمره نخستین آتلیه‌های گرافیک ایران به شمار می‌آید و از جمله هنرمندان مطرح حوزه گرافیک و هنرهای تجسمی که در این آتلیه با او همکاری کردند عبارتند از: مرتضی ممیز، آیدین آغداشلو، محمد احصایی، علی اکبر صادقی، پرویز کلانتری، محمد تجویدی، بوریس آسیریان، علی شاه‌میری، حسین اسلامیان، محمدعلی زاویه، علی اصغر معصومی، عباس کوه‌زاد و بیوک احمری.

زمان مراسم وداع و خاکسپاری استاد محمد بهرامی متعاقباً اعلام می‌شود.»

بهرامی به تصویرسازی و نگارگری شاهنامه پرداخت و مجموعه نفیس و ارزشمندی را به چاپ رساند که در سال ۵۱ از طرف بخش فرهنگی سازمان ملل متحد در مقر این سازمان در نیویورک به نمایش درآمد.

منبع: https://www.cinemapress.ir/news/145101/%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF-%D8%A8%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%DA%AF%D8%B0%D8%B4%D8%AA

این هنرمند فقید به ترجمه کتاب‌هایی پرداخت و همچنین، کتاب «تاریخ هنر ایران» را تألیف کرد.

این هنرمند برای یادگیری هنرهای زیبا به محضر برخی از استادان نقاشی ملی و سنتی ایران رفت و از دانشکده هنرهای زیبا فارغ التحصیل شد.

انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران درگذشت ایشان را به خانواده استاد بهرامی و جامعه طراحان گرافیک تسلیت عرض می‌کند و برای خانواده ایشان آروزی صبر و بردباری دارد.

  شمار مرگ‌ومیر ماهانه ناشی از کووید-۱۹ در ژاپن به بیش از ۱۰هزار نفر رسید

به گزارش سینماپرس، انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران از درگذشت محمد بهرامی، طراح گرافیک، نقاش و نگارگر خبر داد و به همین منظور اعلام کرد: «استاد محمد بهرامی از پیشگامان و پیشکسوتان طراحی گرافیک ایران دار فانی را وداع گفتند.