مجموعه‌ای درباره «پول» برای بچه‌ها

نویسنده: ندا ولی‌پور

مجموعه «هوش مالی» با عنوان‌های «پول ‌چیست؟»، «پول درآوردن»، «خرج کردن پول» و «پس‌انداز پول» برای بچه‌ها منتشر شده است.

به گزارش ایسنا،  این مجموعه با نویسندگی بن هوبارد و تصویرگری بئاتریس کاسترو با ترجمه رضا ابراهیمی، هرکدام در ۳۲ صفحه مصور، با شمارگان ۱۵۰۰ نسخه و بهای ۱۲۰ هزار تومان در نشر طوطی (کتاب‌های کودک و نوجوان انتشارات فاطمی) راهی بازار کتاب کودک شده‌ است.

در معرفی این مجموعه عنوان شده است: بعضی‌ها معتقدند پول است که جهان را می‌گرداند! اما واقعاً پول چیست؟ درست است که نمی‌توانیم آن را بخوریم یا بیاشامیم، اما بیشتر ما برای زنده ماندن به پول نیاز داریم. درباره‌ پول چه چیزهایی باید بدانیم؟ مجموعه‌ چهارجلدی «هوش مالی» به کودکان کمک می‌کند تا با زبانی ساده با نقش پول در زندگی و مسئولیت‌پذیری مالی آشنا شوند..

 در نوشته پشت جلد کتاب «پول چیست؟» آمده است:  لئو گیج شده است! پول همه‌جا گردش دارد، اما او هیچ‌وقت واقعاً چشمش به پول نخورده است. تا اینکه در روز تولدش، عمه مقداری پول نقد برایش می‌فرستد. لئو با این پول چه‌کار می‌کند؟

مجموعه‌ای درباره «پول» برای بچه‌ها

 در معرفی کتاب «پول در آوردن» نیز نوشته شده: مایا پول توجیبی بیشتری می‌خواهد اما پدر و مادرش می‌گویند خودش باید پول دربیاورد! در نتیجه مایا نظافت انباری همسایه را به عهده می‌گیرد. اما کار سخت‌تر از آن چیزی است که فکرش را می‌کرد… به نظر شما مایا می‌تواند کارش را تمام کند و کمی پول دربیاورد؟

مجموعه‌ای درباره «پول» برای بچه‌ها

در پشت جلد کتاب «خرج کردن پول» نوشته شده است: آوا مقداری پول به ارث برده است و این پول به‌راحتی در جیبش آب می‌شود! او دلش می‌خواهد کفش‌های کتانی نو و باحال داشته باشد، اما آیا واقعاً به آن‌ها نیاز هم دارد؟ راستی، برای خرید کردن چه راهی از همه بهتر است؟

  بالاخره «خانه خدا» را چه کسی ساخته است؟

مجموعه‌ای درباره «پول» برای بچه‌ها

 در نوشته پشت جلد کتاب دیگر مجموعه «هوش مالی» یعنی «پس‌انداز پول» می‌خوانیم: مارک یک اسکوتر جدید می‌خواهد، اما باید برای خریدنش پس‌انداز کند! آیا مارک موفق می‌شود یا لباس‌های نو، اسباب‌بازی‌های تازه و شیرینی‌های خوشمزه او را وسوسه می‌کنند؟

مجموعه‌ای درباره «پول» برای بچه‌ها

 انتهای پیام 

منبع: https://www.isna.ir/news/1402062817218/%D9%85%D8%AC%D9%85%D9%88%D8%B9%D9%87-%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%BE%D9%88%D9%84-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%DA%86%D9%87-%D9%87%D8%A7