لیست قیمت ست دسکتاپ ماوس و کیبورد ۱۲ مرداد ایمالز

کیبوردهای مکانیکی که در آن‌ها از مکانیزمی کاملاً مکانیکی برای تشخیص فشار یک کلید استفاده شده‌ است و به همین خاطر تا حدودی پر سر و صداتر از سایر کیبوردها هستند، ولی عمر مفید آن‌ها بسیار بیشتر از کیبوردهای معمولی است. گروه دوم کیبوردهای مولتی ‌مدیا هستند که جزء پرطرفدارترین کیبوردها بوده و ویژگی اصلی آن‌ها، وجود کلیدهای کنترل رسانه است. این کلیدها امکان جلو و عقب بردن فیلم و یا کم و زیاد کردن صدا با یک فشار را به کاربر می‌دهد. همانطور که از نامش پیداست اصلی‌ترین ویژگی این کیبوردها ارتباط بدون سیم با کامپیوتر است.

  • این نوع کیبوردها فاقد فضای خالی بین دکمه‌ها هستند که در کیبوردهای معمولی مشاهده می‌شود.
  • کیبوردهای گیمینگ مدل‌های متنوعی دارند که هر کدام برای بازی‌های خاصی تولید و وارد بازار شده‌اند.
  • در ادامه نکاتی که در تعمیر کیبورد بی‌سیم باید به آن توجه کنید را به اختصار شرح می‌دهیم.
  • بعضی کاربران طرفداران دکمه های تخت (مانند لپ تاپ) هستند اما اکثر کاربران دکمه های برآمده و بزرگ تر را ترجیح می دهند.
  • عدم وجود حروف فارسی بر روی کیبورد برای اکثر کاربران آزار دهنده است و حک شدن حروف فارسی روی دکمه ها یکی از پیش شرط های خرید کیبورد کامپیوتر در بازار ایران است.

کیبوردها کلیدهای Number (شماره) ، Letters(حروف) ، Symbols (علائم) ، arrow keys (کلید های نشانه) و… بعضی از انواع آن‌ها امکاناتی مانند صفحه کلید عددی، کنترل کننده Volume، دکمه‌ای برای خاموش یا Sleep کردن کامپیوتر و… از نظر اتصالات هم برخی از کیبوردها به صورت Wirelessیا بی سیم تولید شده‌اند و از طریقBluetoothیا با گیرندهRF به کامپیوتر متصل می‌شوند.

  منابع رسمی چین: رئیسی روز ۲۵ بهمن عازم پکن می شود

کیبورد مکانیکال و کیبوردهای عادی چه تفاوتی دارند؟ کدام برای بازی مناسب‌تر است؟

در ادامه برخی از معروف ترین کیبورد های کامپیوتر را با همدیگر بررسی می کنیم. همانطور که پیش تر به آن اشاره کردیم، مهم ترین نکته برای خرید کیبورد کامپیوتر، توجه به نوع کاربری و سطح انتظارات تان از این محصول می باشد. برای بیشتر افراد استفاده از یک کیبورد کامپیوتر معمولی کافی می باشد و پرداخت هزینه اضافی برای قابلیت های بلا استفاده شاید چندان منطقی نباشد.

با استفاده از صفحه کلید می توانید در اکثر برنامه ها کارها را با سرعت بیشتری انجام دهید. برای مشاهده اینکه کدام دستورات دارای میانبر صفحه کلید هستند، یک منو باز کنید. اگر میانبری وجود داشته باشد، در کنار آیتم‌های منو نشان داده می‌شوند. هر زمان که نیاز به تایپ چیزی در یک برنامه، پیام ایمیل یا کادر متنی داشته باشید، یک خط عمودی چشمک‌زن به نام مکان‌نما را مشاهده خواهید کرد. این نشان دهنده‌ی مکانی است که پس از تایپ کردن متن از آنجا شروع خواهد شد. می‌توانید مکان‌نما را با کلیک کردن در مکان مورد نظر با ماوس یا با استفاده از کلیدهای پیمایش حرکت دهید.

شکل زیر نشان می‌دهد که این کلیدها در یک صفحه‌کلید معمولی، چگونه چیده شده‌اند. در قسمت قبل مشخص کردیم که پین 18 از کانکتور بزرگتر مشکل دارد. اینک در قسمت taskbar ویندوز شما می توانید آیکون کیبورد را مشاهده کنید که برای دسترسی هر چه سریع تر برای این قابلیت در آینده می توانید بر روی آن راست کلیک کنید و سپس گزینه “Pin this program to taskbar” را انتخاب کنید. لازم به ذکر است که در برخی کیبورد‌ها (از جمله کیبورد استاندارد فارسی در سیستم عامل مک) ایجاد نیم فاصله با زدن کلید‌های ترکیبی Shift + Space اتفاق می‌افتد.

  در برخی موارد احساس می‌شد که هنرجویان برای ارسال آثار خود به «جشنواره هنرهای تجسمی جوانان ایران» آنچنان که باید توجیه نشده‌اند - اخبار سینمای ایران و جهان

راهنمای استفاده از کیبورد و کلیدهای اضافی روی صفحه کلید

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار