لیست دفاتر معماری و مهندسین مشاور معماری و شهرسازی ایران

تزئینات داخلی فراتر از فرم های لوزی شکل و زیگزاگ نمی رفتند. دیوارهایی که شیب دارند، سطوح کج و سایر المان های کج وشیب دار همگی از اجزای این سبک معماری به شمار می روند. اگر نیاز به اطلاعات جامع شامل ۹۲۶ شرکت معماری و مهندسین شهرسازی و معماری فعال دارید، برای خرید لیست کامل اقدام نمایید. این لیست شامل اطلاعات اصلی شرکت های می باشد و تمرکز بر روی شرکت های معماری و شرکت های مهندسین مشاور فعال در زمینه معماری است. برای مشاهده اطلاعات نیاز به خرید لیست کامل شرکت های معماری و مهندسین شهرسازمی باشد. لیست کامل شرکت های مهندسین مشاور در دست تدوین است. بدیهی است که یک منطقه بارانی شرایط متفاوتی در مقایسه با یک منطقه آفتابی دارد. این سبک با رعایت قوانین کلاسیک یونانی ها در هنر، به سبک معماری آنها ظاهری نو بخشید و به آن جانی دوباره داد. قصرهای سلطنتی با جزئیات تجملاتی و خیره کننده و سقف های گنبدی فراوان این تصور را ایجاد می کرد که حاکمی که در این قصر زندگی می کند بسیار قدرتمند و ثروتمند است.

کلیسای جامع فلورانس، موزه لوور پاریس و کلیسای سن پیتر در رم از مهم ترین بناها به سبک رنسانس هستند. پس از این، لیست به ایمیل و یا شماره واتس آپ و یا ایمیل اعلام شده از سوی شما ارسال خواهد گردید. سقف های مسطح، خطوط صاف و استفاده از مصالح مدرن به زیبایی این ساختمان ها افزوده است. در قرن 12 از فرانسه آغاز شد و تا قرن 16 به این نام شهرت یافت. رنسانس به معنای نوزایی می باشد و یک جنبش فرهنگی مهمی بود که منجر به انقلاب علمی، اصلاحات مذهبی و پیشرفت هنری در اروپا شد. در واقع هدف بر نمایش و ارائه دفاتر معماری شهرستان های مختلف است تا دوستانی که به دنبال شماره تماس دفتر معماری در منطقه خود هستند، بتوانند راحت تر به این دفاتر دست پیدا نمایند. ایجاد فضاهای مفید و ایجاد فضاهایی که امکان تفکر را فراهم کند، دو هدف معماری باروک بودند. این سبک با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی ها و یک ذهن خلاق، مصالح و اجزای مختلف به گونه ای در کنار یکدیگر قرار می دهد که همه مرزهای تعریف شده معماری را جا به جا می کند. تمامی حقوق این سایت متعلق به مجموعه بنیانو (شرکت نوید ساختار بهینه به شماره ثبت 529551) می باشد.

آدرس: تهران، میدان ونک، خیابان گاندی … موقعیت: تهران، ونک، بلوار خدامی، خیابان آفتاب، … موقعیت: تهران، جردن، خیابان … موقعیت: تهران، خیابان شیخ بهایی جنوبی، بلوار … موقعیت: تهران، شهرک غرب، فاز ۱، خیابان ایران زمین، … آدرس ۱: تهران، شهرک غرب، خیابان فرحزادی، سرو … آدرس ۱: تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، … آدرس ۱: تهران، خیابان خرمشهر، خیابان … موقعیت: تهران، خیابان ولنجک، خیابان … موقعیت: تهران، فرمانیه غربی، خیابان آقائی، خیابان … موقعیت: تهران، خیابان شریعتی، خیابان ظفر، … آدرس: خیابان شریعتی، نرسیده به سید خندان … لازم به ذکر است، لیستی که در ادامه مشاهده می نمایید، حدودا ۱۰۰ شرکت را در برگرفته است و برای آشنایی شما با کیفیت لیست نهایی، ارائه می گردد. این سبک در واقع اجرای معماری کلاسیک بر روی امکانات مدرن می باشد. در واقع سبک معماری بدون دکوراسیون داخلی معنای خود را از دست می دهند و این دو تکمیل کننده و مکمل هم می باشند. آزادی در طراحی، شمار زیاد شکل ها و در هم آمیختگی آن ها از ویژگی های این سبک می باشد. اشکال سیال با ظاهری عجیب که معمولا با متریال هایی نور را بازتاب می دهند از ویژگی های سبک ساختارشکن هستند. از مشخصات این سبک فضاهای منحنی و استفاده از تزیینات بسیار زیاد و خیر کننده، نقاشی هایی که بر روی سقف کشیده می شد و بهره بردن از نور و نورپردازی به شکلی نمایشی می باشد.

به دلیل شرایط مربوط به بیماری کرونا لطفاً قبل از مراجعه حضوری، حتماً هماهنگی تلفنی صورت پذیرد. این دوره به عنوان پلی بین مدرنیسم و پست مدرنیسم عمل می کند. از ویژگی های این سبک قوس ها و طاق های نوک تیز، ستون های باریک، پشت بند ( شمشیری )، قوس جناغی ( دنده دار )، المان های تیز و مثلثی، مناره های مارپیچ و ستون های اصلی قوسی شکل می باشند. انحنا و خمیدگی از ویژگی های این سبک معماری بود. در ادامه لیستی از این شرکت های معماری را مشاهده خواهید نمود. در این مقاله سعی کرده ایم معروف ترین و شناخته شده ترین سبک ها را به ترتیب پیدایش معرفی کنیم. این سبک از کاربرد خطوط افقی، اشکال مکعبی و هرمی اجتناب کرده و اشکالی را در نظر گرفته که نسبت به سبک های مدرن عجیب و غریب هستند. شکل کلی ساده و بدون تزئینات خاص، ساختار مستطیل شکل و استفاده از ساختارهای مکعبی از ویژگی های بارز این سبک معماری می باشند. ویژگی های هر سبک را بیان کنیم و نمونه هایی از آن سبک را ارائه دهیم. سبک معماری رمانسک یا رومی وار یکی از سبک های قرون وسطی مربوط به دهه یازدهم و دوازدهم می باشد که مرکز آن ایتالیا بود.

هنر نو از فرم ها و ساختارهای طبیعی به ویژه خطوط منحنی و مواج گل ها و گیاهان متاثر بود. نشانه هایی از سبک کلاسیک وجود دارند که تغییر زیادی یافته اند. تناسبات زیبا و ظاهر باشکوهی که در این سبک به کار می رود، زمینه را برای ایده ها و تحولاتی نو پدید می آورد. ستون هایی به شکل معماری کلاسیک، سنگ فرش ها و گنبدها از مشخصه این سبک هستند. این سبک در سطح اروپا از زمان امپراتوری رومان انتشار یافت. در دوران قاجاریه به آن معماری فرنگی اطلاق می شد. کلاسیک به معنای عالی ترین محصول فرهنگی می باشد که با ویژگی معینی مانند اعتدال، احتیاط، هماهنگی و توازن اجزا شناخته می شود. رنگ های شفاف واشکالی عجیب و غیر معمول که گاهی اوقات نشانه هایی از سبک کلاسیک دارند از ویژگی های سبک پست مدرن می باشند. گنبدهای زیاد و جزئیات تجملاتی از ویژگی های این سبک می باشند. برای طراحی مکان های تجاری نیز موقعیت ملک از لحاظ دسترسی و توان مالی منطقه بررسی می گردد. در زمان قاجاریه عمدتا برای طراحی کاخ های اشراف و امرا مورد استفاده قرار می گرفت.

نکته دیگری که باید در مورد سبک معماری مورد توجه قرار گیرد این است که معماری و دکوراسیون داخلی ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند. در انتخاب سبک معماری موقعیت جغرافیایی اولین نکته حائز اهمیت می باشد و باید ارزیابی شود. این بناها دارای دیوارها و بدنه ضخیم و سنگین، پایه های محکم، طاق های گرد، برج های بزرگ، دالان های تزیین شده و پنجره ها بسیار محدود و کوچک می باشند. استفاده از فواره ها و آب نماها در معماری باروک بسیار متداول بوده است. این سبک از معماری بیشتر از اشکال طبیعت و گیاهان ایده می گرفت. ساختمان ها در این سبک بیشتر در اروپا و شمال آمریکا ساخته شدند. در طراحی موج دار ساختمان ها با سبک ساختار شکن محدودیت خاصی وجود ندارد. بر این اصل استوار است که طراحی و فرم باید تابع عملکرد باشند. در این سبک عملکرد تابع تغییر شکل می شود برعکس مدرنیسم که فرم تابع عملکرد است.

در این نوع معماری یک جفت برج عظیم چهارگوش وجود دارد. این نشان دهنده ی این است که میان فضای داخلی خانه و فضای بیرونی ارتباط تنگاتنگی وجود دارد. این یک سبک مذهبی و در خدمت کلیساها بوده است. نکته دیگر اینکه، دفاتر ثبت شده، ۸۰ درصد در تهران و ۲۰ درصد در شهرهایی نظیر مشهد، اصفهان، شیراز و … موقعیت: اصفهان، خیابان حکیم نظامی … موقعیت: تهران ـ خیابان سهروردی شمالی، … آدرس: تهران ، شهرک غرب ، فاز ۱ … آدرس: تهران، تهران، اندرزگو … موقعیت: تهران، آجودانیه (خ سباری)، خیابان … موقعیت: تهران، نوبنیاد، تقاطع اتوبان صدر و صیاد شیرازی، خیابان … موقعیت: تهران، شیخ بهایی، بلوار علیخانی، خیابان … آدرس: شیراز، خیابان قصرالدشت، روبروی بلوار مهر،… آدرس: تهران، فرمانیه، خیابان دیباجی … موقعیت: تهران، زعفرانیه، خیابان پسیان،… موقعیت: تهران،میدان آرژانتین، خیابان … آدرس: تهران، خیابان شریعتی، بلوار صبا (قیطریه) … آدرس: تهران، فرمانیه، خیابان نارنجستان …

شناسه این سبک به کار گیری اشکال هندسی دقیق و رنگ های روشن است و آمیخته ای از نوگرایی و طراحی های زینتی و گرانبها می باشد. لازم به ذکر است لیست بر اساس حروف الفبا (نام خالص دفتر) مرتب سازی شده است. همچنین در صورت ایجاد اشکال در لیست، مراتب را از طریق ایمیل ذکر شده با ما در میان بگذارید. کپی با ذکر منبع بلامانع است. به عنوان مثال در برخی از مناطق چین، ساخت و ساز فقط با رعایت قوانین فنگ شویی امکانپذیر است. در این دوران تجلی ساخت و ساز به اوج خود رسید. ساختمان هایی را به وجود آورد که نسبت به سبک های معماری پیش از خود بلندتر و سبک تر بودند و بسیار خودنمایی می کردند. این سبک با عناصر گران قیمت خود، بسیار جذاب، تا حدی ساده اما بسیار شیک ظاهر می شود. معماران این سبک از مصالح مدرن مانند چدن، آهن، فولاد و بتن استفاده می کردند ولی ظاهر کلی و جزییات ساختمان را با تزیینات فرم های طبیعی و گیاهی شکل می دادند.

بسیاری از افراد به دلایل مختلف ، به دنبال اسامی و همچنین شماره تماس دفاتر معماری و همچنین مهندسین مشاور ایران هستند. در چنین سبکی از معماری از اشکال بیضوی و خطوط مورب که نشانگر تغییر و تحرک هستند نسبت به خطوط افقی و عمودی استفاده شده است. معماری های تک سبکی از معماری است که تمامی تجهیزات و ابزار پیشرفته ای که قبلا در درون ساختمان بودند را بیرون کشید و به ظاهر بیرونی ساختمان منتقل کرد و در درون سازه هم فرم های انعطاف پذیری را قرار داد. برای مشاهده اطلاعات نیاز به خرید لیست کامل شرکت های معماری و مهندسین شهرساز می باشد. اطلاعات شرکت های معماری و مهندسین شهرساز، تا اینجا به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفت. ویژگی های این سبک عبارتند از ساختمان های بزرگ، وسیع و باشکوه، سرستون های بلند و تراشیده، سنگ های قیمتی، چوب های کار شده و جلا خورده، درب ورودی بزرگ و با عظمت از ترکیب چوب و شیشه، طرح های خمیده یا گرد در ساختمان ها یا به طور کلی گرد بودن بنا، ستون هایی که به صورت دستی کنده کاری شده اند و کنگره دار هستند و در بسیاری از موارد متعلقات زینتی خاصی به آنها الحاق شده اند.

سبک های معماری دارای تنوع و فراوانی زیادی هستند و هر سبک دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد. به اطلاع دوستان علاقه مند به لیست شرکت های معماری می رساند، شما می توانید جهت خرید لیست کامل شرکت های معماری که شامل ۹۲۶ شرکت فعال می باشد. لازم به ذکر است، لیست ارائه شده شامل شرکت هایی است که در حال حاضر کاملا فعال هستند. اکثر سبک هایی که بعد از رنسانس در اروپا به وجود آمدند می توانند جزء معماری کلاسیک محسوب شوند. موقعیت: تهران، خیابان ولیعصر، بعد از دستگردی غربی … موقعیت: تهران، لواسان، بلوار امام خمینی خیابان … موقعیت: مشهد، بلوار سجاد، بین چهارراه بهار و بزرگمهر … موقعیت: تهران، خیابان شریعتی، بین میرداماد … موقعیت: تهران، میدان تجریش، خیابان فنا خسرو، … آدرس: تهران، میرداماد، میدان کتابی، … آدرس: تهران، شریعتی، بالاتر از سیدخندان، … موقعیت: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک وی،… آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از پارک وی،…

آثار و نشانه های این سبک هنوز هم باقی مانده است. این سبک دستاورد اروپایی ها بود. تمرکز اصلی این طرح بر روی جنبه های ظاهری و تزیینی بود. شرایط آب و هوایی نیز بر طرح مورد نظر تاثیرگذار است. این سبک در محدوده امپراتوری روم شرقی به کار رفته است. هر سبک معماری دارای دکوراسیون مخصوص به خود می باشد. ساختمان ها در این سبک دوستدار محیط زیست می باشند و در کاهش مصرف انرژی نقش بسزایی دارند. کاخ ورسای در فرانسه، فواره تروی در رم و کلیسای جامع سنت پل در لندن نمونه هایی از این نوع سبک معماری هستند. ستون های ضخیم و بدنه گرد از خصوصیات سبک رمانسک می باشد. سلام لطفا آترا رو از لیست حذف کنید. هزینه خرید این لیست مبلغ ۲۵۰ هزار تومان می باشد. فوتوریسم می باشد. این نوع معماری، زیبایی شناختی های سنتی و اولیه را نپذیرفته و روش های نوینی را مطرح کرده است. این سبک باید پاسخگوی بینش های آینده نگر و هم بینش های گذشته نگر باشد و هم باید همه سلایق در زمان حال را در نظر بگیرد.

ساختمان MI6 در لندن و ساختمان خدمات عمومی پرتلند به سبک معماری پست مدرن ساخته شده اند. به این سبک، معماری پاپ یا معماری مردمی هم می گویند. این نوع معماری پیرایش و تزیین را باز به میان می آورد و از رنگ های زرق و برق دار و آرایه های نامتجانس بهره می برد. این سبک اصول و مبانی ساختارگرایی را به چالش می کشد. معماری روم شرقی یا بیزانس از موزاییک های براق و گنبدهای فراوان بهره می برد. این سبک از نیمه دوم قرن هجدهم تا نیمه دوم قرن نوزدهم میلادی در اروپا رواج داشت. در قرن پانزدهم میلادی شمال اروپا را نیز فرا گرفت. این سبک در زمان ناصرالدین شاه در نیمه دوم قرن نوزدهم میلادی معماری ایران را تحت تاثیر خود قرار داد. این سبک در قرون وسطی و در اروپای غربی و مرکزی رواج پیدا کرد و تحت تاثیر سبک رومی می باشد. این سبک از نوع مینیمالیستی می باشد که تاکید خاصی بر ظاهر تزیینی ندارد. شیوه باروک آمیزه ای از مادی گرایی و معنویت است.

از اواخر قرن شانزدهم در ایتالیا آغاز شد و تا اواخر قرن 18در اروپا بسیار شکوفا شد و سپس در آمریکای مرکزی و جنوبی مورد توجه قرار گرفت. کلیسای نوتردام پاریس، کلیسای میلان، کلیسای وست مینستر در لندن و کلیسای جامع کلن در آلمان از بناهایی هستند که از سبک گوتیک در آنها استفاده شده است. این لیست تنها مختص دفاتر معماری شهر تهران نیست و سعی بر این بوده است تا تمامی دفاتر معماری ایران در لیست گنجانده شوند. هرج و مرج و اشکال عجیبی که از این سبک پیروی می کنند کاملا دقیق و برنامه ریزی شده است. معماران مصمم بودند که از گذشته فاصله بگیرند و علاقمند به فناوری بودند. مساجد و کلیساهای زیادی به این سبک ساخته شده اند. مسجد اباصوفیه در استانبول، کلیسای جامع سنت مارکو در ونیز و کلیسای سکره کر در پاریس از بناهای معروفی هستند که به سبک روم شرقی ساخته شده اند. و در اروپا معماری مناره های مخروطی شکل جای خود را به قوس های کلاسیک و طاق های گنبدی دادند.

معماری هنر نو عمر کوتاهی داشت و در این مدت کوتاه پاریس از این سبک بسیار استفاده سایت senaghsh کرد. فضای خانه بسیار روشن و دلباز است. سادگی و بی آلایشی در این خانه ها کاملا مشهود است. این الگو در معماری آن دوران خود را به صورت فلش های رو به بالا ( به سمت خداوند ) نشان داده است. تمام ابعاد و جنبه های زندگی در جهت خداوند و برای خداوند تعریف می شد. اما در دوره پهلوی از آن برای ساختمان ها در بدنه شهری و بناهای حکومتی، اداری و خدماتی مانند استانداری ها، شهرداری ها و هتل ها به کار برده شد و در نتیجه ابعاد ساختمان ها بزرگ تر و وسیع تر از دوره قبل بودند. این سبک تمامی ابعاد و جنبه های غیر قابل انعطاف سبک مدرن را تغییر داد و آنها را به المان های انعطاف پذیر و زیباتر تبدیل کرد. این سبک شکل پیچیده تر و زیباتر معماری کلاسیک می باشد. وجود لوله ها و سایر تجهیزات در بخش بیرونی ساختمان و نورپردازی بسیار زیاد از مشخصه های سبک هایتک می باشد. ویژگی های این سبک ستون ها، سنگ فرش ها و گنبدهایی است که بسیار زیاد از معماری اصلی خود پیروی می کنند.

این سبک بسیار گران قیمت بود و به همین دلیل کمرنگ شد. موزه گوگنهایم بیلبائو و موزه فرهنگ پاپ در سیاتل از مهمترین بناهایی هستند که به این سبک ساخته شده اند. این سبک از دو تمدن یونان و روم پدید آمده است. این سبک احیای معماری روم و یونان و احیای معماری پانتئون و پارتنون می باشد. مورد دیگری که در طراحی ساختمان تاثیر دارد فرهنگ بومی آن منطقه می باشد. مهم ترین ویژگی این سبک طاق های نوک تیزی بود که بیشتر برای ساختن کلیساها از آن استفاده می شد. ساختمان شهرداری بوستون، باربیکن در لندن، فالینگواتر یا خانه آبشار در پنسیلوانیا از مهم ترین نقاطی هستند که می توانید سبک معماری مدرن را مشاهده کنید. ساختمان کرایسلر و ساختمان امپایر استیت از مهم ترین بناها به سبک آرت دکو هستند. استفاده از کروم در نما، استفاده زیاد از نقوش هندسی و رنگ های زنده از مهم ترین ویژگی های سبک آرت دکو می باشند.