علی نصیریان: هنر جلوه هویت و شناسنامه ملت ایران است

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402042616328/%D8%B9%D9%84%DB%8C-%D9%86%D8%B5%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D9%87%D9%86%D8%B1-%D8%AC%D9%84%D9%88%D9%87-%D9%87%D9%88%DB%8C%D8%AA-%D9%88-%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%85%D9%84%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

نصیریان هنر را جلوه هویت و شناسنامه ملت ما دانست و گفت: امروز در دنیا سینمای ایران را می‌شناسند و لذا هنر از هر نوشته و سخنرانی و تبلیغ و ارائه‌ای بیشتر می تواند نشان‌دهنده فرهنگ و تمدن ما باشد.

فرهنگ و هنر باید مرجع باشد

وی با بیان این‌که هنرمندان با آفرینش‌های خودشان هویت کشور و ملت را معرفی می‌کنند، یادآور شد: هنرمندان خیلی ارزشمند هستند.

ایسنا/گیلان پیشکوست تئاتر و سینما، هنر را جلوه هویت و شناسنامه ملت ایران دانست و گفت: امروز در دنیا سینمای ایران را می‌شناسند و لذا هنر از هر نوشته، سخنرانی، تبلیغ و ارائه‌ای بیشتر می‌تواند نشان‌دهنده فرهنگ و تمدن ما باشد.

نصیریان تجلیل و تکریم هنرمندان را موجب امیدواری نسل جوان دانست و عنوان کرد: هنرمندان جوان می‌آموزند که روزی زحماتشان ارزشگذاری می‌شود و مورد تقدیر قرار می گیرند؛ البته مردم خودشان قدرشناس اصلی هنر و هنرمندان هستند، اما نهادهای فرهنگی هم باید جزو وظایف خودشان بدانند که از این قشر تجلیل کنند.

این پیشکسوت عرصه هنر، هوشنگ ابتهاج را اعتبار هنر دانست و بیان کرد: ابتهاج درخور هرگونه احترام است و آثار او را باید خواند و بارها خواند.

این هنرمند پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون، هنر را متکی به انسان دانست و تصریح کرد: انسان است که هنر را می‌آفریند و هنر بنیان زیبای فرهنگ و تمدن است.

وی با اشاره به سابقه درخشان خطه گیلان در عرصه فرهنگ و هنر، اضافه کرد: گیلان به دلیل نزدیک بودن به اروپا و منطقه قفقاز خطه روشنفکرخیز بوده و انسان‌های تکرارنشدنی و دست نیافتنی در عرصه های فرهنگ و هنر و علم و طب و صنعت و… دارد که هر کدام درجه یک هستند.

  جدول اجراهای منطقه پنج «شانزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران» منتشر شد - اخبار سینمای ایران و جهان
رضا ثقتی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز، با بیان این‌که مراسم تجلیل از مفاخر فرهنگ و هنر برای نخستین بار در گیلان برگزار شده است، اظهار کرد: امروز در تاریخ فرهنگی رشت ثبت خواهد شد.

وی هنر و خلاقیت را لذت‌بخش دانست و افزود: هنرمند بر فکر، اندیشه، هنر و خلاقیت خود استوار است و از آفرینش خود لذت می‌برد.

علی نصیریان روز یکشنبه، ۲۵ تیر در مراسم تجلیل از مفاخر فرهنگ و هنر استان گیلان که تحت عنوان «میلاد نامداران» در تالار مرکزی رشت برگزار شد، با بیان این‌که با دل گرفته ولی با شوق زیاد به رشت آمده‌ام، اظهار کرد: در این مراسم حضور پیدا کردم تا قدردان مفاخر فرهنگ و هنر باشم، زیرا می‌دانم که هنرمند همچون شمعی فروزان می‌سوزد و گرما می‌بخشد.

وی مفاخر فرهنگ و هنر گیلان را چهره‌هایی برجسته و بی‌بدیل دانست که گنجینه‌های تمام‌نشدنی حوزه فرهنگ و هنر هستند و تصریح کرد: اعتقاد داریم هر چقدر در راه تکریم، تعظیم و تجلیل از هنرمندان و فرهیختگان و پیشکسوتان عرصه فرهنگ و هنر قدم برداریم، خداوند به کارها و فعالیت‌های ما برکت خواهد داد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، عرصه فرهنگ و هنر این استان را سرشار از چهره‌های ناب و تکرار نشدنی دانست و بیان کرد: فرهنگ و هنر باید مرجع باشد و همه کارها باید به فرهنگ و هنر ختم شود و حتی پروژه‌های عمرانی و زیرساختی باید پیوست فرهنگی و هنری داشته باشند.