طراحی دکوراسیون مطب در تهران

بنابراین مراجعه به مطب پزشکان دارای این تخصص افزایش پیدا کرده قیمت دکوراسیون داخلی مطب است. در ابتدا تخصص پزشک و حیطهٔ فعالیت او مهم است. از تغییرات مهم دیگری که در طراحی داخلی مطب و مراکز درمانی به وجود آمده است میتوان به طراحی پلان این مراکز اشاره کرد. متریال های بسیار زیادی در مطب پزشکی می توانند مورد استفاده قرار گیرند و محدودیت خاصی در این رابطه وجود ندارد. این بخش باید جایی دور از دید عموم قرار بگیرد . یکی از مزایای دریافت مشاوره و راهنمایی از شرکت هایی که همانند مجموعه ی پایا دکور در زمینه ی طراحی دکوراسیون داخلی فعالیت دارند؛ این است که بسیاری از نکات ریز و مهم مختص یک کسب و کار که ممکن است از دید کارفرمایان پنهان بماند توسط کارشناسان طراحی بررسی خواهد شد؛ زیرا این اشخاص از تجربه و مهارت لازم برای تشخیص دادن جزیی ترین نیازمندی ها برخوردار هستند.

افرادی که به کلینیک های فیزیوتراپی مراجعه می کنند اغلب از دردهای عضلانی و بدنی شکایت دارند، بنابراین مهم ترین نکته ای که در طراحی این مراکز باید در نظر گرفته شود، فکر مکانی مناسب برای نشستن و استراحت مراجعان است. اما در پروسه طراحی داخلی مطب پزشکی ما با اکسسوری طرف نیستیم و بستر متناسب با وسایل تزئینی را فراهم می کنیم از طرفی طراحی داخلی بسته به شرایط بنا ممکن است بخشی از پروسه اجرایی را نیز در خود جای دهد مثلا تخریب بخشی از دیوار یا کف و سقف به منظور تعبیه فضاهای مناسب برای دیزاین کردن واحد همچنین در این پروسه به جای خرید وسایل و اکسسوری ها بستر آن برای نصب و جانمایی وسایل دکوراسیون داخلی در مرحله بعدی آماده می شود مثلا با اجرای باکس های نور مخفی کناف در سقف این بستر برای مرحله دکوراسیون داخلی مطب پزشکی و تعبیه انواع نور های رنگی یا آفتابی و مهتابی با شدت نور کم و زیاد فراهم می شود یا با ایجاد قاب بر روی دیوار این بستر برای نصب یک قاب کلاسیک یا مدرن و یا آیینه کاری و کاغذ دیواری در بخش طراحی دکوراسیون فراهم می گردد از این رو بسیار مهم است که بدانیم طراحی داخلی مقدم بر طراحی دکوراسیون بوده و چه در صورتی که هر دوی این مراحل توسط یک تیم انجام شود یا توسط دو تیم مختلف تقدم و تاخر انها بایستی رعایت شود تا نتیجه پایانی کار بر اساس اصول طراحی معماری صورت پذیرد.

چه این مطب، متعلق به یک پزشک زنان و زایمان باشد و چه مطب یک پزشک پوست و دندانپزشکی، مقداری نگرانی و اضطراب از تشخیص احتمالی یا درمان های دردناک و مشکلات پس از آن در دل افرادی که در مطب حضور دارند وجود دارد. با این کار دکوراسیون داخلی مطب دنجتر و خودمانیتر شده و امکان تعامل افراد با یکدیگر به وجود میآید. مطب پزشک ریه جایی است که افراد متفاوتی به آن مراجعه میکنند. برای مثال طراحی داخلی مطب ریه با طراحی کلینیک دندانپزشکی یا پوست و مو متفاوت است. برای مثال در طراحی این مطب سعی شده است که تمام فضا استفاده حداکثر از نور طبیعی را داشته باشند. برای مثال شما اهمیت قرار دادن یک آباژور بر روی میز عسلی در یک سمت کاناپه، می توانید یک یا چندین تابلوی کوچک از اعضای خانواده خویش را بر بر روی میز عسلی سمت دیگر کاناپه قرار دهید تا بدین شکل تعادل بصری دربین تابلو و آباژور در همین فضا به طور یکنواخت تقسیم شود. ایجاد قفسه کتاب در مطب ها جزو اصول و ارکان اصلی طراحی نیست اما به کاربردن آن یک امتیاز خواهد بود زیرا در اکثر مطب ها مجلات و روزنامه ها و مطالب پزشکی روی میز جلوی مبلی به صورت نامنظمی قرار دارد و وجود چندین قفسه روی دیوار یا هر قسمت ایده آل از این فضا نظم خاصی می بخشد.

در نظر گرفتن تمام امکانات سادهای که در تمام مطبها وجود دارند ضروری است. این رنگ در کنار اکثر رنگها زیبا به نظر میرسد و در بافتهای متفاوت جلوههای منحصر به فردی ایجاد میکند. سوالی که در اینجا مطرح می­شود، این است که آیا حرفه طراحی داخلی با تکیه به این پدیده، با رنگ کردن سطوح به رنگ گرم براي برجسته نشان دادن و استفاده از رنگ هاي سرد براي فرو رفته به نظر آمدن آنها استفاده کنند؟ در طراحی کف به ویژه در فضاهای درمانی باید نحوه تمیز کردن آن را نیز در نظر گرفت. در وهلهی اول باید امکانات فضا در استفاده از نور طبیعی را در نظر گرفت. قبل از طراحی هر فضا، باید خصوصیات افرادی که قرار است در آن رفت و آمد داشته باشند را در نظر گرفت. بر اساس اینکه چند نفر قرار است پشت این میز قرار بگیرند و بنشینند و کار کنند و بر اساس تعداد پرونده های و نوع کار آنها بزرگی و کوچکی و جای میز منشی مشخص می شود .

میز هایی که جلو صورت افراد یک شیشه ضخیم می کشد و شما مجبورید از حفره هایی کوچک با منشی صحبت کنید ابدا حس خوبی به افراد نمی دهد. همانطور که فضای تاریک، باعث کرختی و کسالت افراد میشود. همانطور که طراحی داخلی خانه با یک دفتر کار و یا دفتر تجاری و یا طراحی داخلی اتاق پذیرایی با اتاق خواب متفاوت می باشد، طراحی دکوراسیون چشم پزشکی با دکوراسیون دندانپزشکی و این دو با دکوراسیون کلینیک و پوست متفاوت می باشد. اهمیت آن برابر با اهمیت معماری خانه می باشد. این استرسها میتوانند استرسها و تنشهای روزانه باشند در کنار این که مسئله بارداری و تمام جنبههای آن خود یک مسئله استرسزا به حساب میآید. برای مثال، طراحی داخلی مطب پزشک اطفال باید دارای اسباببازیهای بادوام و امن، تلفنهای همراه جالب برای بازی، جداول فعالیت ذهنی، نقاشیهای دیواری رنگارنگ، یک مجموعه تلویزیونی با فیلمهای کارتونی و موارد دیگری که اطفال را سرگرم میکند باشد. رنگ بندی اتاق انتظار هم باید به گونهای باشد که شادی و نشاط را در بیمار افزایش بدهد. در فضایی که برای کودکان اختصاص داده شده است بهتر است از رنگ های شاد و پوسترهای کودکانه استفاده شود.

از همین جهت تا جایی که می توان از فضای ثانویه برای در نظر گرفتن یک بخش جداگانه برای اطفال استفاده شود و تا حد ممکن کودکان رابطه و مداخلهای با بخش بزرگسالان نداشته باشند و به راحتی بتوانند از این طریق از خدمات دندانپزشکی استفاده کنند. باید حس امنیت و راحتی با آن داشته باشند . مطالعات ثابت کرده است گیاهان قادرند احساسات شخصی درخصوص حس زندگی و امنیت را افزایش دهند . بر روی میز پذیرش یا در اتاق معاینه یا حتی در گوشههای مختلف از کلینیک زیبایی میتوانید از گیاهان استفاده نمایید تا این فضا را از حالت یکنواختی بیرون بیاورید.

این در حالیست که نتایج تحقیقات اخیر نشان می دهد که استفاده از عناصر طبیعی همچون گیاهان سبز، می تواند نقش بسزایی در کاهش استرس افراد در چنین فضایی داشته باشد. این مساله سبب شد که امروزه دکوراسیون و مبلمان بیمارستانی برای این مراکز بسیار حائز اهمیت باشد چرا که برخلاف باور بسیاری از افراد توجه به دکوراسیون و انتخاب مواد و مصالح همچون رنگ و پنجره های بیمارستانی و کفپوش بیمارستانی بر بهبود عملکرد کار مطب و روحیه بیماران بسیار تاثیرگذار است. کاغذ دیواری مدرن برای مطب دندان پزشکی در انواع طرح و رنگ موجود هستند و باعث نظم بخشیدن به فضای شما خواهند شد. بنابراین ایجاد مکانی توام با آرامش در فضای اتاق انتظار از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. اتاق انتظار بخشی جداییناپذیر از تمام مطبهای پزشکی است. قسمت انتظار احتمالاً بخشی از کلینیک شما است که بالاترین پتانسیل را برای آرامش بیماران شما دارد. پیشنهاد ما به شما استفاده از رنگ های خنثی و روشن و هیمنطور استفاده از نورپردازی برای ایجاد تاثیر روانی و آرامش بیشتر بیمار در مطب میباشد.

همچنین با استفاده از بافت زیبا و رنگ گرم چوب در بخش کوچکی از فضا کنتراست جذابی به وجود آمده است. همانطور که توضیح دادیم برای انتخاب کاغذ دیواری مطب دندانپزشکی حساسیت زیادی وجود دارد بنابراین باید دقت کافی و لازم را داشته باشید. وجود پنجرههای بلند سرتاسری در سالن انتظار و پشت بخش پذیرش، تا حد خوبی نیاز فضا به نور را تأمین کرده است. طراحی کف با سنگهای براق توسی رنگ، جلوهای مدرن و امروزی به فضا داده است. اما در طراحی پلان بخش درمانی در مطبهای امروزی از پلان باز استفاده میشود. نکته دیگری که در طراحی داخلی مطب به شکل مدرن و امروزی میتوانید به کار ببرید استفاده از مبلمان راحت و خانگی به جای ردیف صندلیهای کنار هم است. لذا لازم است از لحاظ پاکیزگی به آن توجه شده و فضاهای معاینه و پذیرش به خوبی از هم تفکیک شوند. اولین جایی است که بیمار و همراهانش بلافاصله پس از ورود به آن مراجعه می کنند.

مراجعه کنندگان به مطب پزشک معمولاً افرادی هستند که دارای وضع جسمی و روحی نامطلوب هستند. یکی از بخش های هر کلینیک که معمولاً مراجعه کنندگان، زمان زیادی را در آن بخش سپری میکنند،اتاق انتظار میباشد. قبلاً پلان مراکز درمانی از الگوی ثابتی پیروی میکردند.این طراحی ها معمولاً به شکل خطی بودند. در طراحی مطب دکتر بهاری سعی شده است که از تمام فضاها به بهترین شکل استفاده شود. اگر فضایی که قصد طراحی داخلی برای آن دارید، به شکل یک کلینیک می باشد که هم زمان چندین پزشک و دندان پزشک در آن می تواند خدمات ارائه دهند. همچنین در نظر گرفتن المانهای مناسب برای معرفی فضا، آن را مورد اعتماد کرده و به پختگی آن میافزاید.

با انتخاب مبلمان و رنگ بندی و نورپردازی مناسب میتوان میزان استرس افراد را در این اتاق تا حد زیادی کاهش داد. واقعیت این است که دیگر زمان طراحی مطب به صورت فضایی کسالت آور و کم نور با دیوارهایی به رنگ تیره به پایان رسیده است. در طراحی این مطب برای بیشتر سطوح و دیوارها از رنگ توسی استفاده شده و با تنوع بافت مصالح تنوع خوبی ایجاد شده است. از همین جهت شما می توانید در مطب خود فضایی مانند منزل ایجاد کنید و از تم ها و دکور های منحصر به فردی برای جذابیت بیشتر مطب استفاده کنید. باتوجه به ماهیت مطب و سلایق پزشک، تم دکوری منحصر به خود را بسازید. چنین مواردی می توانند دکوراسیون داخلی مطب را گرمتر و صمیمیترنموده و انتظار را برای مراجعان آسانتر میکند. مبلمان :اگر کلینیک زیبایی کوچکی دارید بهتر است که بیشتر به سمت استفاده از صندلی و در مواردی یک مبل دو نفره بروید چراکه نمیتوانید فضای مفید را با گذاشتن مبل های بزرگ به هدر بدهید.