دوره نرم افزارهای طراحی و معماری ساختمان

مدل تکمیل شده امکان آنالیز روش های مختلف برپایی را فراهم می آورد. تنظیم طول کابل های گوشه از طریق میله های رزوه شده در داخل لوله های ذکر شده امکان پذیر است. این نرم افزار بسیار انعطاف پذیر بوده و نتایج جالبی را به شما ارائه میدهد. این برنامه به طور ویژه استودیو های معماری که پروژه های پیچیده ای را اداره می کنند و به BIM نیاز دارند، مد نظر قرار می دهد.Revit نه تنها طراحی و مدل سازی ساختمان را امکان پذیر می سازد، بلکه هماهنگی چندین مهندس را که روی یک طرح مشابه کار می کنند، امکان پذیر می کند. کاردان فنی نقشه کشی/نقشه برداری: این افراد نقشه ی سطح زمین را ترسیم می کنند و اطلاعاتی را راجع به آن گردآوری می کنند. با این حال بررسی دقیق رفتار برشی پارچه روکش دار نشان می دهد که سختی برشی غیر خطی، هیسترتیک و ناپیوسته می باشد. روند توضیح داده شده کانسپتی مشابه آنالیز ساخت مرحله ای دارد، به عنوان مثال مانند مراحل نصب یک پل متکی به کابل، اگرچه رفتار غیر خطی متریال مصرفی در سازه های چادری بسیار پیچیده تر خواهد بود. به عنوان نمونه، احتمال از هم گسیختگی سازه ممکن است در دوحالت زیر یکسان باشد: اگر منطقه ای بسیار کوچک تحت تنشی بسیار بالا قرار گیرد و یا اکر محدوده ای بزرگ تحت تنشی نسبتا بالا قرار داشته باشد.

قبل از این که بتوانید به عنوان یک معمار به مشغول به کار شوید، باید خود را با مهارت های لازمه ی این حرفه آشنا کنید. این امر محدودیت های موجود در زمینه تعداد فرم های قابل ساخت را کاهش می دهد. کاهش در بحث مقاوم سازی پارچه با استفاده از لایه های مضاعف و استفاده از سازه فولادی نگه دارنده سبک تر، زیبایی سازه های سبک کششی را ارتقاء می بخشد. یادگیری آسان: این نرم افزار دارای گزینه ها و محیط های جذاب است که یادگیری را آسان و جذاب می کند. آنالیز انجام شده اطلاعاتی در مورد مدت زمان لازم برای عملیات نصب در اختیار پیمانکاران قرار می دهد. هر نرم افزار طراحی معماری برای اهداف مختلفی طراحی شده اند و انتخاب آنها بستگی به بسیاری از عواملی مانند هزینه، سازگاری با برنامه های دیگر و مقدار زمان مورد نظر شما در فرآیند طراحی دارد. این اطلاعات می تواند برای ارائه طرحی با قابلیت تنظیم مجدد میزان نیروی پیش تنیدگی با استفاده از جزییات سازه نگه دارنده مورد استفاده قرار گیرد و در نتیجه سازه قادر خواهد بود در طول عمر خود میزان پیش تنیدگی لازم برای عملکرد مناسب را حفظ کند.

به عنوان مثال، برخی از قوانین، ساخت و ساز در برخی از سایت ها از قبیل تالاب ها و یا مناطق سیل خیز را قدغن می کنند. معماران خانه، ساختمان های اداری، چشم اندازها، آسمان خراش ها، کشتی و حتی شهرها را طراحی می کنند. این مهارت ها شامل موارد ذیل می شوند: تحلیل، بودجه بندی، ارتباط با مشتری، همکاری، ارتباط با افراد، تخمین بودجه، امور مالی، امور حقوقی، مدیریت، حل مشکل، برنامه زمان بندی، آیین نامه های ساختمانی، آیین نامه های منطقه بندی. حوزه های تحقیقاتی شامل تست دو محوری مشخصات داخل صفحه متریال، خزش، برش، بسط یک روش آنالیز برمبنای ضریب اطمینان و آنالیز نصب شبیه سازی شده می باشد. از این رو آنها باید سوابق مربوط به جزئیات یک پروژه شامل هزینه کل، مواد مورد استفاده و پیشرفت پروژه را نگه دارند. خدمات ارائه شده توسط یک معمار دارای مدرک معتبر بستگی به نوع پروژه ی ارائه شده دارد.

انتظار می رود که الگوهای برش پارچه در مدل المان محدود مشخص گردد، مدلی که جابه جایی های عملیات نصب را در نظر خواهد گرفت. میزان جابه جایی در مرحله بالا بردن دیرک ها کنترل شده است تا مقداری پیش تنیدگی اولیه ایجاد گردد. با این وجود، برای مدل سازی کرنش های منفی بزرگی که در پارچه تحت بارگذاری دومحوره ایجاد می گردد، مقدار آن ۰٫۸۴ در نظر گرفته شده است. در مقابل معمار شخصی حرفه ای دارای مدرک است که هم فضای داخلی و هم فضای خارجی ساختمان را سازماندهی می کند. غشا تحت بارهای وارده به میزان قابل ملاحظه ای خیز بر می دارد و جابه جایی در میانه پانل ها بعضا به بیش از ۵۰۰ میلی متر در شرایط وزش بادهای شدید خواهد رسید. در ابتدا زمانی که جابه جایی هایی در عملیات نصب به وجود می آیند، تنش های متمرکزی در اطراف نقاط بالابرنده و لبه ها دیده می شود.

به طور کلی مشاغل طراحی و معماری ساختمان چیست؟ هر دیرک معلق به حدی بالا برده می شود تا میزان پیش تنیدگی دلخواه در پارچه و کابل ها/ میله ها به دست آید (تصویر a14). سازه های چادری برای کسب اطمینان از این موضوع که پارچه در هر شرایط بارگذاری تحت کشش قرار خواهد گرفت و همچنین به منظور کاهش میزان خیز، پیش تنیده می شود. هم اکنون دانش بسیار کمی در زمینه رفتار خزشی بلند مدت سازه وجود دارد و پس از تنظیم مجدد میزان پیش تنیدگی بیشتر سازه ها دیگر مورد بررسی و تنظیم دوباره قرار نخواهند گرفت. هر کانوپی به صورت مجزا با استفاده از چهار چرتقیل برپا شد و در جای خود قرار گرفت (تصویر ۱۳). میزان پیش تنیدگی اعمال شده بسیار اهمیت دارد اما معمولا تنها از روی تجربه و “روش های چشمی” تعیین می گردد، به طوری که میزان انبساط پارچه در طول عملیات نصب مشاهده می شود و در زمان لزوم و در جای مناسب نیروی بیشتری اعمال می گردد. این تنوع خود یکی از ویژگی های این نرم افزار به حساب می آید. یکی از این تکنیک ها ممکن است در شرایطی معین به راحتی به توزیع یکنواخت تنش کمک نماید. اسکچاپ چندین نسخه دارد که یکی از آنها Sketchup Pro 2018 است.

ارائه ی پیشنهاد راجع به ظاهر فیزیکی ساختمان و فضاهای داخلی که در چارچوب بودجه ی تعیین شده باشد. دانش قوانین و آیین نامه های ساخت: قوانین و آیین نامه های داخلی بسیار مربوط به مکان، چگونگی و اینکه چه سازه ای قرار است ساخته شود است. ولی پروژه های ساختمانی بزرگتر و پیچیده تر به متخصصان حرفه ای نیاز دارد که در رشته های تخصصی آموزش دیده اند و معمولا توسط یک معمار هدایت و راهنمایی می شوند. این پارک دارای تنوعی از کانوپی های دارای غشا پارچه ای می باشد و به همین دلیل در این مقاله به عنوان نمونه ای از روش طراحی کنونی سازه چادری مطرخ شده است. تست های بسیار کمی بر روی مواد و مصالح در روند طراحی سازه ای انجام می شود. این نرم افزار یک نرم افزار گرافیکی حرفه ای است که برای ساختن پویانمایی های سه بعدی، مدل ها، باز ها و تصاویر استفاده می شود. معمار: اداره ی آمار کار ایالات متحده ی آمریکا رشد 4 درصدی شغل معمار را تا سال 2026 پیش بینی می کند.

مهارت های تحلیلی: معماران باید محتوا و محیط طراحی را که ایجاد کرده اند را درک کنند. خلاقیت: معماران ظاهر و شکل کلی خانه ها و دیگر ساختمان ها را طراحی می کنند. زمانی که شما طرح ها را تأیید کردید، ممکن است طراح ساختمان یک قراردادی ارائه دهد که در آن جزئیات خدمات ارائه شده و هم چنین تعهدات مربوطه، حق الزحمات و ملاحظات سازه ای، فنی و الکتریکی قید می شود. به عنوان مثال ترکیب V-Rayو Google Sketchup برای رندرینگ بیرونی ساختمان است. در این راستا، مؤسسه ی آموزش عالی آزاد فن پردازان اقدام به برگزاری دوره ی نرم افزارهای معماری و طراحی ساختمان کرده است تا علاقه مندان بتوانند مهارت های تخصصی خود را افزایش دهند. طراح ساختمان: در آمریکا میانگین درآمد طراحان ساختمان 53470 دلار بوده است. طراح ساختمان و معمار هر دو طراحی ساختمان انجام می دهند و مهارت های مشابهی دارند. برخی از نقشه کش های ساختمان توسط شرکت های طراحی و پیمانکاران ساختمان به کار گرفته می شوند و برخی هم خود به صورت خوداشتغالی کار می کنند.

از این رو، یک پنجره ی جابه جا شده یا ترتیب لوله کشی اشتباه در نقشه می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. ⦁ حرکات شدید پارچه ای که تنش به آن وارد می شود می تواند سرو صدای زیادی ایجاد کرده و در نهایت منجر به آسیب دیدگی پارچه و جزییات لبه های آن در اثر خستگی گردد. معماران پس از بحث و موافقت در پیشنهاد اولیه با مشتریان، طرح های ساختمانی نهایی را توسعه می دهند. یک نکته مهم در زمان طرح ریزی بلند مدت نحوه تنظیم مجدد نیروی پیش تنیدگی این است که پارچه می تواند در تنشی بسیار پایین تر از مقاومت کششی نهایی خود به حد کرنش گسیختگی رسیده و فرو بریزد. اتوکد به مدلسازی سه بعدی اشیاء و رنگ آمیزی آنها کمک می کند و باعث می شود تا سطوح مختلف برای تصویرسازی محصول نهایی واضح تر و آسان تر شود. بنابراین روش استاندارد برای طراحی سازه های چادری استفاده از رویکرد تنش مجاز می باشد. بیشتر افرادی که در نقشه برداری معماری، عمرانی، الکتریکی یا مکانیکی تخصص دارند از نقشه ها/ترسیم های فنی استفاده می کنند تا طراحی ساخت را بهتر انجام دهند. آنها هر دو نقشه و طرح سازه ای که قرار است ساخته شود را طراحی می کنند.

به همین منظور بارسنج هایی تعبیه گردید تا میزان نیروی ایجاد شده در این مرحله را در زمانی که پارچه تحت بارهای وارده دچار خزش می شود، اندازه گیری کنند. به انجام رساندن این تحقیق به درک دقیق تر و بهتر رفتار پارچه منجر می شود که متعاقبا باعث خواهد شد بتوانیم گونه های سبک تری از پارچه با درزهای باریک تر، نیاز کمتر به مقاوم سازی و تقویت موضعی و توانایی بهتر در ایجاد فرم های جدید را به کار ببریم. اما اگر بخواهید این کار را به خوبی انجام دهید، باید طراحی آن چیزی باشد که از آن لذت می برید. بخش هایی از این تحقیقات به خوبی در حال اجرایی شدن است (تست دو محوره و به کارگیری داده های تست) و جنبه های دیگری از آن در یک برنامه تحقیقاتی جامع و مفصل در دانشگاه نیوکاسل در حال بسط و توسعه می باشد. کانوپی های اصلی ۶۰ متر طول و ۱۴ متر عرض داشته و از چهار مخروط متصل به هم تشکیل شده اند که توسط دیرک های معلق نگه داشته می شوند (تصویر ۳). برای بخش های مسطح تر سقف (به عنوان مثال، میان مخروط ها بر روی کانوپی اصلی) بسیار حیاتی خواهد بود که اطمینان حاصل شود پارچه فرم خود را حفظ خواهد کرد و حوضچه ای ناشی از آب باران یا آب شدن برف ایجاد نمی گردد.

مهارت های تخصصی که یک معمار باید داشته باشد شامل موارد ذیل می شود: رندرینگ معماری، طراحی با کامپیوتر، طراحی، نقشه کشی، طراحی صنعتی، مدلسازی، مفاهیم عملی و نظری طراحی، کار کردن با نرم افزار های مربوط به معماری سایت senaghsh و طراحی ساختمان. مهارت های ساختمانی و ساخت و ساز: اینکه چه نوع ساختمانی را طراحی کرده اید و در چه محیط هایی قرار است ساخت و ساز را شروع کنید، اینکه آیا فضاهای جدید یا فضاهای مسکونی موجود کجا است، همه ی این قسم سؤالات مربوط به مهارت های ساخت و ساز می شوند که شامل موارد ذیل هستند: ساخت و ساز ساختمان، سیستم های ساختمانی، اجرای ساخت و ساز، مدارک مربوط به ساخت و ساز، نصب، نگهداری سازه، مدیریت پروژه، ترمیم و بازسازی. به طور کلی اگر بخواهیم در این باره صحبت کنیم، معمار دارای تجربه ی بیشتر بوده و در مقایسه با طراح ساختمان، جزئیات بیشتری را درباره ی طراحی ساختمان مد نظر، ارائه می دهند و اکثر اوقات حق الزحمه و اجرت کار آنها بیشتر است.

این مسئله عمده ترین فاکتوری است که در حال حاضر باعث شده ضرایب اطمینان بزرگ در طراحی سازه های چادری در نظر گرفته شوند. افرادی که در حال حاضر مشغول به کار در عرصه معماری و دیگر زمینه های حرفه ای هستند، مزایای استفاده از Revit را کشف خواهند کرد. این قسمت بر راهکارهای بالقوه ای تاکید دارد که برای مقابله با عدم قطعیت هایی که در حال حاضر در زمینه طراحی سازه های چادری وجود دارد، قابل استفاده هستند. پارچه های فایبرگلاس با روکش پی تی اف ای مصالحی صلب تر هستند که این امر موجب کاهش خیز کلی غشا تحت اثر بارهای وارده می شود اما متقابلا به این معناست که این نوع پارچه ها مستعد آسیب دیدن در اثر تاخوردگی هستند. عموما فرم های مخروطی یا زین اسبی به دلیل این که ذاتا شرایط ذکر شده را تامین می نمایند، برای دستیابی به این حالت مورد استفاده قرار می گیرند (تصویر ۱). مشاغل ذکر شده در بالا نیاز به یادگیری دقیق رشته همراه با نرم افزار مربوطه به آن است.

پارچه به قاب متصل می گردد و سپس بارگذاری مورب برای اعمال تنش برشی خالص به قطعه پارچه صورت می گیرد. به خاطر داشته باشید که معماری نیازمند نوآوری بالایی است تا بتوانید با چالش هایی مانند ساختن طراحی سازه های مقاوم در برابر زلزله یا سازه های پایدار کم مصرف روبرو شوید. سرعت: ترسیم یک نقشه در اتوکد سریع تر از ترسیم نقشه به صورت دستی است. سطوح غشای پارچه باید به پانل هایی که بتوانند از یک رول مسطح پارچه بریده شوند، تقسیم گردند. روکش پی وی سی در برابر نفوذ آب از مقاومت بسیار خوبی برخوردار است، که در نتیجه عمر پارچه بیشتر از ۱۵ سال پیش بینی شده است. اگر پارچه در طول مدت انجام آزمایش به طور مداوم تحت شرایط پیش تنیدگی قرار نداشته باشد، سطوح متغیری از رواداری باید به قسمت های مختلف کانوپی اعمال گردد. توجه به جزئیات: نقشه های معماری چه به صورت دستی یا با رایانه طراحی شده باشند، باید دقیق و دارای جزئیات باشند. سپس طراح ساختمان یک نقشه را ترسیم می کند که بر اساس نیازهای مشتری طراحی شده است.

Culpin یک تستگر برشی طراحی کرده که از قابی مربع شکل با لولاهایی در گوشه های آن تشکیل شده است. معماری و طراحی هم مستثنی از این قضیه نیست و نیازمند یادگیری نرم افزارهای مرتبط با آن است. این گونه خدمات تابع خط مشی ها و قوانین طراحی است که با آن همکاری می کنید. به طور کلی طراحان ساختمان و معماران محل های سکونت، کارخانه ها و دیگر سازه ها را طراحی می کنند. هم جنین کاردان های فنی نقشه کشی/نقشه برداری از داده های جغرافیایی استفاده می کنند تا نقشه ها را ترسیم کنند. بیشتر مقررات مربوط به طراحی سازه برای مصالح دیگر بر اساس رویکرد حالات حدی با ضرایب اطمینان جزیی که بر بارها و مقاومت مصالح اعمال می شوند، تعریف شده اند. معماران اطمینان حاصل می کنند که آنچه طراح ساختمان بر روی کاغذ قرار داده است، عملی خواهد بود و مطابق با مشخصات ساختمان است.