«خال و خط شکسته» افتتاح شد

سیدعلی فخاری توجه به خط نستعلیق را شرطی مهم برای پیشبرد و پیشرفت خط شکسته می‌داند و هنوز مشغول تمرین و ممارست در عرصه فضاهای تازه در خط شکسته است. 

«خال و خط شکسته» افتتاح شد

نمایش ۸۰ اثر خوشنویسی شکسته نستعلیق در فرهنگسرای نیاوران

این نمایشگاه تا ۲۹ مرداد ماه و در روزهای عادی از ساعت ۱۰ تا ۱۹ و روزهای تعطیل از ساعت ۱۴ تا ۱۹ در گالری شماره ۱ فرهنگسرای نیاوران میزبان علاقمندان است.

به گزارش ایسنا، نمایشگاه «خال و خط شکسته» سیدعلی فخاری افتتاح شد. افتتاحیه این نمایشگاه با حضور جمعی از اساتید و هنرمندان برجسته شورای عالی انجمن خوشنویسان ایران و انجمن خوشنویسان قزوین و اساتید بنامی چون یداله کابلی، ملک‎زاده، موسوی، پیله‎چی، عقیلی، نیرومند، حسین‎زاده، حمیدی و جمع زیادی از علاقه مندان هنر خوشنویسی در فرهنگسرای نیاوران برگزار شد. 

آدرس: انتهای پاسداران- روبروی پارک نیاوران- فرهنگسرای نیاوران شماره تلفن: ۲۲۲۹۹۴۳۰

نمایشگاه «خال و خط شکسته» با آثار سید علی فخاری افتتاح شد. در این نمایشگاه ۸۰ اثر خوشنویسی شکسته نستعلیق به نمایش گذاشته شده است.

فخاری در این زمینه گفت: اگر توفیقی در این راه به دست آورده است، آن را حاصل شناخت نسبی در حیطه هنرهای تجسمی می‎داند که به نقش ترکیب‌ها و کاربرد رنگ، خط و سطح توجه داشته است. هرچند که در عرصه هنر خوشنویسی به ویژه در خط نستعلیق برای کار و فعالیت هنرمندان این رشته عرصه‎ای بسیار گسترده است و برای دریافت نسبت‌های جدید و تناسبات تازه در ترکیب و تلفیق کلمات و حروف در یک تابلو و خلق آثار قابل ملاحظه، جای کار بسیار مانده است.

  دبیرخانه این دوره «جشنواره قصه‌گویی» رویکرد ویژه‌ای به امیدواری و حفظ لبخند برای کودکان و نوجوانان در محتوای قصه‌هایش در نظر گرفته است - اخبار سینمای ایران و جهان

در این نمایشگاه ۸۰ اثر خوشنویسی شکسته نستعلیق به نمایش گذاشته شده است که اکثر آثار از کاغذهای قدیمی، زرافشان منقوش به طلا و تذهیب با طلا و تعدادی از آثار هم بر روی کاغذهای آهار مهره و کاغذهای ابرو باد دست ساز با رنگ گیاهی نقش زده شده است. 

«خال و خط شکسته» افتتاح شد

بیشتر بخوانید

انتهای پیام 

منبع: https://www.isna.ir/news/1402052213817/%D8%AE%D8%A7%D9%84-%D9%88-%D8%AE%D8%B7-%D8%B4%DA%A9%D8%B3%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%AA%D8%A7%D8%AD-%D8%B4%D8%AF