حمل بار دریایی مزایا و معایب حمل بار دریایی شرکت نمایندگی کشتیرانی ستاره آبی دریا | transemartlogistics

برای اطلاع از اخبار جدید بازرگانی و تجارت بین الملل در خبرنامه ما عضو شوید. این راه حتی هنگام وقوع بلاهای طبیعی در دسترس است و می‌توان در این شرایط از آن به‌عنوان راهی برای رساندن امداد استفاده کرد. مجوزهای بهداشتی، مخابراتی، پزشکی، استاندارد و … مجوزهایی هستند که بر حسب کالا باید تهیه و ارائه شوند. در مرحله سوم، اسناد با کالا مطابقت داده می‌شود و ارزیابی صورت می‌گیرد.

انواع محموله‌های حمل شده از طریق حمل‌ونقل دریایی چیست؟

برای آشنایی بیشتر با این فرایند حمل و نقل می توانید مقاله “آشنایی با کراس استافینگ ” را مطالعه کنید. هستند باید از طریق کانتینرهای مخصوصی که برای حمل این نوع از کالاها طراحی‌شده‌اند حمل شوند. مطمئن شوید که نمایندگان حمل‌ونقل شما می‌دانند که شما قصد انتقال چه چیزی را دارید. روش کراس استافینگ درصورتی کاربرد دارد که امکان دسترسی مستقیم از مبدا به مقصد وجود نداشته باشد. در کراس استافینگ محموله به صورت مستقیم به سمت مقصد منتقل و بارگیری نمی شود و قبل از آن در کشتی دیگری بارگیری و سپس به مقصد اصلی انتقال می یابد. به عنوان مثال، بارهایی مانند نفت و بنزین، که با روش‌های دیگر همچون حمل هوایی قابل جابجایی نیستند، را باید با کشتی منتقل کرد.

حمل بارهای حساس

امروزه بنادر و امکانات بندری و تجهیزات تخصصی دررابطه با حمل دریایی توسعه یافته‌اند تا این نوع حمل و نقل بخصوص هنگام بارگیری و تخلیه با سرعت بالا و با اطمینان زیاد انجام شود. دلایل استفاده از این روش یا به دلیل تحریم، یا صرفه جویی در هزینه های حمل و نقل و یا اینکه حمل مستقیم به طرف مقصد امکان پذیر نبوده و مقصد در جایی خاص باشد که امکان حمل با کشتی وجود نداشته باشد. علاوه براین ، برچسب گذاری کالاهای شکننده در قسمت خارجی بسته بندی به حفظ بهتر و بیشتر محموله کمک خواهد کرد ، و در هنگام جا به جایی و حمل و نقل این بارها ، احتیاط و مراقبت بیشتری صورت می گیرد . حفاظت اضافی این نوع بسته بندی کاملاً ارزش سرمایه گذاری را دارد و یک روش ساده برای به حداقل رساندن آسیب در حین حمل و نقل دریایی است .

این نوع کشتی ها کوچکتر هستند و برخی اوقات نیز قادرند به داخل کشور سفر نمایند. این کشتی ها به داخل اقیانوس عبور نکرده در راستای ساحل و دیگر آب ها به حرکت خود ادامه می دهند. حمل دریایی کوتاه عموما برای کالاهایی به کار می رود که حجم کمتری دارند و طبیعتا نرخ بار آن ها با حمل دریایی عمیق متفاوت است. از دیگر مزایای حمل و نقل دریایی نسبت به سایر روش ها این است که دارای ثبات و تشابه نسبی در کرایه ها می باشد.

به همین جهت حمل‌ونقل دریایی در مقایسه با حمل‌ونقل هوایی از ثبات کمتری https://www. transemartlogistics.com برخوردار است. اغلب کشتی‌های حمل کانتینری با شرایط بدآب‌وهوایی و جزرومد زیاد مواجه هستند که باعث تحرک کالا می‌شود. این شرایط پتانسیل آسیب به محموله را دارد؛ بنابراین اجتناب از خدمات حمل‌ونقل دریایی برای حمل بارهای حساس، احتمال خسارت را کاهش می‌دهد.

  • امروزه اکثر کشتی‌ها برای سنجیدن سرعت خود از جی پی اس استفاده می‌کنند که دقیق‌ترین روش شناخته ‌شده تا به امروز است و از سه بخش فرستنده، گیرنده و سیستم ماهواره‌ای تشکیل‌شده‌ است.
  • به این معنا که برنامه های آن ها از قبل تعیین شده نیست و هر نوع کالایی را در هر منطقه ای بسته به سفارش مشتری حمل و نقل کرده و تحویل می دهند.
  • درباره کشتی‌ های ترامپ نیز باید بگوییم که دیگر مانند کشتی های لاینری در خطوط معینی فعالیت نمی‌ کنند و کالای حمل شده را به هر نقطه‌ای که صاحب کالا بخواهد می رساند.
  • حمل بار فله‌ای نوعی از حمل کالا است و شباهت زیادی با چارترینگ دارد و شامل بسیاری ازموادی که بسته بندی خاصی ندارد می‌شود.
  • حمل و نقل بین المللی بخشی از تجارت محسوب می شود که یکی از روش های آن حمل و نقل دریایی است که توسط کشتی های باری بزرگ با تجهیزات و ویژگی های خاصی انجام می شود.

حمل بار دریایی مزایا و معایب حمل بار دریایی شرکت نمایندگی کشتیرانی ستاره آبی دریا | transemartlogistics