جزئیات «دوره جامع عکاسی» تشریح شد – اخبار سینمای ایران و جهان

نور و کارکردهای تخصصی آن در عکاسی

سینماپرس: جزئیات «دوره جامع عکاسی» که اسماعیل عباسی، فرهاد سلیمانی، مجید ناگهی، مهدی وثوق‌نیا و سعید پوراسماعیلی اعضای دپارتمان آن هستند، تشریح شد.

آموزش‌های تخصصی این دوره شامل موارد زیر خواهد بود:

روش‌های عرضه و نمایش عکس

تولید مجموعه عکس

انجام پروژه‌ی پایانی در یکی از شاخه‌های عکاسی

درک مفهوم خلاقیت در عکاسی و استفاده از خلاقیت در ایده پردازی

روش‌های نقد و تحلیل عکس

«دوره جامع عکاسی» انجمن سینمای جوانان ایران با تمرکز بر نظام کارگاهی طراحی شده است و هدف آن اشتغال حرفه‌ای جوانان در حوزه عکاسی است. تفاوت این دوره با تک‌درس‌های عکاسی، مجموعه‌ای بودن دروس مورد نیاز هنرجو برای حرفه‌ای شدن و جذب در بازار کار است.

از این نظر، «دوره جامع عکاسی» مانند «دوره فیلم‌سازی هفت ماهه» است و به صورت تعاملی توسط یک مربی اصل، حداقل دو مربی تخصصی و سه استاد مهمان برنامه‌ریزی شده است.

به گزارش سینماپرس، «دوره جامع عکاسی» انجمن سینمای جوانان ایران که تازترین دوره جامع آموزشی انجمن است، در راستای برنامه‌های راهبردی انجمن سینمای جوانان ایران، برای بازه زمانی ۶ ماهه و در سه گام آموزشی برنامه‌ریزی شده است.

اسماعیل عباسی، فرهاد سلیمانی، مجید ناگهی، مهدی وثوق‌نیا و سعید پوراسماعیلی نیز اعضای دپارتمان عکاسی انجمن سینمای جوانان ایران و سیاست‌گذار این «دوره جامع آموزشی» هستند.

در گام سوم نیز دروس «عرضه و نمایش عکس» و «جنبش‌های عکاسی» به دلیل تکالیف عملی، یک هفته در میان تشکیل و دروس «تجزیه، تحلیل و نقد عکس» و «کارگاه عکاسی» هر هفته یک جلسه برگزار خواهد شد.

  ثبت‌نام ۳۷۷ نوجوان در فراخوان جذب و آموزش خبرنگاران قطعی شد - اخبار سینمای ایران و جهان

از تمامی پروژه‌های پایانی هنرجویان نمایشگاه مجازی عکس برگزار می‌شود و دفاتر که متقاضی برگزاری نمایشگاه حضوری در گالری عکس انجمن سینمای جوانان ایران در ستاد مرکزی هستند می‌توانند درخواست خود را به معاونت آموزش ارسال کنند، همچنین برترین پروژه‌های عکاسی شده هنرجویان به آژانس عکس ایران معرفی می‌شوند.

زمان نام‌نویسی این دوره جامع که در تمامی دفاتر انجمن سینمای جوانان ایران در سراسر کشور برگزار خواهد شد، به‌زودی اعلام می‌شود تا علاقه‌مندان برای حضور در این دوره، اقدام‌های لازم را انجام دهند.

منبع: https://www.cinemapress.ir/news/145490/%D8%AC%D8%B2%D8%A6%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9-%D8%B9%DA%A9%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%AA%D8%B4%D8%B1%DB%8C%D8%AD-%D8%B4%D8%AF

روش‌های ادیت عکس در نرم افزار فتوشاپ

زمان‌بندی شروع و پایان دوره‌ی جامع عکاسی

عناصر بصری تصویر و معانی دیداری

گام دوم نیز دروس «شاخه‌های عکاسی»، «کارگاه نور» و «لابراتوار دیجیتال» هر کدام در یک جلسه و همچنین «کارگاه شاخه‌های عکاسی ۱، ۲ و ۳» در خارج از دفتر، با حضور مربی اصلی اما توسط استاد کارگاه شاخه‌های عکاسی برگزار می‌گردد.

این دوره برای استعدادیابی، آموزش حرفه‌ای و جذب نیروی متخصص حوزه عکاسی به بازار کار، طراحی و تدوین شده است؛ «دوره جامع عکاسی» یکی از مهم‌ترین نیازهای پایه‌ای در شناخت عکاسی به عنوان رشته‌ای مهم و معاصر در کشورمان ایران است.

آموزش فنی و تئوریک عکاسی پایه تا پیشرفته

جنبش‌های عکاسی

کارگاه‌های تخصصی در شاخه‌های عکاسی

در گام اول، درس «عکاسی پایه» دو جلسه در هفته برگزار می‌شود و درس «مبانی هنرهای تجسمی و خلاقیت»، یک جلسه در هفته، که دو جلسه آن در گام دوم به اتمام می‌رسد.

این ۲۴۰ ساعت آموزش تئوری، عملی و کارگاه تخصصی است که در مدت ۶ ماه در سه گام (هر گام ۲ ماه)، هفته‌ای سه جلسه حضوری و مجازی ارائه می‌گردد و در پایان دوره نیز، هنرجویان با انتخاب شاخه مورد علاقه خود از بین شاخه‌های عکاسی، به مدت یک ماه فرصت خواهند داشت تا زیر نظر استاد اصلی دوره، به مدت ۹ ساعت، پروژه پایانی خود را برای دریافت گواهینامه ارائه کنند.

  ایستادن سینمای مقاومت در جای درست

شاخه‌ها و گرایش‌های عکاسی