جدیدترینهای «برای ساختمان»:

شاهدان عینی در این خصوص به اسپوتنیک گفتند که نیروی وابسته به فردی به نام «صلاح بادی» از فرماندهان نظامی غرب لیبی و گروهی دیگر از «مصراته» چند ساختمان دولتی را در پایتخت تحت کنترل خود درآوردهاند. به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، حجت الاسلام محمدنبی موسویفرد امام جمعه اهواز امروز در خطبههای نماز جمعه اهواز، اظهار کرد: برخی می پرسند ما این دولت را انتخاب کردیم که حداقل شاهد افزایش قیمت کالاها نباشیم پاسخ این است که تا زیرساختها حل نشود محال است اتفاقی بیفتد و دولت این عزم و اراده را دارد. چندی است ساکنان شهرها و روستاهای ایران شاهد ریزش برف مانندی از آسمان به نام فوم هستند، پدیدهای ناشی از پیشرفتهای به دست آمده در صنعت راه و ساختمان که به آرامی و با روندی خزنده طبیعت و محیط زیست را نشانه رفته است. در شرایطی که عمر مفید ساختمانها در ایران عقبگرد داشته و روشهای سنتی منجر به کاهش کیفیت، طولانی شدن فرآیند ساخت و افزایش قیمت مسکن میشود، دولت سیزدهم قصد دارد با استفاده از ظرفیت طرح جهش تولید و تامین مسکن، با استفاده از تکنولوژی شرکتهای خارجی، صنعت ساختمان در ایران را ارتقا دهد؛ در این زمینه مذاکراتی با چند شرکت خارجی از جمله شرکتهای چینی جریان دارد که هنوز به نتیجه نرسیده است.

افراد بعد از دریافت پیامک میتوانند مراحل دیگر از جمله تکمیل پرونده و پرداخت آورده را انجام دهند. به گزارش تسنیم، متن بخشنامه محمود محمودزاده به مدیران راه و شهرسازی استانها به شرح زیر است؛ در اجرای مفاد قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان از جمله ماده 26 قانون مذکور و ایفای وظایف نظارتی محوله به این وزارتخانه مبنی بر بررسی عملکرد سازمانهای نظام مهندسی ساختمان استانی ضروری است سازمانهای نظام مهندسی و نظام کاردانی ساختمان آن استان ظرف حداکثر 2 هفته از تاریخ این بخشنامه، امکان دسترسی به سامانههای عضویت، صدور پروانههای اشتغال بهکار اشخاص حقیقی و حقوقی و همچنین سامانههای عملکردی همانند سامانه ارجاع نظارت، ابفا، نظارت و بازرسی گاز، تفکیکی آپارتمان، کنترل نقشه، ماده 27 را برای آن اداره کل و همچنین دفتر توسعه مهندسی ساختمان ایجاد کنند. وی با بیان اینکه یکی از برنامههای سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران ایمنی ساختمانهای این شهر است، گفت: امیدوارم که با حکم صادره از سوی وزیر کشور بتوان این برنامهها را زودتر پیش برد. معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی گفت: زمین ۱۶۵ هزار واحد، اکنون آماده کلنگ زنی است. سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه مالکیت زمین و ساختمان برای دستگاههای دولتی جذاب و فاقد ریسک است، گفت: اجرای قاطع قوانین مالیات ستانی از زمین و املاک، این جذابیت را کاهش میدهد.

ملکی گفت: ساختمان های بلند مرتبه در سرتاسر جهان یکی از چالش های مهم نیروهای عملیاتی سازمان آتش نشانی است. رئیس جمهور با تأکید بر اینکه باید از شهروندان تهرانی در مقابل خطرات ناشی از گسلها و ناایمن بودن برخی ساختمانها صیانت شود، گفت: وجود ساختمانهای ناایمن همچون پلاسکو در تهران یکی از نگرانیهای دولت ا به گزارش مشرق، سید ابراهیم رئیسی صبح پنجشنبه در دیدار شهردار و معاونین شهرداری تهران ضمن قدردانی از عزمی که در این دوره شهرداری برای خدمترسانی به مردم وجود دارد، گفت: سلامت فردی و اجتماعی در گرو شهر و جامعه سالم است و نقش شهر سالم در رشد افراد، خانواده، ارتباطات سالم و حتی اقتصاد مهم است. ایسنا/اصفهان تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان نظام مهندسی اصفهان ساختمان و معاونت شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان امضا شد. امروز (سه شنبه -۸ آذر ماه) به منظور تسریع و تسهیل در پاسخگویی مراجعان و هم افزایی در ارائه خدمات در حوزه ساخت و ساز شهر، تفاهم نامه همکاری فی مابین شهرداری اصفهان و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اصفهان به مدت سه سال شمسی حول پنج محور منعقد و مقرر شد با تشکیل کارگروه های مشترک در حوزه های مختلف اجرایی شود. تلاش مجدد شهرداری برای تخلیه ساختمان موزه فلسطین/ آیا تنها مرکز هنرهای مقاومت فلسطین تعطیل میشود؟

او گفت: تاکنون حدود ۲ میلیون نفر در این طرح ثبت نام کردهاند و پیش بینی میشود که با توجه به تخصیص اراضی همچنان ثبت نام در این طرح توسط متقاضیان ادامه داشته باشد. معاونت مسکن و ساختمان در اطلاعیهای از امکان ثبت نام متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در ۲۸ شهر جدید در ۱۱ استان خبر داد و تاکید کرد: ثبت نام متقاضیان مسکن در ۱۱ کلانشهر در شهرهای جدید انجام میشود. معاون امور عمرانی فرماندار همدان افزود: ارائه پایان کار به ساختمانهای جدید الاحداث از ابتدای سال ۱۴۰۲ منوط به رعایت مبحث (۱۹) مقررات ملی ساختمان است. اکنون هیئیتی متشکل از سه قاضی در دادگاه استیناف در نامهای عنوان کردند: رییس جمهور سابق هیچ مبنای قانونی برای نادیده گرفتن درخواست جو بایدن در این زمینه ارائه نکرده است. چانسلی که در روز حمله به کنگره مسلح بود، بارها دستور پلیس برای ترک ساختمان کنگره را نادیده گرفت و روزهای بعد از حمله نیز به آنچه انجام داده بود، افتخار میکرد. دادگاه استیناف آمریکا حکم یک دادگاه رده پایینتر را تأیید کرده که تصریح داشت «جو بایدن»، رییسجمهور فعلی آمریکا میتواند ممنوعیت مربوط به انتشار این اسناد را رفع کرده تا آنها برای انجام تحقیقات و بررسیهای لازم به یک کمیسیون تخصصی در کنگره تحویل داده شوند.

۲۶ نفر از شهروندان و ۱۶ نفر از نیروهای آتش نشانی هم جان خود را از دست دادند. اجاره بهای مسکن هم گران شده و برخی از شهروندان به حاشیه شهر رفته اند. با مهدی چمران رئیس شورای اسلامی شهر تهران در این باره به گفت وگو نشستیم. یکی دیگر از اهداف برگزاری این دست از مانورها در ساختمان های بلند مرتبه در شهر تهران انجام عملیات های ترکیبی چند ایستگاهی و فرامنطقه ای است. هدف از اجرای این دست از مانورهای تمرینی مرور و بررسی تکنیکها و شیوه نامه های عملیات اطفاء و نجات در ساختمان های بلند مرتبه و در صورت نیاز تدوین دستورالعمل های جدید در این حوزه است. وزیر راه و شهرسازی بیانداشت: باید از شیوههای نوین در ساخت بهرهمند شویم، زیرا بخشی از شیوههای سنتی زمانبر، فاقد کیفیت لازم و سرعت است که ملاک عمل در اجرای تولید مسکن است. جلسه هماندیشی اعضای کانون سراسری انجمنهای صنفی کارفرمایی انبوهسازان مسکن و ساختمان ایران با وزیر راه و شهرسازی در این وزارتخانه برگزار شد. ایران اکونومیست- در شرایطی که عمر مفید ساختمانها در ایران عقبگرد داشته و روشهای سنتی منجر به کاهش کیفیت، طولانی شدن فرآیند ساخت و افزایش قیمت مسکن میشود، دولت سیزدهم قصد دارد با استفاده از ظرفیت طرح جهش تولید و تامین مسکن، با استفاده از تکنولوژی شرکتهای خارجی، صنعت ساختمان در ایران را ارتقا دهد؛ در این زمینه مذاکراتی با چند شرکت خارجی از جمله شرکتهای چینی جریان دارد که هنوز به نتیجه نرسیده است.

اتحادیه اروپا نیز در بیانیهای از جنبش انصارالله خواست فورا ساختمان سفارت را ترک کرده و سایر بازداشتشدگان را آزاد کند. برخی افراد خاص در سازمان نظام مهندسی استان تهران( که برخی رد صلاحیت شده و برخی نیز تایید شدند) در دو هفته اخیر با عدم حضور در سه جلسه پیاپی هئیت مدیره مانع به حد نصاب رسیدن جلسه شدند. وی به سه هدف راهاندازی مجمع سلامت شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: «کمک به بیماران نیازمند»، «خرید تجهیزات مورد نیاز بیمارستان و مراکز درمانی شهرستان» و «توسعه فیزیکی و ساختمانهای مورد نیاز بیمارستان بوده»، سه هدف ایجاد این مجمع بود. جو بایدن پیشتر گفته بود سوابق اجرایی مربوط به روسای جمهور نباید مشمول امتیاز اجرایی شود و تحویل آن به کنگره برای افشای اطلاعات آن به صورت عمومی به نفع مردم است. به گزارش روز شنبه همشهری آنلاین به نقل از وزارت راه وشهرسازی، «رستم قاسمی» با اشاره به اینکه هنوز با هیچ کشوری برای بهرهمندی از فناوریهای نوین صنعتیسازی ساختمان به توافق نهایی نرسیدهایم، افزود: همزمان با این تصمیم، همه منافع کشور و توانمندیهای داخلی مدنظر است.

فرماندار گناوه افزود: معلولان با اراده قوی که خداوند به آنها عطا کرده است اگر چه در ظاهر دارای نقصی در اعضا هستند با تلاش و نیروی اراده قوی موفقیتهای زیادی کسب کردهاند و بسیاری از کارهای غیرممکن را ممکن میکنند که الگوهای رفتاری و اخلاقی و بهره گیری از توانمندی برای همه ما هستند. به گزارش باشگاه خبرنگاران، زلزله، واقعهای که همیشه مردم از آن به عنوان حادثهای ترسناک و خانه خراب کن یاد میکنند و همواره بیم این را دارند که نکند زمین لرزهای رخ بدهد و زندگی و جانشان تحت تاثیر آن قرا بگیرد. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، زلزله، واقعه ای که همیشه مردم از آن به عنوان حادثهای ترسناک و خانه خراب کن یاد میکنند و همواره بیم این را دارند که نکند زمین لرزهای رخ بدهد و زندگی و جانشان تحت تاثیر آن قرا بگیرد. بر اساس این گزارش، این دادگاه تجدیدنظر اعلام کرد که ترامپ ادله کافی را برای لغو تصمیم جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا پیرامون امکان ارائه اسناد رسمی کاخ سفید به کمیته تحقیقات درباره حمله به ساختمان کنگره ارائه نکرده است. همچنین متقاضیانی که در این مدت ثبتنام کردهاند اما شهرهای دیگری را انتخاب کردهاند، میتوانند ثبتنام قبلی خود را در سامانه لغو و انصراف بدهند و مجدد با انتخاب درست شهر جدید، ثبتنام کنند.

به گزارش تین نیوز به نقل از ایرنا، سی ام دی ماه سال ۹۵ روزی تلخی برای ایرانیان است؛ حوالی ساعت ۱۱ صبح این روز بود که ساختمان در حریق گرفتار شده پلاسکو، بر روی جان و سرمایه مردم فروریخت و ۱۶ آتش نشان در راه نجات هموطنان خود شهید شدند. آفتابنیوز : این فرد که جاکوب چانسلی نام دارد، یکی از چهرههای سرشناس آشوب در کنگره آمریکا به شمار میرفت که با کلاه پوستی شاخدار در تصاویر مشخص بود. آجر سفید نسوز آجر نسوز یکی از پر مصرف ترین آجرهای نسوز می باشد که بیشتر برای نمای بیرونی ساختمان استفاده می شود. انتخاب آجر نما برای نمای ساختمان همواره دارای پیچیدگی ها و دشواری های بسیاری برای ساختمان سازها و معماران عزیز داشته است. دولت جدید وعده ساخت مسکن را داده است و مدیریت شهری قرار است در این زمینه کمک های انجام دهد. شهرها همچنین از جمله مکانهایی هستند که احتمالاً تأثیرات حاد تغییرات آب و هوایی را احساس میکنند. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از bbc، بیش از نیمی از جمعیت جهان در حال حاضر در شهرها زندگی میکنند و تا اواسط قرن جمعیت مناطق شهری به حدود ۶۸ درصد از کل انسانهای روی سیاره زمین خواهد رسید.

شهردار سمنان در دیدار با اعضای هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان بر لزوم تعامل سازنده و همافزایی بیشتر بین شهرداری و سازمان نظام مهندسی ساختمان در جهت پیشبرد امور مدیریت شهری و تقویت ارائه خدمات به سایت senaghsh شهروندان تأکید کرد. معاون حملونقل و ترافیک شهرداری قم افزود: با توجه به مباحث طرحشده در این جلسه، میبایست کارگروهی با حضور مسئولان و نمایندگان حوزه حملونقل شهرداری قم و سازمان نظاممهندسی ساختمان استان تشکیل شود تا کلیه موارد در این حوزه را جمعبندی و طرح نهایی برای عملیاتی شدن آن ارائه شود. به گزارش خبرنگار مهر، رضا زمانی عصر یکشنبه در کارگروه مدیریت مصرف انرژی شهرستان همدان با بیان اینکه بخش قابل توجهی از هدر رفت منابع انرژی مربوط به نقایص فنی موجود در ساختمانها است که ضمن اصلاح در ساختمانهای موجود باید در ساخت و سازهای جدید مد نظر قرار گیرد، به مصوبه ابلاغی شده جدید هیأت وزیران در خصوص ضوابط صرفه جویی انرژی در ساختمانها اشاره کرد و افزود: کلیه دستگاههای اجرایی موظف به کسب رده انرژی ذکر شده در مبحث ۱۹ قانون مقررات ملی ساختمان برای ساختمانهای جدید الاحداث خود هستند. اما قبل از خرید هر سیستم جدیدی نیاز است تا اطلاعات دقیقی برای یک خرید هوشمندانه کسب کنید.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند، داعی مدیرکل راه و شهرسازی خراسان جنوبی در مراسم اختتامیه نمایشگاه صنعت ساختمان، توسعه و اشتغال در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی استان با بیان اینکه خراسان جنوبی چهارمین استان در اتمام و اختتامیه مسکن مهر در کشور بود گفت: در طرح اقدام ملی مسکن نیز خراسان جنوبی رتبه پنجم در سطح کشور را دارد. ایسنا/اصفهان معاون شهرسازی و معماری شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه به دنبال تغییر در بارگذاری ساخت و سازهای شهر اصفهان هستیم، گفت: برای سال آینده بودجه خوبی در شهرداری اصفهان برای موضوع فرونشست در نظر گرفته شده تا بتوانیم راهکارهای اجرایی و علمی برای کنترل این بحران را پیاده کنیم. او با بیان اینکه یکی از موارد مهم در ساختمان سازی مساله نظارت بر نمای ساختمان است که براساس چک لیستی با این عنوان، در مرحله تهیه نقشه و اجرا صورت میگیرد، افزود: کار بررسی پروژه در کمیته نمای شهرداری در حال انجام است و بزودی به اتمام میرسد. معرفی انواع آجر نما سفید آجر سفید دارای انواع مختلفی می باشد که معروف ترین و پر استفاده ترین آن ها به ترتیب بیشترین فروش شامل موارد زیر می باشد. در این ویدئو که شبکه «ای تی وی» آن را منتشر کرد، الگرا استراتن دبیر وقت مطبوعاتی و مشاور جانسون در حال شوخی بر سر این موضوع با یکی دیگر از اعضای دفتر نخست وزیری است.

او افزود: در برنامه نهضت ملی مسکن که مورد تأکید دولت و وزارت راه وشهرسازی است، سهمیه خراسان جنوبی حدود ۴۰ هزار واحد است که از این تعداد حدود ۲۲ هزار واحد سهمیه مسکن شهری و ۱۸ هزار واحد روستایی است و تا امروز ۲۷ هزار و ۵۰۰ نفر در این طرح تقاضا محور ثبت نام کرده اند. معاون مسکن و ساختمان از تخصیص ۱۰ هزار هکتار اراضی برای اجرای نهضت ملی مسکن در مرحله نخست ثبتنام طرح، خبر داد. به گزارش برنا به نقل از وزارت راه و شهرسازی ، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان در خصوص میزان و نحوه تامین اراضی طرح نهضت ملی مسکن، گفت: برنامه تامین اراضی به استانها ابلاغ شده و از سوی استانها در حال بررسی و تخصیص است. به گزارش برنا از خراسان جنوبی، مدیرکل راه و شهرسازی استان در مراسم اختتامیه نمایشگاه صنعت ساختمان، توسعه و اشتغال درمحل دائمی نمایشگاههای بین المللی استان با بیان اینکه خراسان جنوبی چهارمین استان در اتمام و اختتامیه مسکن مهر درکشور بود، گفت: درطرح اقدام ملی مسکن نیز خراسان جنوبی رتبه ۵ در سطح کشوررادارد.

در این مقاله به معرفی انواع آجر نمای سفید برای نمای ساختمان پرداخته خواهد شد تا شما بهترین آجر سفید را برای نمای ساختمان خود انتخاب کنید. وی افزود: مجری پروژه شرکت ساخت و توسعه تاسیسات زیربنایی کشور است که با انتخاب پیمانکار این پروژه را از سال گذشته شروع کرده تا مراحل اجرایی آن بعد از بازنگری طرح به انجام برسد. نمای ساختمان در واقع هویت داخلی آن را بیان میکند. آن طور که ایسنا گزارش داده دادستانها از قاضی خواسته بودند ۵۱ ماه حبس برای این متهم که از او تحت عنوان یکی از اصلیترین چهرههای آشوب کنگره نام برده میشود، در نظر گرفته شود. حمله به ساختمان کنسولگری ایران در هامبورگ آلمان طبق گزارش رسانههای محلی آلمان، ساختمان کنسولگری ایران در هامبورگ آلمان شامگاه جمعه هدف حمله با یک وسیله آتشزا قرار گرفت. خبرگزاری میزان – طبق اعلام پایگاه خبری وزارت راهوشهرسازی، رستم قاسمی در جلسه با انجمن انبوهسازان مسکن با بیان اینکه اکنون موضوع نهضت ملی مسکن در کشور مطرح است، گفت: اقدامات زیادی در راستای نهضت ملی مسکن انجام شده و اقدامات زیادی نیز برای انجام باقیمانده است؛ بنابراین این جلسه را برای استفاده از نظرات و تجربیات انبوه سازان تشکیل دادیم تا روندی را در پیش بگیریم که نتیجه آن ساخت مسکن برای مردم باشد.