جبلی: به بهانه جذب مخاطب و جذاب شدن برنامه‌هایمان به هیچ چهره هنجارشکنی باج نمی‌دهیم – اخبار سینمای ایران و جهان

جبلی درباره منظورش از عبارت «مدیر باج بده و باج بگیر» به تسنیم گفت: بعضی از منابع خبری که خوشان را حرفه‌ای و مسلط می‌دانند فرق ویراست و توئیتر را نمی‌دانند؛ گویی به فتح بزرگی رسیدند و می‌گویند جبلی توئیت‌زده! اما در مورد عبارت «مدیر باج‌بده و باج بگیر» باید بگویم منظورم آنجا روشن بود. قرار نیست به بهانه جذب مخاطب و جذابیت شدن برنامه‌هایمان به هیچ چهره هنجارشکنی باج نمی‌دهیم که بخواهد ارزش‌های ما را زیر سؤال ببرد.

اما روابط عمومی صداوسیما به دنبال نقدها و مطالبی که در روزهای اخیر درباره حضور برخی چهره‌های هنری و تلویزیونی در رسانه ملّی ترجیح داد اطلاعیه‌ای صادر کند. روابط عمومی رسانه ملّی در بخش مهمی از این اطلاعیه بر استفاده منطقی و اصولی از سلبریتی‌ها و چهره‌ها تأکید کرده و هرگونه گمانه‌زنی و یا اطلاعات ادعایی غیردقیق درباره میزان مخاطب برنامه‌ها را غیرقابل قبول و غیرمعتبر عنوان کرده است.

به گزارش سینماپرس، چند روزی است که موضوع بازگشت سلبریتی‌ها درصدر اخبار کانال‌های مجازی و شبکه‌های اجتماعی قرار گرفته و با بازتاب‌های فراوانی همراه شده است. قطعی شدن حضور رشیدپور و گلزار اما موج دیگری را به دنبال داشت که منجر به خداحافظی مجری «پاورقی» شد.

پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما علاوه بر اظهارنظر خود درباره حضور سلبریتی‌ها به این نکته اشاره کرده بود «هر زمان رسانه ملی تصمیم به استفاده از چهره‌ها بگیرد، امکان فرصت و ظرفیت دیده‌شدن را در اختیار کسانی قرار می‌دهد که هنجارها را رعایت کرده باشند.» در حساب کاربری‌اش در پیام‌رسان ایرانی ویراستی نیز تأکید کرد: «در رسانه ملی مسیر تحولی بازگشت‌پذیر نیست. یک سال اخیر و تحول مشهود در محتوا و رویکرد بهترین دلیل است. در این دوره تحولی، مدیریت باج بگیر و باج بده به تاریخ می‌پیوندد! جای نگرانی نیست ان‌شاالله.»

  علامتی: تاکید ما مشارکت و هدایت بخش خصوصی در استفاده از شخصیت‌های انیمیشن است - اخبار سینمای ایران و جهان

وی خاطرنشان کرد: از آن طرف به کسی اجازه نمی‌دهیم با استفاده از همین ظرفیت‌های متأسفانه غیروفادار به هنجارها و عناصر و چهره‌های هنجارشکن از ما باج بگیرد و بخواهد آنها را بیاورد و روی آنتن نشان بدهد. به بهانه‌ای که بخواهد برای ما منابع مالی تأمین کند نه ما زیر بار باج دادن می‌رویم نه زیر بار باج گرفتن؛ البته این در مورد بحث چهره‌ها بود. در همه سیاست‌هایمان چون رسانه ملی هستیم نباید اجازه بدهیم کسی از ما باج‌خواهی کند و نه خودمان به کسی باج بدهیم.

سینماپرس: پیمان جبلی رئیس صدا و سیما درباره استفاده از عبارت «مدیر باج بده و باج بگیر» و گمانه‌زنی‌های تغییرات در معاونت‌های رسانه ملّی توضیحاتی را ارائه کرد.

رئیس صداوسیما در پاسخ به سؤال تسنیم درباره گمانه‌زنی‌های تغییرات در صداوسیما که با معاون سیما شروع شد و به رئیس ساترا و معاونت سیاسی هم رسیده، توضیح داد: متأسفانه برخی از گمانه‌زنی‌های بی‌اساسی در پچ‌پچه‌های رسانه‌ای و فضای مجازی اتفاق می‌افتد به ویژه همکاران رسانه‌ای ما مراقب باشند یعنی یک جریان رسانه‌ای بی‌اساس راه می‌افتد یک سازمان را متزلزل می‌کند و نگاه‌ها را نسبت به مدیریت ضعیف می‌کند؛ این کار غلطی است.

در این میان البته شایعاتی هم درباره تغییرات در رسانه ملّی دست به دست شد؛ از جمله تغییر معاون سیما، معاون سیاسی و رئیس ساترا و انحلال و ادغام این مجموعه با فضای‌مجازی که با بازتاب‌هایی همراه شد. با رئیس صداوسیما این چند موضوع را پیگیری کردیم و او توضیحاتی داد:

او همچنین درباره کناره‌گیری محمدرضا شهبازی هم تأکید کرد: سوء تفاهمی بوده که برطرف شد و آقای شهبازی از روز شنبه برنامه‌شان را روی آنتن خواهند داشت و «پاورقی» ادامه پیدا می‌کند.

  خاطره‌بازی و گردهمایی هنرمندان در سالروز تولد عزت ‌الله انتظامی

واکنش پیمان جبلی رئیس رسانه ملّی در فضای‌مجازی باعث سؤال یکی از مخاطبین درباره خداحافظی محمدرضا شهبازی مجری «پاورقی» شد و او این چنین پاسخ داد: برنامه “پاورقی” با اجرای “محمدرضا شهبازی” در تلویزیون ادامه خواهد داشت. رضا رشیدپور به واسطه همین دو قطبی‌ها و تشویش‌هایی که در فضای‌مجازی اتفاق افتاد ترجیح داد فعلاً به تلویزیون برنگردد و اجرای سری جدید «سیم آخر» را به زمانی دیگر موکول کرد.

او تأکید کرد: در حال حاضر هیچ تغییری در دستور کارمان نیست، هر زمان که نیاز باشد مثل همه دستگاه‌ها در سِیر فعالیت‌هایشان احساس می‌کنند تغییر و تحولاتی باشد ما هم این کار را خواهیم کرد. قبلاً هم گفتم دامن زدن به این شایعات غیر از اینکه فضای سازمانی داخل مجموعه را متزلزل کند ثمره دیگری ندارد.

منبع: https://www.cinemapress.ir/news/146660/%D8%AC%D8%A8%D9%84%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%A8%D9%87%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AC%D8%B0%D8%A8-%D9%85%D8%AE%D8%A7%D8%B7%D8%A8-%D9%88-%D8%AC%D8%B0%D8%A7%D8%A8-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D9%87%DB%8C%DA%86-%DA%86%D9%87%D8%B1%D9%87