تشکل‌های شاهد و ایثارگر می‌توانند معرف پیشرفت‌های کشور باشند

نشست دبیران کل تشکل‌های شاهد و ایثارگر سراسر کشور با حضور رئیس سازمان انرژی اتمی و معاون مددکاری و مشارکت‌های مردمی ایثارگران بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد.

تشکل‌های شاهد و ایثارگر می‌توانند معرف پیشرفت‌های کشور باشند

محمود پاکدل معاون مددکاری و مشارکت‌های مردمی بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در ابتدای این نشست گفت: امروز دستاوردهای گوناگون کشور را مدیون خون شهدا، ایثارگری جانبازان و مقاومت آزادگان هستیم. مردم کشور خارج از هرگونه گرایش سیاسی برای شهدا و ایثارگران احترام خاصی قائل هستند.در بنیاد شهید و امور ایثارگران اهمیت فراوانی به حضور نخبگان، تشکل‌ها، ایجاد فرهنگ گفتمان مطالبه‌گری و نیز جهاد تبیین مورد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی داده می‌شود.
پاکدل با اشاره به حضور افراد معتمد و مورد وثوق در تشکل‌های شاهد و ایثارگر سراسر کشور بیان کرد: اعضای این تشکل‌ها می‌توانند به خوبی از عهده رسالتی که رهبر معظم انقلاب اسلامی در زمینه جهاد تبیین نسبت به آن تأکید دارند، برآیند. این افراد می‌توانند دستاوردهای بزرگ سازمان انرژی اتمی را در سراسر کشور تبیین کرده و زبان گویای ما و شما باشند.
وی با اشاره به فعالیت ۱۲۲ تشکل شاهد و ایثارگر دارای مجوز، گفت: امروز با بیان پیشرفت‌های حوزه هسته‌ای می‌توان در میان آحاد مختلف جامعه اعتمادسازی و امیدآفرینی کرد. این تشکل‌ها می‌توانند پیشرفت‌های کشور و واقعیت‌های صنعت هسته‌ای را معرفی کرده و خدمات دانشمندان و کارکنان آن را به روشنی بیان کنند.
معاون مددکاری و مشارکت‌های مردمی بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: تشکل‌های شاهد و ایثارگر در اصل رسانه‌های مردمی هستند که در راستا و امتداد حماسه جانفشانی حرکت می‌کنند.
در ابتدای این نشست رحیم نریمانی، سرپرست دفتر تشکل‌های ایثارگری و مشارکت‌های مردمی بنیاد شهید و امور ایثارگران و همچنین برخی از دبیران تشکل‌های شاهد و ایثارگر، به طرح پیشنهادات خود در زمینه ارائه هرچه بهتر دستاوردهای هسته‌ای در قالب جهاد تبیین پرداختند و در پایان از سوی ایثارگران و خانواده شهدا به رئیس سازمان انرژی اتمی خلعت خادم‌الشهدایی اهدا شد.
انتهای پیام

  صاحبان رسانه‌های کاغذی بخوانند - ایسنا

منبع: https://www.isna.ir/news/1402041307997/%D8%AA%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D9%87%D8%AF-%D9%88-%D8%A7%DB%8C%D8%AB%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B1-%D9%85%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%D9%86%D8%AF-%D9%85%D8%B9%D8%B1%D9%81-%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D8%B1%D9%81%D8%AA-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B4%D9%86%D8%AF

به گزارش ایسنا، محمد اسلامی در این نشست که با هدف تبیین و معرفی دستاوردهای صنعت هسته‌ای به دبیران کل تشکل‌های شاهد و ایثارگر سراسر کشور و انتقال این مفاهیم به اعضای آن‌ها برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و نیز شهدای هسته‌ای اظهار کرد: خداوند را شاکریم که برگزاری نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته‌ای و دیدار دانشمندان و کارکنان صنعت هسته‌ای با رهبر معظم انقلاب اسلامی، موجبات خرسندی و رضایت ایشان را فراهم ساخت.
در این نشست که عصر روز گذشته ۱۲ تیرماه برگزار شد، معاون رئیس جمهور افزود: با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری نسبت به تبیین و معرفی دستاوردهای صنعت هسته‌ای و نقش آن‌ها در زندگی مردم این موضوع می‌تواند از سوی تشکل‌های شاهد و ایثارگر در سراسر کشور دنبال شود.
رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه فناوری هسته‌ای در ابعاد بین‌المللی به عنوان یک مؤلفه راهبردی و قدرت‌ساز محسوب می‌شود، گفت: این فناوری موجبات اعتماد به نفس ملی را فراهم می‌کند و به اعتقاد بنده صنعت‌ هسته‌ای یکی از مصادیق میدانی و عملی فرمایشات مقام معظم رهبری در دهه‌های گذشته محسوب می‌شود، اگر حمایت‌های همه‌جانبه ایشان نبود به حتم صنعت هسته‌ای در ابعاد فعلی نیز در کشور وجود نداشت.
اسلامی خطاب به دبیران تشکل‌های شاهد و ایثارگر بیان کرد: پیشرفت‌ها و دستاوردهای صنعت هسته‌ای در شرایط دشوار کنونی نشان‌دهنده پیروی از فرمان ولی‌امر مسلمین توسط کارکنان این صنعت است و به یاری حق تعالی و توسط سازمان انرژی اتمی، هیاهوی جهانی علیه صنعت هسته‌ای ایران را از بین خواهیم برد و جلوه‌های آن را در اقتدار ملی منعکس می‌کنیم.
وی با اشاره به لزوم معرفی دستاوردهای سازمان انرژی اتمی در حوزه تولید رادیو داروهای تشخیصی و درمانی و امکان ۵ تا ۷ برابری کردن ظرفیت تولید آن‌ها گفت: با توجه به ظرفیت‌های ایجاد شده، به زودی به قطب تولید و صادرات رادیودارو تبدیل می‌شویم.
معاون رئیس جمهور اظهار کرد: خوشبختانه در ۱۶ ماه گذشته توانسته‌ایم گام‌های فراوانی در زمینه توسعه دانش و فناوری پلاسما و نیز توسعه فناوری پرتودهی در حوزه پزشکی و کشاورزی و غیره برداریم که باید این دستاوردها به اطلاع عموم مردم کشور برسد.
رئیس سازمان انرژی اتمی بیان کرد: اکنون شاهد تولید آب سنگین باکیفیت در کشور هستیم و به جایگاه خوبی در جهان دست یافته‌ایم‌ و می‌توانیم این محصول با اهمیت را به سایر کشورها صادر کنیم.
اسلامی اظهار کرد: مقام معظم رهبری در دهه‌های گذشته بارها نسبت به تولید ۲۰ هزار مگاوات برق هسته‌ای تأکید کرده‌اند که اکنون گام‌های بزرگی در این زمینه برداشته‌ایم و به حتم منویات ایشان را اجرایی خواهیم کرد.
وی خطاب به دبیران تشکل‌های شاهد و ایثارگر گفت: در این دوره شاهد حضور گسترده راهیان پیشرفت در سازمان انرژی و معرفی دستاوردهای صنعت هسته‌ای به آن‌ها بودیم و همچنین با توجه به خشنودی رهبر معظم انقلاب اسلامی از نمایشگاه دستاوردهای صنعت هسته‌ای، به دنبال برپایی دائمی این نمایشگاه هستیم.
رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در پایان خاطرنشان کرد: از همکاری و پیشنهادات تشکل‌های مختلف به‌ویژه در حوزه شاهد و ایثارگران در زمینه تبیین هرچه بیشتر و بهتر دستاوردهای صنعت هسته‌ای در سطح داخلی و بین‌المللی استقبال می‌کنیم و امیدواریم شاهد برنامه‌های متفاوت در زمینه تقویت برگزاری اردوهای راهیان پیشرفت و برنامه‌های جهاد تبیین باشیم.
 
تشکل‌های شاهد و ایثارگر می‌توانند پیشرفت‌های کشور و واقعیت‌های صنعت هسته‌ای را معرفی کنند

  ماجرای تعطیلی چند کتابفروشی و افزایش متراژ فروشندگان کتاب