تجهیزات شبکه چیست؟ راهنمای خرید تجهیزات شبکه فروشگاه تخصصی فیبر نوری و شبکه-امن باش

سوئیچ ها نوعی از محصولات شبکه اند که با متصل کردن وسایلی چون کامپیوترها، پرینتر و سرورها امکان به اشتراک گذاشتن منابع (داده ها) را درون یک شبکه فراهم می آورند. تجهیزات پسیو یا غیرفعال، تجهیزاتی هستند که برای استفاده از آن ها به اتصالات جریان الکتریسیته نیاز نخواهیم داشت. روتر چه در بخش تجهیزات فیزیکی شبکه و چه در بخش نرم افزاری آن مهم است چرا که برخی از حملات سایبری با دزدیدن اطلاعات در مرحله گذر از آن و یا تغییر پک های اطلاعاتی و آلوده کردن سیستم ها انجام می شود.

دوربین مداربسته داهوا مدل DH-IPC-HDW4433C-A

رک ها در اندازه و یونیت ها ی محتلفی موجود هستند و شما می توانید با توجه به نیاز خود رک مورد نظرتان را در نوع دیواری و یا ایستاده تهیه نمائید. کارت شبکه بی سیم وسیله ای که ارتباط یک کامپیوتر اضافه شده به شبکه کامپیوتری بی سیم را فراهم می کند. کارت شبکه وسیله ای که ارتباط یک کامپیوتر را با شبکه کامپیوتری کابلی فراهم می کند. پرینت سرور کاری می تواند که بدون اینکه نیاز به کامپیوتر باشد، شما بتوانید پرینتری را به اشتراک بگذارید تا تمامی کاربران شبکه بتوانند به آن متصل بشوند. در واقع شما پرینتر را با کابل UPS یا پارالل به پرینت سرور وصل می کنید و از طرف دیگر، پرینت سرور را با یک کابل شبکه به سوئیچ متصل می کنید.

بعد از دریافت سیگنال، آن را به صورت امواج رادیویی در جهت‌های متفاوت پخش می‌کند. سیسکو ، میکروتیک ، اچ پی ، دی لینک ، تی پی لینک ، تندا ، پلنت و هواوی . رکها عموماً فلزی با درب شیشه ای هستند و به دو صورت دیواری و ایستاده وجود دارد که بسته به نیاز شبکه در ابعاد مختلفی موجود می باشند.

  هشدار نخست وزیر کره جنوبی درباره شیوع گسترده ویروس کرونا

کابل تبدیل USB به DC مدل TX

سخت افزاری است که برای ارسال و دریافت داده ها در شبکه های محلی بیسیم استفاده می سایت امن باش شود. یک اکسس پوینت کاربر را به کاربران دیگر در شبکه متصل کرده و همچنین به عنوان نقطه اتصال داخلی بین WLAN و یک شبکه سیمی ثابت عمل می کند. نقطه اتصال در شبکه ی های بی سیم همانند سوئیچ در شبکه های سیمی عمل می کند.

  • برای این که محل کابل‌کشی‌ها شلوغ نشود از ترانک استفاده می‌شود.
  • این تجهیزات همچنین در بخشهای مختلف شبکه رایانه ای کار می کنند و کارهای مختلفی را انجام می دهند.
  • یکی از مشکلاتی که ممکن است در برقراری شبکه با آن مواجه شوید، زیاد شدن تعداد سوییچ‌ها و روترها است.
  • تفاوتی ندارد که یک کامپیوتر در شبکه نقش سرویس دهنده را داشته باشد یا سرویس گیرنده، در هر صورت وجود کارت شبکه از اهمیت وافری برخوردار است.

هر کدام از این رک ها بنا به احتیاج شبکه مورد استفاده قرار می گیرند. از روتر در شبکه‌های LAN و WAN استفاده می‌شود و در مدل‌های متفاوتی می‌توان آن را تهیه کرد. بعد از اتمام مراحل بالا که شامل بازدید از مکان پروژه و طراحی برای زیرساخت شبکه بود، باید کابل کشی و عملیات دیگر اجرا گردد.

آشنایی با تجهیزات شبکه، نوع Active

استفاده از سوئیچ‌ها به دلیل قابلیت مدار مجازی، کارایی شبکه را روی مراکز یا روترها بهبود می‌بخشد. سوئیچ‌ها همچنین امنیت شبکه را بهبود می‌بخشند زیرا بررسی مدارهای مجازی با مانیتورهای شبکه دشوارتر است. می‌توانید سوئیچ را به عنوان وسیله‌ای در نظر بگیرید که دارای بهترین قابلیت‌های روتر و هاب به صورت توأم است. یک سوئیچ در تجهیزات شبکه می‌تواند در لایه Data Link یا در لایه Network مدل OSI کار کند. سوئیچ چند لایه، سوئیچی است که می‌تواند در هر دو لایه کار کند، به این معنی که می‌تواند هم به عنوان یک سوئیچ و هم به عنوان روتر کار کند. سوئیچ چند لایه وسیله‌ای با کارایی بالا است که از پروتکل‌های مسیریابی مشابه روترها پشتیبانی می‌کند.

  «محمدحسین طاهری آکردی» دبیر ستاد امر به معروف شد - اخبار سینمای ایران و جهان

این نوع کابل ها از پهنای باند بسیار بالایی برخوردار هستند و شما می توانید در مسافت های بیش از 100 متر در شبکه های کامپیوتری از آن استفاده نمائید. مدیریت تهدید یکپارچه یک رویکرد در امنیت اطلاعات است که در آن با نصب یک سخت افزار یا نرم افزار مدیریت چندین توابع امنیتی را فراهم می شود. UTM کار را برای مدیران امنیت ساده تر می کند تا مدیریت چندین محصول امنیتی مختلف را انجام دهد. روتر، دیتاهای دستگاه‌های موجود در شبک را به مقصد می‌رساند و با کمک آن به اینترنت وصل می‌شوند. به طور خلاصه کار روتر، ارسال داده از یک شبکه به شبکه‌ی دیگری است.

تجهیزات شبکه چیست؟ راهنمای خرید تجهیزات شبکه فروشگاه تخصصی فیبر نوری و شبکه-امن باش

وظیفه پچ پنل مرتب سازی اتاق سرور و ساماندهی کابل های شبکه می باشد. انواع مختلفی از پچ پنل موچود می باشد، با وجود اینکه همه آنها تقریباً یکسان به نظر می رسند. فیبر نوری زمانی استفاده می شود که به ارتباط بین مسافت های بیش از 100 متر و پهنای باند زیاد نیاز است.