بنابراین فضای مورد استفاده کاملا پر می شود

ساختار بنا از نقوش تزیینی بکار رفته در صحن حرم الهام گرفته شده است به همین منظورهشت حیاط در درون پروژه، با ویژگی های خاص بر اساس نوع فعالیت وپوشش گیاهی بخصوص از طریق فضاهای عمومی به هم متصل شده است و امکان دسترسی نور و تهویه طبیعی در تمامی فضاهای داخلی آن فراهم است.در این پروژه نیز توجه به فضاهای ساخته نشده به چشم می خورد. در واقع بین فضاهای ساخته شده و ساخته نشده نوعی یکپارچگی خاص به چشم می خورد. افزودنی بتن به موادی گفته می شود که به جز آب، مصالح و سیمان هیدرولیکی می باشند و به صورت افزودنی هایی همچون مقاوم کننده فیبری و یا تفاله ای به عنوان بخشی از بتن و یا ملات و یا پوزولانها مورد استفاده قرار می گیرد و در جهت قرار دادن و بالا بردن خاصیت های بتن به منظور دستورالعمل های کاربردی در امر بتن و نیز با شرایط خاص مورد کاربرد قرار می گیرد. قرار گیری یک نورگیر بزرگ مرکزی و حرکت متنوع پله های برقی در اطراف آن ضمن ایجاد یکپارچگی در میان عملکردهای مختلف، حرکت بین طبقات را برای بازدید کنندگان به یک موضوع و تجربه خاص تبدیل کرده است.

مهم ترین کاربرد چسب بتن برای افزایش میزان چسبندگی بتن تازه برای چسبیدن به بتن قدیمی در پروژه های تعمیراتی است که میزان چسبندگی بتن را با سطح قدیمی بسیار افزایش می دهد. به طور کلی، تبدیل ایده به فرم بسیار مهم است و هر قدر توانایی متخصص طراحی معماری در این زمینه بیشتر باشد، نتیجه کار ایدهآلتر خواهد شد. در این بین معماری با هویت یکی از دغدغه های معماران است تا آسایش ساکنان محیط های مسکونی و شهری را فراهم آورند. پتانسیل طراحی ساختمان به مثابه یک نشانه شهری(Landmark) از اولین فرصتهایی بود که با توجه به قرارگیری پروژه در ورودی غربی شهر تهران و همجواری با بزرگراه همت در اختیار تیم طراحی قرار گرفت. یعنی همواره مورد توجه عموم قرار می گیرد پس زیبایی و چگونگی نما معرف هنر و کیفیت کار مهندسی نما است. افزودنی بتن در جهت اصلاح خصوصیات بتن و یا ملات و به منظور بهبود برای کار کردن با دست و یا برای اهداف اقتصادی و یا موارد دیگر همچون ذخیره انرژی مورد استفاده قرار می گیرد. روش طراحی عملگرا: جهت طراحی ساختمانهای مسکونی، برجها و بیمارستانها میتوان از این روش استفاده کرد.

برای نصب سرامیک و کاشی و سنگ بر روی سطوح سنگی ، کاشی ، سیمان ، بتن ، گچ ، درای وال ، ورق آزبست ، دیوار سرویسهای بهداشتی ، آشپزخانه ها ، نمایشگاه ها ، راه پله ها، لابی ها، راهروها ، اتاقهای بیمارستان ها. انواع گروت شیمی ساختمان بر پایه پودرهای مخصوص، مواد افزودنی مختلف و سیمان تولید می گردد. شیمی ساختمان تولید کننده چسب بتن و مواد آب بندی ، انواع چسب کاشی معمولی و ضد اسید ، انواع افزودنی های بتن ، انواع گروت ، ماستیک و نوار واتر استاپ، رنگ و پوشش های صنعتی می باشد. چسب سرامیک و کاشی شیمی ساختمان به صورت پودری و خمیری تولید می گردد. ساختار مولکولی و ترکیب شیمیایی گروت ها به گونه است، که پس از اجرا توان جذب نیروهای وارده را دارد. به گفته مهندس مجیدی پس از هاشور زدن فضاهای ساخته شده درپلان چند ساختمان قدیمی این نکته مشخص گردید که حتی در میان فضاهای ساخته شده باز فضاهای ساخته نشده مشاهده می شود. این روش باعث توجه به الگوهای قدیمی در شهرهای سنتی مانند یزد گردید. بعد از تحقیقات این تیم طراحی نکته ای جالب، جلب توجه می کرد. ورودی خودرو و مراجعه کننده و موقعیت قرارگیری این مجموعه با توجه به اضافه کردن رویکرد تفریحی به این مجموعه از بهترین اقدامات طراحی این مرکز می باشد.

الگوهای ذکر شده علاوه بر فضاهای مسکونی در فضاهای اداری نیز قابل اجراست مثل فضاهای گردهم آیی کارکنان و مراجعین. سپس، بر اساس ارزیابیهای انجام شده، خلاصهای جامع تهیه میشود. ایده را می توان تصاویر ذهنی دانست که با اندیشیدن، تکامل و یا از طریق مشاهدات و تجزیه و تحلیلهای ذهن خلق میشود. این عناصر مختلف میتواند تفکرات، تصورات و مشاهدات باشند. حیات به معنی زندگی که میتواند شروعی جدید در ایجاد الگوهایی برای بهتر کردن شرایط موجود باشد. بدون شک تراکم جمعیتی حاصل از شیوه جدید زندگی شهری بر تمام جنبه های حیات ساکنین کلان شهرها تاثیر گذاشته است. تغییرات برای زندگی امروزی ضروری اند و معماری پویا و متحرک پاسخی است به نیازهای جدید بشر. مجموعه در تقاطع خیابان های جمهوری اسلامی و حافظ به عنوان یک مولفه مهم شهریدر میان بورس کالاهایی نظیر موبایل، لوازم صوتی و تصویری، لوازم خانگی، کامپیوتر و لوازم جانبی واقع شده است. به عنوان مثال از گروت برای نصب ریل ماشین آلات استفاده می شود. استفاده از ملات ضد اسید در محیط های صنعتی برای نصب و بند کشی کاشی ها بسیار مهم است.

نقشههای اولیه فاز یک شامل پلانها و مقاطع طراحی معماری، ترسیم مقاطع و غیره میباشد. طراحی معماری ساختمان (به انگلیسی: Architectural design of the building) تلفیقی از زیباییشناسی و هنر با علم و مهندسی است که با در نظر گرفتن ارزشهای خاصی، کالبد یک ساختمان را خلق میکند. شرکت شیمی ساختمان تولید کننده برتر انواع گروت آماده مصرف و مواد لازم برای ساخت گروت است. پس از تصویب طرح، اجازه ساخت و ساز بر اساس طراحی معماری صورت گرفته صادر خواهد شد. بطورمثال در پروژه مسکونی اصطلک واقع در لواسان برای زمینی که دارای مساحت ۱۸۰۰ مترمربع بود پس از طراحی ۲۴۰۰ مترمربع فضای سبز در نظر گرفته شد. از نگاه این معمار موفق، معماری زمانی اتفاق می افتد که بخواهیم تغییری ایجاد کنیم در غیر اینصورت عمل ما تنها ساختمان سازی تلقی خواهد شد. ما در سایه تلاش همکارانمان در واحد تحقیق و توسعه توانسته ایم ترکیبات کاملا موثری را ایجاد و تولید نماییم. محصولات ما در این دسته، شامل گروت آماده مصرف ، پودر منبسط کننده ، گروت اپوکسی و ملات ها می باشد. ما در ادامه به توضیح گروت و انواع سیمانی و اپوکسی و پلیمری آن خواهیم پرداخت.

در ادامه توضیح مختصریدر مورد انواع گروتهای تولیدی شیمی ساختمان می دهید. گروت شیمی ساختمان یکی از محصولات مورد استفاده در ساخت و ساز می باشد. از دیگر کاربردهای گروت استفاده در زیر صفحه ستون ها ، برینگ پل ها، ریل ها می باشد. پس از تأیید کانسپت اولیه از سوی کارفرما، کارهای طراحی اصلی و جزئیات پلان آغاز میگردد. تغییرات و پلان نهایی پروژه میبایست مطابق با آخرین مقررات ملی ساختمان اجرا شده و به پیمانکار ارائه شود. پس از بررسی فایل و شرح خدمات درخواستی شما، با شما تماس خواهیم گرفت. از افزودنی های بتن در مواردی چون نسبت کم آب و همچنین افزایش زمان گیرش بتن برای انتقال بتن در در فواصل طولانی استفاده می شود. عدم استفاده از ملات های ضد اسید برای نصب باعث خسارات زیادی می شود. از اواسط سال ۱۳۵۷ بعلت انقلاب و تغییر در روش وسیاستهای روز و آغاز جنگ ایران و عراق قسمت اعظم پروژه های بزرگ متوقف و از طرفی عدم اختصاص ارز برای تامین مواد اولیه (بعلت عدم ضرورت و کالاهای غیر اساسی) بخش شیمی ساختمان شرکت با کاهش تولید مواجه و لذا در تولید مواد شیمیایی نساجی بعلت ضرورت و کالای اساسی رشد چشمگیری حاصل نمود. بدین ترتیب علاوه بر درآمدزایی و رونق مستمر فعالیتها موجب کارآزمودگی بخش اجرا و تولید گردید.

در این کانسپت سلیقه و نیاز کارفرما و همچنین مقررات شهرداری و دیگر نهادهای مربوطه در نظر گرفته شده است. در تولید این محصولات سعی شده است که تمامی موارد مورد نیاز لحاظ گردد. یکی از چهره های شاخص معماری که طی سال های اخیر به این دغدغه مهم توجه کرده است،مهندس محمد مجیدی است. چسب سیمان سفید از تراوش آب جلوگیری کرده و مانع تفکیک دانه های ریز و درشت می شود و برای آب بندی بتن بکار می رود. اسیدهای محیط های صنعتی با ایجاد خوردگی در ملات های معمولی به زیر کاشی ها نفوذ کرده و باعث لق شدن ، شکستگی کاشی و در بعضی موارد ایجاد بوی نامطبوع در محیط می گردد. مجتمع چارسو با طراحی بروز، زیبا و حجمی گسترده، از بهترین نمونه های معماری ساخته شده در ایران می باشد. گروت از محصول مصرفی متشکله از آب ، سیمان ، ماسه و افزودنی های متداول دیگر است.

نیروی وارده به گروت اجرا شده به بخش زیر کار منتقل می شود. طرحی که نتیجۀ کار طراح و کارفرما است، برای دریافت مجوز به سازمانهای مربوطه ارجاع داده میشود. همانند یک نقاشی که زایده افکار و احساسات طراح است. معماری همیشه پیرو قواعد و اصول قطعی شناخته شده است و رابطه ای محکم و ناگسستنی با فرهنگ و همچنین ارزش ها و الگوهای رفتاری جامعه دارد. اگر سازه های بتنی دچار آسیب دیدگی سطحی و عمقی شده باشند با چسب بتون می توان آنها را ترمیم نمود و به عنوان ترمیم کننده بتن استفاده کرد. بنابراین فضای مورد استفاده کاملا پر می شود. ساخت یک ساختمان تاثیر مستقیم بر اطراف آن دارد و ارتباط بین اثر و اطراف می تواند طراح را در خلق فضای معماری راهنمایی کند. نما در هر ساختمان جزئی از فضای شهری است که زیبایی آن بر سایر فضاهای عمومی تاثیر می گذارد پس هیچ ساختمانی منزوی نبوده و عنصری از یک جامعه است.

انتخاب مصالح خوب و با کیفیت ، درک کلی از مقیاس و بافت نما ، همچنین حفظ تعادل و توازن بصری از اصول اساسی طراحی نما است. از اواسط ده ۶۰ فعالیتهای ساختمانی در کلیه قسمتها آغاز و متعاقب آن کارخانجات تولید مصالح ساختمانی تجدید حیات نموده و در پی آن شرکت شیمی ساختمان توانست گام بزرگی برداشته بطوریکه در حال حاضر در پروژه های بزرگ عمرانی مشارکت و فعالیت قابل قبول داشته است. فعالیت مستمر آزمایشگاه های شیمی ساختمان باعث بهبود کیفی محصولات و دستیابی به ترکیبات جدید و موثرتر شده است. واین موضوع برای تیم طراحی دستمایه ای جهت تجربه الگوهای جدید بوده است. به طور کلی، دقت لازم در این مرحله کمک میکند تا از دوباره کاریهایی که ممکن است به دلیل وجود خطا در مرحلۀ بعد رخ دهد، پیشگیری شود. در اصل فضای ساخته شده اعتبار خود را از فضای ساخته نشده کسب می کند و این همان چیزی است که فضا را باارزش میکند. موارد دیگری نیز باید در نظر گرفته شود که در ادامه بیان شده است. همه طرحهایی که در این مرحله تولید میشود، میبایست با کارفرما به اشتراک گذاشته شود تا نظر او نیز در صورت امکان، در طرحها پیادهسازی شده و تغییرات لازم اعمال شود.

از دیگر موارد کاربرد چسب بتن جهت آب بندی بتن مخازن، استخر های بتنی، ترمیم آسیب دیدگی بتن یا اغلب سازه های بتنی مانند کانال های آب، کف سالن های صنعتی، باند فرودگاه ها، سد ها، پایه پل ها و ستون ها. از موارد مهمی که در زمان طراحی معماری پارکینگ های طبقاتی میبایست لحاظ شود، هندسه پارکینگ است. به همین جهت شناخت خصوصیات افزودنی های بتن و همچنین اطلاع از قیمت و هزینه افزودنی های بتن برای انتخاب بهترین و مناسب ترین و کاربردی ترین افزودنی بتن در امر کار با بتن برای یک مهندس سازه امری مهم و ضروری است. جانمایی پروژه با ساختاری خطی در جداره شمالی به منظور ایجاد چشم اندازهای متنوع و در جداره غربی، در تعامل با مرکز خرید مجاور صورت گرفت. آنچه که این ایده را حتی برای سازندگان جذاب می کند توجیه اقتصادی برای ایجاد محوطه ای باز در بین فضاهای ساخته شده است. از بدو امر بعلت عدم شناخت سازندگان ساختمان مصرف مواد شیمیایی شاختمان در ساختمانهای معمولی کاربری چندانی نداشت ولذا عمده فعالیت ما در پروژه های بزرگ صنعتی و صنایع نظامی بود.عدم وجود پرسنل اجرایی ماهر جهت بکارگیری محصولات در پروژهای فوق باعث گردید که در امر پرورش و آموزش نیروهای ماهر برنامه ریزی نموده بطوریکه برای جلب رضایت مدیران پروژه ها در بیشتر موارد بعنوان پیمانکار و مجری محصولات مشارکت مستقیم نمودیم.

کانسپت در لغت به معنای مفهوم، تصور کلی و فکر است. از ویژگی های طراحی این بنا خوانایی ، تامین استانداردهایی فراتر از ضوابط موجود ، سهولت دسترسی و جابجایی داخل مجموعه است. طی این مسیر، گزارشی از نتیجه مطالعات منطقهای، ارزیابی هزینههای ضمنی و استراتژیهایی برای توسعه طرح ارائه میگردد. شیمی ساختمان از سال ۱۳۵۱ شمسی (۱۹۷۲ میلادی) فعالیت خود را آغاز نمود. فعالیتها تا اواخر سال ۱۳۵۶(۱۹۷۸ میلادی) ادامه یافت. هرقدر این طلاعات جمع آوری شده کاملتر باشد، مراحل بعدی بهتر پیش خواهد رفت. این ایده های خلاقانه امروز تنها دیگر یک ایده نیست وتبدیل به الگوهایی برای خلق فضاهای بهترگردیده اند. رایجترین راه شکل دادن به یک تصور یا مفهوم (concept) مقایسه است؛ مقایسۀ روابط عینی بین اشیا. وقتی که فضا به واسطۀ عناصر تشکیل دهندۀ فرم، حبس شده، محصور میشوند، شکل میگیرند و در نهایت سازماندهی میشوند، معماری به وجود میآید. چیزی که حس تعلق را در ساکنین این بناها زنده خواهد کرد.

توجه به فضاهای خالی ایجاد شده درخانه های بومی و قدیمی حاکی از توجه سازندگان به فضای ساخته نشده بوده است. معماری ساختمان، هنر و دانش توسعه یک طرح خوب و مهارت به ثمر رساندن آن طرح در قالب یک ساختمان واقعی است. برای ساخت یک بنا مهارت به تنهایی کافی نیست و در کنار مهارت این شجاعت است که تغییر را ایجاد خواهد کرد، شجاعتی که نیازمند تغییر وضع موجود و ایجاد فردایی بهتر است. همانطور که گفته شد، فاز یک مربوط به بررسیهای زمینشناختی است که تحت عنوان ژئوتکنیک یاد میشود. تصوراستفاده از حیاطی اختصاصی در طبقه شانزدهم یک ساختمان می تواند برای هر کسی شگفت انگیز باشد.این ایده توسط مهندس مجیدی عنوان حیات آپارتمان گرفت. آپارتمان هایی امروزی در ترکیب با فضای خانه های حیاط دار قدیمی. در بررسیهای ژئوتکنیک، با بررسی خاک و گسلهای منطقه، میزان استحکام و مقاومت زمین برای ساخت یک سازه تعیین میشود. ساخت دهانه مناسب و همچنین تعداد ورودیها و خروجیها مهم است. یکی از دیدگاه های منحصر به فرد در ایده های مهندس مجیدی ایجاد فضاهایی مانند حیاط در ارتفاع است. منظور از هندسه پارکینگ، اندازه، ارتفاع و شعاع چرخش خودرو در پارکینگ میباشد.

طراحی فنی سازه، یک دید کلی از میزان هزینهها و ظاهر و ساختار کلی سازه ساختمان ارائه سایت senaghsh میدهد. فرم همراه با فضا، واقعیت معماری را تشکیل میدهد. گروت های تولیدی با دانه بندی شن سیلیسی از یک میلیمتر تا 14 میلیمتر تولید می شود. مقاوم و ماندگاری چسب کاشی و سرامیک شیمی ساختمان بالاتر از استانداردهای ایران و حتی اروپاست. شیمی ساختمان تولید کننده برتر انواع چسب کاشی و سرامیک معمولی و ضد اسید می باشد. عمده مصرف چسب بتن آب بندی در استخر، سر ستون، فونداسیون، ضد آب کردن چسب های کاشی خمیری و پودری و چسب های سنگ آنتیک جهت استفاده در سرویس های بهداشتی، ملات های سیمانی، نمای ساختمان، آب نما، نماهای بارانگیر، چاله آسانسور، انواع سقف (سیمانی، سنگی، آجری، سفالی، ایرانیت سیمانی و…)، محوطه سازی، ساخت و آب بندی انواع بلوک، جداول، موزاییک و تمامی سازه هایی که در مجاورت مستقیم با آب، رطوبت، عوامل جوی و UV خورشیدی هستند استفاده می شوند و بهترین جایگزین برای مواد نفتی، قیر و گونی، ایزوگام و پوشش های قدیمی است. همچنین از گروت برای پر کردن فضاهای لایه لایه شده و یا خرد شده استفاده می شود. ایننوع از درهم تنیدگی سنجیده در اغلب پروژه های ایشان به چشم می خورد.

با استفاده از گروت می توان اتصال پایداری بین ملات و گروت و سازه ایجاد کرد. خدمات افزودنی بتن به منظور اصلاح ویژگی های بتن و در جهت دستیابی به استفاده درست و کارآمد استفاده می شود. یکی از افزودنی های پر اهمیت صنعت بتن، چسب بتن است. تهیه گزارش مختصر و بعد از آن تعیین یک استراتژی مناسب برای هر پروژه، مستلزم جمعآوری یک سری اطلاعات است. مطابقت نقشههای فاز دو معماری با نقشههای سازه (طراحی سازه) و نقشههای تأسیسات (طراحی تأسیسات مکانیکی و برقی) از الزامات فاز دو معماری است. فرم یکی از مقولههای اساسی در معماری است که به جنبههای صوری اشاره دارد. از این رو گروت همانند ملات تعمیراتی می باشد. ملات و گروت موجب مقاومت های مطمئن و مطلوبی می شود. فاز دو: ارائه نقشه های طراحی شدۀ نهایی با جزئیات. بنابراین، ممکن است طراح در رسیدن به توافق با مشتری، چندین استراتژی ارائه دهد.

توجه به فضاهای ساخته نشده و ایجاد حیاط در ارتفاع ایده ای نوین برای ایجاد خلاقیت و آسایش در محیط های مسکونی ، اداری و شهری است. تلاش های زیادی جهت تامین فضاهای باز خصوصی کافی برای واحدهای آپارتمانی صورت گرفته است.اختصاص دادن فضایی با ارتفاع بلند تر و عمیق تر تراس را به فضایی فراخ که احساس نشاط یک حیاط را به دنبال دارد تبدیل می کند. نتیجه روند طراحی، فرمی بود که با پس زمینه ای از رشته کوه های البرز، علاوه بر ایفای نقش نشانه شهری، مانند دروازه ای برای مجموعه هزار و یک شهر در بدو ورود عمل میکند. طی این فرایندها، مهندس معمار مجموعهای از دستورالعملها، الگوها و مدلها را دنبال کرده، اجرا میکنند و در نهایت به یک طرح کلی میرسند. اصلی ترین عاملی که می تواند در تبدیل یک تراس به حیاط اثرگذار باشد وجود یک منظره دلپذیر و گسترده است. توازن بین طراحی و محیط اطراف و کمترین مداخله بر محیط طبیعی اطراف راه حلی برای خلق آثار هویت گرا است و رسیدن به این خواسته ها نیازمند تلاش برای شناخت ماهیت معماری و طبیعت مواد و آموزش این هر دو شناخت است.