اهمیت نقش بنیادین بانوان در خانواده و رشد و آگاهی اجتماعی جامعه

رئیس دانشگاه معین استان اردبیل با بیان اینکه با نگاه به زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) می ‌توانیم به نقش بنیادین وی در خانواده و رشد و آگاهی اجتماعی جامعه پی ببریم، تاکید کرد: امروز بانوان ما در عرصه های مختلف حضور دارند و با توجه به بحث عفاف و حجاب در عرصه های مختلف از جمله عرصه های علمی و ورزشی افتخارآفرینی می کنند.

محمد علمداری فر مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل نیز گفت: طبق بررسی ها و آسیب شناسی های انجام شده به این نتیجه رسیده ایم که نگاه جوانان باید به خارج از کشور عوض شود و واقعیت ها را مشاهده نمایند.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی حفظ کرامت بانوان، توجه ویژه به آنان و حضور بانوان در عرصه های علمی، اشتغال و کارآفرینی، ورزش، قدرت و تصمیم‌گیری را از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی عنوان و تصریح کرد: ما با مطالعه تاریخ آشکارا می بینیم که در دوران نظام شاهنشاهی بانوان ما جایگاه مطلوبی نداشتند و جایگاه و ارزشی که امروز بانوان ما دارند در سایه انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در دیدارهای خود با بانوان جامعه اسلامی را در موضوع زن، در جایگاه مطالبه ‌گر در برابر غرب معرفی کرده اند، تصریح کرد: ما نیز به عنوان جامعه دانشگاهی وظیفه داریم تا در راستای تبیین مبانی اسلام و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی که مدنظر مقام معظم رهبری نیز می باشد، نگاه عادلانه اسلام به زن در عرصه ‌های مختلف و جایگاه زن در انقلاب اسلامی را به دانشجویان و جوانان بازگو کنیم.

  ساخت بزرگترین مجموعه گردشگری جنوب کشور با ۹ هزار میلیارد ریال سرمایه‌ در یاسوج آغاز شد

گفتنی است در ادامه فاطمه شجاعی کارشناس زنان و خانواده برنامه جهان آرا، رزانا نجیبیان از برزیل،  شاهناز گاسانوا از گرجستان، گولجان کیوانچ از ترکیه و  تهمینه مختاراوا از روسیه در خصوص شعار زن، زندگی، آزادگی به ارائه بیانات خود پرداختند.

ایسنا/اردبیل رئیس دانشگاه محقق اردبیلی به اهمیت نقش بنیادین بانوان در خانواده و رشد و آگاهی اجتماعی جامعه تاکید کرد.

اسماعیل چمنی ۲۱ تیر در میزگرد تخصصی بین المللی« زن، زندگی، آزادگی» در دانشگاه محقق اردبیلی با بیان اینکه زن، زندگی، آزادگی شعاری برگرفته از اسلام و سیره حضرت فاطمه زهرا(س) است که این بانو را یک زن آزاده برای تمام عصرها معرفی می‌کند، گفت: بانوان ایرانی نیز همواره با ارادت قلبی به ایشان، در صف مبارزه با نقشه ‌های دشمنان بوده‌ و در این روزگار پرتلاطم خود را سپر بی ‌سلیقگی‌ ها و بدفهمی ‌ها کرده ‌اند.

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان اردبیل با تاکید بر اینکه یک دانشجو باید بداند دستورات اسلام بر اساس فطرت پاک انسان ها بوده و دستورات غرب بر اساس غرایض انسان ها، ادامه داد: بی حجابی نماد پیروی از فرهنگ غیرخودی بوده و حجاب زدایی یک توطئه سازمان یافته است.

انتهای پیام

منبع: https://www.isna.ir/news/1402042214048/%D8%A7%D9%87%D9%85%DB%8C%D8%AA-%D9%86%D9%82%D8%B4-%D8%A8%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D9%88-%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D9%88-%D8%A2%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C-%D8%A7%D8%AC%D8%AA%D9%85%D8%A7%D8%B9%DB%8C-%D8%AC%D8%A7%D9%85%D8%B9%D9%87

وی با مقایسه وضعیت سواد و جایگاه بانوان در دوران قبل و بعد از انقلاب، خاطرنشان کرد: در نظام اسلامی زن نقش پایه و اساسی را در خانواده ایفا کرده و به تبع آن نقش مهمی در رشد اخلاقی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی جامعه دارد.

وی با بیان اینکه قوانین کشورهای مختلف نسبت به پوشش باید در میان جوانان تبیین شود، افزود: باید بدانیم که نتیجه شعار زن، زندگی، آزادی در غرب چه بوده است.

  چهره‌های ادبی و سینمایی به تماشای «در هوای بی‌چگونگی» رفتند

وی با بیان اینکه در حوادث و اغتشاشات سال گذشته دشمن با استفاده از شعار زن، زندگی، آزادی و به کار بردن تمام ظرفیت خود تلاش کرد تا با استفاده ابزاری از دختران عزیز ما ضربه ای به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وارد کند، افزود: همین دشمنان در محاسبات خود هویت زن ایرانی را در نظر نگرفته بودند، زنانی که به آزاده‌ ترین زن هستی یعنی حضرت فاطمه زهرا(س) اقتدا می ‌کنند و آزادگی را بر تعبیرهای دیگر آزادی ترجیح می ‌دهند.