از 0 تا 100 چک لیست ساختمان ، چک لیست نظارت ، اجرا ، طراحی

این بلوک روی یک کوچه باریک در نزدیکی ساختمان های دیگر با ارتفاعات و مصالح مختلف قرارگرفته است، بنابراین معماران مسئول علی دهقانی، علی سلطانی و عاطفه کرباسی تصمیم گرفتند تا نمای بیرونی ساده و مهارشده ای را برای آن طراحی کنند. چک لیست ساختمان می تواند از جهات مختلف به بهینه سازی و سازماندهی یک پروژه کمک کند و اطلاعات خاصی از فعالیت ها و مراحل پروژه شما را به تفصیل شرح می دهد. این فایل مجموعه چک لیست ساختمان شرح عمده فعالیتهایی است که به زبان ساده و قابل فهم و در قالب فرمهایی WORD کاربردی برای کلیه عوامل کارگاهی- از کارگران ساده گرفته تا استاد کار در بخش نظارت و اجرا و نیز تکنیسین ها و مهندسین ناظر در بخش نظارت- طراحی و ارایه گردیده. این پل دارای یک سازه خرپایی بزرگ از استیل و فولادی است که به آن ظاهری سنگین در خط افق می دهد. دفاتر شخصی: این محیط به طور کامل توسط دیوار محصور و جداسازی شده و فضایی است که یک یا دو نفر میتوانند از آن استفاده نمایند.

این خانه با نام شریفی ها نامیده شده است که برگرفته از نام خانوادگی مشتریان پروژه می باشد. مشتری بودجه متوسطی برای این پروژه داشت، بنابراین معماران تصمیم گرفتند برای دستیابی به اثر دلخواه از نوعی آجر خشت محلی استفاده کنند و از کارگران محلی استفاده کنند. اتاق های چرخان در این خانه به حداکثر استفاده از سازه در هنگام تغییرات دمایی محلی کمک می کنند و برای ایجاد اتاق های باز تابستانی به سمت بیرون می چرخد و در هوای سرد می توانند به سمت داخل بچرخند. استودیوی مستقر در تهران افزود: “امروزه دستیابی به باغ ها و کاخ های بزرگ قدیمی واقعاً دشوار است، زیرا همه آن ها در ۵۰ سال گذشته ناپدیدشده و به آپارتمان های مدرن تبدیل شده اند. این پروژه با استفاده مجدد از ضایعات سنگی برای دیوارهای خارجی و برخی دیوارهای داخلی، ناکارآمدی دستگاه های سنتی برش سنگ را به مزیتی اقتصادی و زیست محیطی تبدیل می کند و منجر به بازیافت روزافزون سنگ توسط سازندگان محلی شده است. درنتیجه، تخصص ما برای تبدیل یک نمای دوبعدی به سه بعدی ضروری شد. تراس ها باید با نرده های تاشو طراحی شوند که به محض چرخاندن غلاف ها به سمت بالا یا پایین خم شوند تا بتوانند نمای قابل تغییری را ایجاد کنند.

این پروژه زمینه را برای نسل جدیدی از معماران جوان فراهم می کند تا در داخل و خارج از کشور کار پیدا کنند. بهتر است به منظور کاهش مزاحمت، این قسمت در یک محیط محصور شده قرار بگیرد. روکش آجری که از بالای پنجره های طبقه همکف امتدادیافته و به سمت خیابان ادامه می یابد، یک سطح قابل دسترسی را تشکیل می دهد. نام این بنا برگرفته از پارچه دستباف سنتی ایرانی بنام ترمه می باشد که تداعی کننده فرم موج گونه این ساختمان می باشد. این فرم و شکل برای مردم بسیار آشنا است، زیرا منشأ این اشکال معادن سنگ است و به همین دلیل حتی یک قطعه معماری معاصر نیز می توانست به راحتی با آن ها سازگار گردد. سطح گرانیتی مضرس در داخل نیز در برخی از دیوارها ادامه می یابد تا ارتباط بصری بین فضای داخلی و خارجی ایجاد شود. در پاسخ، طراحی استودیوی براکت، یک خانه خانوادگی را که توسط از تخته های چوبی پوشانده شده است، طراحی کرده است. این موضوع منجر به تجاربی غیراستاندارد از فضای داخلی می شود. فنآوری، تا چه اندازه معماری فضای ادارای با ابزار فنآوری ﺋیشرفته و یا فنآوری اولیه مجهز است.

در داخل بنا، اتاق ها به دو بلوک تقسیم شده اند – یکی در قسمت جلویی و دیگری در قسمت پشتی – خلأ مرکزی بین آن ها برای اطمینان از جریان خوب نور در طول خانه در هنگام بسته شدن اتاق ها در نمای جلو سازه می باشد. راه پله با یک نورگیر بزرگ از بالا روشن می شود و نور کافی را دریافت می کند. بلوک بتنی به طور نامنظم بر روی هم انباشته شده است به گونه ای که هرکدام از آن ها یک طره را تشکیل می دهند – تکنیکی که همچنان محبوبیت دارد، همان طور که توسط پروژه هایی مانند “دهکده عمودی ” در سنگاپور نیز استفاده شده است. استودیوی طراحی براکت در سال ۲۰۰۶ توسط معمار شروین حسینی تأسیس شد. این تیم اضافه کرد: “بخش های ذوزنقه ای سقف به گونه ای طراحی شده اند که متناسب با انحنای سطح داخلی سقف باشد تا از هرگونه گچ کاری اضافی جلوگیری شود. اندازه و مقیاس، معماری فضا تا چه اندازه زیربنای قابل استفاده و متناسب با ابعاد انسانی فراهم می کند. موقعیت آپارتمان خیابان را از یک باغ با راه شنی در عقب آن جدا می کند، جایی که خطور ریلی بازیافت شده به عنوان پله های سنگی برای بستر کشاورزی و یک استخر عمل می کنند.

سلول یا محفظه: این محیط جهت انجام کارهای محرمانه و آرام اجرا شده است. و به عنوان مبنایی علمی ـ تجربی و حقوقی جهت کنترل فعالیتهای با اهمیت و ثبت کنترلها و خطاهای احتمالی و نیز اندازه گیریهای صورت گرفته در زمان وقوع فعـالیت بـرای کلیه کارفرمایان- پیمانکاران و مهندسین مشاور در فعالیتهای کارگاهی و آموزش بخش ساختمان قابل استفاده می باشد. تعریف مجدد سقف شیب دار، باکمی اغراق، باعث می شود تجربیات متناقض فضایی در لحظه های مختلف داخلی ظهور کنند. مهدی زاده گفت: “من سقف را به عنوان راه پله توصیف نمی کنم زیرا پله ها عناصری تکراری هستند، اما این المان ها هرچند که شکل آن موج مانند است، دارای سناریوها، پویایی ها و کیفیت های مختلفی برای افرادی که از آن بالا می روند، می باشد. ساختمان شش طبقه اندرزگو در هر طبقه خود یک واحد آپارتمان دارد و به گونه ای طراحی شده که امکان زندگی آرام و آسوده را در محله ای شلوغ که با انواع مختلفی از ساختمان با مصالح و ارتفاعات گوناگون پرشده است، فراهم می کند. اتاقک: به محیطی گفته میشود که یک یا دو ایستگاه کار را در خود جای داده است و به وسیلهی صفحات عمودی جدا کننده با محیط پیرامونی خود جداسازی میشود.

بالکن های عمیق با جعبه های گل کوچک، به صورت فضای سبزی است که نمای پشتی ساختمان را پوشش می دهد و با استفاده از آب باران که در مخازن روی بام ذخیره می شود، سایت senaghsh آبیاری می شوند. یکی از اتاق خواب ها به یک بالکن خصوصی کوچک دسترسی دارد و یک باغچه نیز در پشت بام وجود دارد. عراقیان که تازه ۲۶ سال داشت در هنگام طراحی این پل توضیح داد: “از همان ابتدا، مفهوم این طراحی ایجاد یک ساختار فضایی بزرگ بود تا بتواند یک فضای معماری را ایجاد کند، درعین حال هم زمان به صورت یک سازه نیز عمل کند. کف های چوبی بکار رفته در قسمت داخلی و مطابق با سطح تراس هستند و همچنین چندتخته چوب نیز دیوارها را پوشانده است. این تیم گفت: “قسمتی از جعبه ها که رو به دشت می باشد دارای پنجره های کف تا سقف با نمای پانوراما می باشد. در بالای زمین، یک محوطه سه متری با استخری کم عمق با کف شیشه ای وجود دارد که نور موردنیاز را به فضای زیرزمین می بخشد. تغابنی که نقشه ها را ۱۶ بار برای مشتری مجدداً طراحی نمود، اظهار داشت:” مانند بسیاری از نقشه های شهری، عرض این نقشه در مقایسه با عمق آن بسیار باریک است.

داخل، هر یک از آن ها شامل دو اتاق خواب بزرگ، استخر سرپوشیده و سونای روکش شده با چوب است. در حین نظارت و اجرا هر چقدر هم حرفه ای و کار کشته باشید احتمال دارد یک سری از اطلاعات شما از یادتون بره با این مجموعه چک لیست ساختمان کل زندگی مهندسی خودتان را بیمه کنید این یک شعار نیست بلکه واقعیت هست. مراکز پرداخت کاغذ که در بر گیرندهی دستگاههای فتوکپی، چا پگرها و نمابرها میباشد. چک لیست ساختمان مجموعه ای از موارد یا فعالیت هایی است که یک سایت مسئول باید آنها را تأیید، بررسی و بازرسی کند تا از پیشرفت سیستماتیک یک پروژه اطمینان حاصل کند. این لیست، تامین کنندگان موجود و جدید درگیر در پروژه را نشان می دهد، که بررسی اینکه آیا تامین کننده ای برای سرویس فعلی مورد نیاز وجود دارد یا خیر را آسان می کند. مجموعه چک لیست ساختمان شامل ۱۱۰ فایل با فرمت قابل ویرایش (Word) می باشد که لیست عناوین آن در زیر آمده است. سایر ساختمان های برجسته که رویکردی مشابه برای ارائه حریم خصوصی و ایجاد سایه در ساختمان دارند، شامل یک مهمانخانه ویتنامی پوشیده از کرکره های چندرنگ و یک بلوک آپارتمان سائوپائولو است که با پانل های سوراخ دار تاشو می توان آن را باز یا بسته کرد.

در پی برداشته شدن تحریم های اقتصادی بین المللی، معماری نوآورانه معاصر در ایران رونق گرفته است، نمونه های اخیر آن، شامل یک ساختمان آپارتمانی در تهران با نمای چوبی تخته سنگی که توسط قاب های پنجره ای منقطع شده و یک خانه شخصی متشکل از سه حجم انباشته با زاویه دید متفاوت، می باشد. چشم انداز معماری معاصر ایران در آستانه رونق قرارگرفته است. این ساختمان در نظر دارد با ناظران بیرونی ارتباط برقرار کند. آن ها گفتند: “ما می خواستیم نمای تخت سازه دارای بافت باشد، بنابراین خیلی یکنواخت به نظر نمی رسید. استودیوی CAAT گفت: “هدف اصلی این طراحی اصلاح یک نوع از گونه شناختی ساختمان های مسکونی در این منطقه بود که در آن شیوه زندگی و طبقه اجتماعی جمعیت در نظر گرفته می شد. برای ایجاد یک فضای پناهگاه مانند در قسمت پشتی ساختمان، با یک ورودی تیز و تیز چشمگیر، شکل این سازه به گونه ای است که گویا از وسط به دونیم تقسیم شده است. این خانه در اصفهان به جای نورگیر و کرکره، دارای پنجره های پوشیده از همان تخته های چوبی است که بقیه خانه را می پوشانند و باعث می شوند که بازشوها وقتی که بسته هستند، تقریباً نامرئی باشند.

مردم می توانند مانند یک فضای عمومی کوچک، روی آن نشسته یا بازی کنند. ستون های چند شاخه، به گونه ای طراحی شده اند که مانند درختان هستند و تکیه گاهی برای سازه می باشند. این دفتر و بازارچه در شهر همدان واقع می باشد و دارای نمای آجری است، از بیرون شکلی موجی مانند در سقف ایجاد می کند که عموم مردم بتوانند از آن بالا بروند و روی آن بنشینند. طبقه همکف شامل یک پارکینگ و قسمت مربوط به سرایدار است، درحالی که دوطبقه دیگر دارای فضاهای مشترک هستند که شامل آشپزخانه، اتاق غذاخوری و فضای نشیمن در طبقه اول و یک اتاق تلویزیون و آشپزخانه کوچک تر در طبقه دوم می باشد. کاظمیان فرد با ایجاد یک ملک تجاری که شامل مغازه ها، دفاتر و پارکینگ است، نمایه ای را طراحی کرد که انواع مواد و مصالح، بازشوها و سطوح شفاف را در هم می آمیزند. با ایجاد شکافی در مرکز ساختمان، معماران توانستند یک تراس بزرگ با یک استخر کوچک در مرکز ساختمان را فراهم کنند. به همین ترتیب، دفتر کار و اتاق صبحانه می توانند شکل ظاهری خود را مطابق خواسته های ساکنان خود تغییر دهند.

این معماران گفتند: “این پاسیوهای شیشه ای می تواند محلی برای نگهداری گیاهان مورداستفاده قرار گیرد و همچنین می تواند مکان مناسبی برای نشستن، سیگار کشیدن یا باربیکیو باشد. این تیم گفتند: “ماژول های آجر بر اساس الگوی هندسه ایرانی طراحی شده اند؛ هر ماژول به عملکرد فضای پشت آن، وابسته بود. راه پله تا یک تراس پشت بامی برای افراد مقیم دفتر کار ادامه می یابد. استخر شنا دورتادور پله در پشت پنجره ای در پایین ترین طبقه ساختمان، در کنار سونا و یک فضای بار قرارگرفته است. کرکره های چوبی را می توان در سرتاسر پنجره هایی به سبک لانه کبوتری در این آپارتمان کشید تا ظاهری یکنواخت تر داشته باشد. پروژه های اخیر شامل خانه ای با اتاق های گردان، بزرگ ترین پل عابر پیاده، آپارتمان هایی با پنجره چوبی موج دار و یک بلوک مسکونی با آجرکاری پرده مانند است. به دنبال این پروژه و چندین پروژه جالب دیگر در تهران ازجمله بزرگ ترین پل عابر پیاده کشور و یک بلوک آپارتمانی با پنجره هایی به سبک لانه کبوتر، وجود دارند. آن ها افزودند: “بین سبک زندگی ساکنان و نوع ساخت وسازهای موجود در آن منطقه فاصله زیادی وجود دارد.

آن ها گفتند: “ما یک پوسته چوبی متحرکی را ایجاد کردیم، بر روی آن برش هایی وجود دارد که با نمای سنگی هماهنگ هستند. AbCT سنگ هایی را در اطراف هر طبقه از آپارتمان شماره یک که دارای پنج طبقه است، قرار داده. معماران ایرانی، خانه مشا را در یک زمین شیب دار و رو به دامنه کوه البرز، برای یک مهندس سازه و خانواده اش طراحی نموده اند. روبروی آن، آشپزخانه در کنار گاراژ قرار دارد که امکان دسترسی از طرف مقابل را پیدا می کند. راه پله ای وسیع در جلوی ساختمان به سمت ورودی آن منتهی می شود و تغییر سطح بین دو طرف سایت را نشان می دهد. این امر ترکیبی از ساختمان های ناهمگن را با سبک ها، ارتفاعات و تراکم های مختلف ایجاد کرده است. ورودی اصلی این اقامتگاه در طبقه فوقانی قرار دارد که یک جاده دسترسی از کنار تپه عبور می کند، اما از طریق پله های واقع در قسمت های پایین تر سایت نیز می توان به آن دسترسی داشت. مکان، تا چه اندازه فضای اداری در دسترس همگی یا تعدادی از کارکنان است.

ساختمان اداری سعادت آباد در سال ۲۰۱۵ به پایان رسید. “هر پنج طبقه فوقانی توسط نمای چوبی پوشانده شده که این نما در پنجره ها نیز امتداد دارد و به آسانی از ورود آفتاب ظهر به داخل بنا جلوگیری می کند. آن ها گفتند: “این پروژه نتیجه تلاش ما برای احیای میراث ازدست رفته و تفسیری جدید از مفهومی قدیمی است؛ که ما معتقدیم یکی از دلایل اصلی بحران فرهنگی که امروزه جامعه ما با آن درگیر است، نتیجه این تغییر ناگهانی در فضای زندگی است. از پانل های خورشیدی که در کنار سیستم برداشت آب باران در سقف سبز ساختمان صبا قرارگرفته اند، برای تولید انرژی موردنیاز برای روشنایی مناطق عمومی آپارتمان استفاده می شود. اکثر فضاهای نشیمن، در طبقه همکف قرار دارند، یک سالن در یک بخش و فضای ناهارخوری در طرف دیگر قرارگرفته اند. این بخش دارای دو اتاق خواب اضافی، فضای نشیمن، اتاق های تأسیسات و پارکینگ اختصاصی است. این سایت با دو خیابان هم مرز است و چندین بلوک آپارتمانی چندطبقه آن را محصور می کنند و این مسئله باعث می شود که حفظ حریم خصوصی برای مشتری مهم باشد. ” نمای جنوبی که رو به یک پارک محلی کوچک است، پیچیده تر از این دو است.

قوانین منطقه بندی محلی، مانع افزودن بالکن ها در قسمت جلوی ساختمان شده است، بنابراین معماران به جای آن، عقب نشینی هایی را که با شیشه پوشانده شده (پاسیو) در هر آپارتمان قراردادند که تراس های داخلی را ایجاد کنند که نور و تهویه را وارد فضاهای نشیمن می کند. سه غلاف موجود در این سازه دارای یک اتاق صبحانه در طبقه اول، یک اتاق میهمان در طبقه دوم و یک دفتر کار در طبقه سوم است. شکل غیرمعمول طراحی آن که می تواند به عنوان Y شکل توصیف شود، توسط دفتر نکست آفیس طراحی شده است تا فضایی را در بخش بیرونی سازه به ساکنان بدهد که از بخش های هم جوار آن قابل مشاهده باشد. کرکره های چوبی موجود در این ساختمان اداری طراحی شده توسط LP2 می چرخند و توسط بالکن های و بازشوهای فرورفته تکمیل می شوند. محصوریت، تا چه اندازه معماری فضای اداری توسط دیوارها، درب ها و یا سقف ها محصور شده است. یکی از این بلوارها در امتداد یک طرف ساختمان قرار دارد، بنابراین معماران تصمیم گرفتند با پایین آوردن سقف به منظور ایجاد پیاده رو، بر ارتباط بین فضای داخلی و خیابان تأکید کنند.