آموزش نرم افزار AutoCAD

اگر زمان مراجعه به شهرهای بزرگ و شرکت در کلاس های حضوری را ندارید می توانید با صرف هزینه و زمان بسیار کمتر، دورهی آموزشی ترسیم نقشه های الکتریکی با نرم افزار اتوکد الکتریکال را تهیه کرده و در منزل؛ محل کار و یا هر محل دیگری ویدئوهای تخصصی آن را آموزش autocad مشاهده کنید. برای این کار یک ریبون با دستورات متعدد تحت عنوان Panel در اتوکد الکتریکال وجود دارد. اتوکد الکتریکال برای ایجاد رابطه، بین چند سمبلی که نمایانگر یک دستگاه هستند، از سمبلهای “فرزند” و “والد” استفاده میکند. شما می توانید تصمیم بگیرید یک سبک کاملاً جدید ایجاد کنید یا فقط حالت پیش فرض را تغییر دهید. فرامین Copy Clip یا Cut سیمها و قطعات را روی بُرد مدار قرار میدهند. 7. خطوط اندازه گذاری هرگز نباید با خطوط شی یا خطوط وسط روی یکدیگر قرار بگیرند و خطوط فرمت نیز همین طور. این برنامه همچنین به کاربر اجازه میدهد تا اشیاء را گروه بندی یا لایه بندی کند، اشیاء ساخته شده را در پایگاه داده برای استفادههای دیگر ذخیره کرده و ویژگیهای اشیاء مانند اندازه، شکل و …

آموزش اتوکد دوبعدی

شناخت سیمبل های الکتریکی و توانایی طراحی پروژههای الکتریکی با استانداردهای جهانی و برقراری ارتباط تخصصی با بخشهای دیگر مانند مدیران پروژه، افراد یا شرکتهای مجری، ناظران و غیره. طیف قابلیتهای این نرمافزار تا حدی گسترده است که محدود به یک رشته و صنعت خاص نمیشود و تقریباً در تمامی امور طراحی و ترسیم مدلهای سه بعدی در رشتههای الکترونیک، عمران، معماری، نقشهکشی و مدلسازی کاربرد دارد. اگر از واحدهای متریک استفاده شده باشد، کلمه METRIC در یک نقطه در قسمت پایین برگه ترسیم نمایش داده خواهد شد.

این نرم افزار یکی از بی رقیب ترین برنامه های کاربردی نقشه کشی به صورت دو بعدی و سه بعدی می باشد و بهترین کارایی را در زمینه نقشه کشی و طراحی عرضه می دارد. بعد از ترسیم نقشههای الکتریکی باید نمای ظاهری تابلو برقها طراحی شود. بعد از آشنایی با ساختمان، روشکار و نحوهی سیمبندی تجهیزات پرکاربرد و فراگیری نکات مهم در خصوص تاسیسات فشار ضعیف، زمان ایجاد و یا تقویت مهارت ترسیم دیاگرامها و نمای ظاهری مربوط به پنلهای الکتریکی است.

دستوراتی مانند حذف سیم، حذف شماره سیم، جابجایی، کپی کردن شماره سیمها، قرار دادن شماره یا لیبل ها در محلهای مختلف، گپ، نقاط انشعاب و … مجموعه دستورات درج سیم با مدلهای مختلف، شماره سیم، لیبل های سیم و کابل، انواع لدر و نقاط انشعاب، فلشهای منبع و مقصد، کابلهای چند رشته و … مولف این مجموعه آموزشی آقای مهندس بگوردی دارای مدرک کارشناسی ارشد معماری و با بیش از 10 سال سابقه آموزش اتوکد در آموزشگاه های معتبر و تالیف چندین کتاب در زمینه معماری و اتوکد می باشند و در این مجموعه تجربیات چند ساله خود در زمینه تهیه نقشه های ساختمانی در اتوکد را به شما آموزش خواهند داد. خواستم بپرسم مجموعه آموزش eplan مهندس یار رو هم همین مولف تدریس کردن؟ وارد کردن پی ال سی، قطعات گروهی، ترمینالها، مرجعها و … در انتها یاد می گیرید چگونه Template های کامل به همراه لایه ها، خصوصیات و لیست قطعات بسازید و در کل با روند کاری AutoCAD Mechanical آشنا خواهید شد.

این زبانه نیز می تواند بسیار مفید باشد. با استفاده از این زبانه می توانید دقت اندازه گذاری های خود را تعیین کنید، می توانید تصمیم بگیرید که فقط یک رقم اعشار داشته باشید، یا بیشتر یا بدون اعشار. برای ساخت این فایلها میتوانید از دیگر نرمافزارهای اتودسک مثل Inventor یا نرمافزار رایگانِ FreeCAD استفاده کنید. پیش نویس ها از نرم افزار طراحی به کمک رایانه (CAD) برای تهیه نقشه های کف، نقشه های ساخت و ساز پروانه ساختمان، برنامه های بازرسی ساختمان و طرح های محوطه سازی استفاده می کنند. برای اضافه کردن یا ساخت نقشه در پوشهای مشخص، در Project Manager روی نام پوشه راست کلیک و گزینههای مربوط به Drawing را انتخاب کنید.

این دستور به شما این امکان را می دهد که با اکسترود کردن یک نمای ۲ بعدی در طول یک خط یا یک مسیر، یک شی سه بعدی ایجاد کنید. تصویر زیر نمونه متنی که با استفاده از MTEXT ایجاد شده است را نشان می دهد. Block : تصویر از پیش ترسیم شده ای که می توانید در ترسیم های خود وارد کنید. این پالت، ابزارهایی را ارائه می کند که به نوشتن متن در منطقه ترسیم کمک می کنند. استاندارد NFPA میگوید که سمبلهای آن مطابق با استاندارد IEEE 315/315A هستند. برای اضافه کردن نقاط بیشتر باید مختصات آن را به صورت X, Y مشخص کنید.

بعد از مشخص کردن نقطه بعد، دستور Line به صورت خودکار تکرار می شود. دستورها، توابع، ویژگی ها و ابزارهای مختلف این نرم افزار می توانند در وهله اول گیج کننده باشند. برای دانلود این فایل ها از لینک زیر استفاده نمایید. زبانه Symbols and Arrows مانند تصویر زیر است. این زبانه همچنین امکان کنترل اندازه پیکان فلش ها را نیز به شما می دهد. برای استفاده از متن نامرئی در اندازه گذاری خود، می توانید از طریق زبانه Text، ارتفاع، سبک متن، رنگ متن و موارد دیگر را تغییر دهید. نقشه برداری های سه بعدی انجام شده توسط اتوکد، فرصت مناسبی را برای کار با داده ها و فرایند های طراحی برای متخصصان فراهم می آورد و با استفاده از امکانات موجود در این نرم افزار می توان میزان بهره وری را افزایش داده و داده های بهتر و با کیفیت تری را تولید نمود.

بسیاری از طراحان گرافیک برای طراحی پوستر، لوگو، کارت ویزیت و … در این مقاله سعی شد تا برخی از آموزشها داده شود اما شما باید متناسب با حوزهای که فعالیت میکنید آموزش ببینید تا بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید. با سلام خدمت تمام شما دوستان عزیز که با نرم افزار اتوکد فعالیت های دو بعدی خودتان را انجام میدهید… این دستور به شما این امکان را می دهد که یک شی multiline text در اتوکد ایجاد کنید. تفاوت عمده فرمان TEXT با MTEXT در این است که در زمان ایجاد یک شی text با دستور TEXT، هر بار که کلید ENTER را فشار دهید، یک متن جداگانه ایجاد می شود.

حالت استاندارد این است که کوتاهترین اندازه نزدیک به اشیا و خطوط اندازه گذاری موازی مجاور را در فاصله دورتر از اشیا با توجه به طول آنها قرار دهید. ۱/۳۲″)بین آنها و شی شروع کنید و با فاصله ۱/۸″ (۳٫۲ mm) از آخرین فلش تمام کنید. آخرین نسخه (از آوریل 2018) اتوکد 2017 است (به نام Naboo). به علاوه، روش استفاده از فایل های PDF در اتوکد و تبدیل متن تک خطی به متن چند خطی یا MTEXT را آموزش می دهیم و در مورد اصلاحات صورت گرفته در تکنولوژی و عملکرد اتوکد، از جمله پشتیبانی از مانیتورهای دارای رزولوشن بالا، صحبت خواهیم کرد. میتوانید برای هر پروژه یک Mapping خاص تعریف کنید یا یک Mapping پیشفرض برای همهی پروژهها داشته باشید. سلام. باید عضو ویژه باشید.