آغوش ما برای هنرمندان انقلابی در زمینه دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و مقاومت باز است – اخبار سینمای ایران و جهان

نمایش «سیب فانوس کشتی» از ۱۵ مرداد روی صحنه می‌رود.

منبع: https://www.cinemapress.ir/news/146384/%D8%A2%D8%BA%D9%88%D8%B4-%D9%85%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%87%D9%86%D8%B1%D9%85%D9%86%D8%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%86%D9%82%D9%84%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%AF%D9%81%D8%A7%D8%B9-%D9%85%D9%82%D8%AF%D8%B3-%D8%A7%D9%86%D9%82%D9%84%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C

وی یادآور شد: خاستگاه شیعه در هیأت است. در هیأت هنرهای مختلف دیده می‌شود. به همین دلیل سکاندارهای فرهنگی باید به هیأت توجه ویژه کنند.

رییس مجموعه فرهنگی و هنری برج آزادی تأکید کرد: درهای برج آزادی به روی هنرمندان انقلابی باز است و تمام قد در خدمت‌شان هستیم.

حرا درباره قیمت پایین قیمت بلیت نمایش، توضیح داد: سیاست ما این است که بهای بلیت را بالا نگذاریم تا تماشای نمایش در سبدفرهنگی خانواده‌ها قرار گیرد. ما اصلاً تا کنون بلیت مجانی نداشته‌ایم و قصدمان این است قدر و ارزش نمایش‌های مذهبی را حفظکنیم.

حرا در پاسخ به این پرسش که چرا اجراهای این گروه و اکثر گروه‌هایی که با موضوع مذهبی آثاری را تولید می‌کنند فقط منوط به مناسبت‌ها شده و در طول سال به تولید و اجرای آثار مختلف با موضوعات دینی نمی‌پردازند، تصریح کرد: وقتی از فضای مناسبتی خارج می‌شویم آنقدر حقایق اخلاقی هست که باید به آن پرداخته شود که متأسفانه به آن‌ها نپرداخته‌ایم که آرزو داریم به این موضوعات بپردازیم. اینکه فقط به امام حسین (ع) و امیرالمؤمنین (ع) در ماه محرم و ماه مبارک رمضان بپردازیم کم لطفی است. تلاش ما این است که در طول سال حقایق اخلاقی را بیان کنیم و باید در این مسیر گام برداریم.

حرا درباره ماجرای مد نظر در نمایش «سیب فانوس کشتی» توضیح داد: حتماً با نمایش «کرگدن» اوژن یونسکو برای نمایش «سیب فانوس کشتی» مشابهت‌سازی کردیم و افرادی که در مقابل سپاه حجت خدا قرار گرفتند، مبتلا به بلیه‌ای می‌شوند که به نوعی مشابه کرگدن شدن افراد در نمایش اوژن یونسکو است.

  جدیدترین حضور رضا رویگری مقابل دوربین

کارگردان نمایش «سیب فانوس کشتی» درباره انتخاب سالن مجموعه فرهنگی و هنری برج آزادی برای اجرا یادآور شد: اینگونه نبود که به دلیل بی‌مکانی به برج آزادی آمده باشیم ولی به دعوت و میزبانی آقای هوشیار به برج آمدیم. ضمن اینکه ما برای اجرا نیاز به بلک‌باکس داشتیم که بلک باکس برج آزادی یکی از سالن‌های خوب تئاتر است.

هوشیار ادامه داد: سالن تئاتر برج آزادی بسیار حرفه‌ای است. اجراهای درخشانی در آن بوده است. آغوش ما برای هنرمندان انقلابیدر زمینه دفاع مقدس، انقلاب اسلامی و مقاومت باز است.

هوشیار افزود: از ظرفیت‌های خوبی برای این نمایش استفاده شده و برای تماشای آن از طریق سایت تیوال بلیت فروشی می‌شود.

وی ادامه داد: خدا را شکر طی این بیش از ۲۰ سال مخاطبان ما را دنبال کرده و پیگیر هستند.

در ابتدای این نشست، هوشیار گفت: برج آزادی ۴ گالری و ۲ سالن دارد و این روزها درگیر موزه فرهنگی و هنری انقلاب اسلامی در برج آزادی هستیم.

سینماپرس: نشست خبری نمایش «سیب فانوس کشتی» به کارگردانی حمید حرا در حالی برگزار شد که این کارگردان تئاتر محدود شدن اجرای نمایش‌های مذهبی به ایام خاص را کم‌لطفی دانست.

در ادامه این نشست نیز حمید حرا عضو گروه هنری «سایه» و کارگردان نمایش «سیب فانوس کشتی» به ارایه توضیحاتی پرداخت و گفت: گروه هنری سایه از ۱۳۷۹ در ژانر مذهبی در حوزه تئاتر فعالیت می‌کند. عزم ما بر این بوده تا آموزه‌های دینی و تاریخ اسلام را هرچه بیشتر رنگ هنر بزنیم و در مدیای تئاتر به گفتگو بگذاریم. مخاطب‌مان عام است و گروه ویژه‌ای را مد نظر قرار ندادیم.

  انباردار: هم و غم مدیران سینمایی پرداختن به فضاهایی جز دفاع مقدس است - اخبار سینمای ایران و جهان

به گزارش سینماپرس، نشست رسانه‌ای نمایش «سیب فانوس کشتی» صبح امروز سه‌شنبه ۱۰ مرداد با حضور فرزاد هوشیار رییس مجموعه فرهنگی و هنری برج آزادی و حمید حرا کارگردان نمایش در مجموعه آزادی برگزار شد.

وی یادآور شد: ما در این کار از هنرمندانی بهره بردیم که سابقه همکاری چندین ساله با هم داریم.